Skocz do zawartości
Hafexo

XFX XTR 650 vs używka Corsair RM750

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak jak w temacie, prosiłbym o pomoc w wyborze - corsaira mogę dostać w tej samej cenie co nowego xfx (400zł)

 

używany rok jednak praktycznie przy bardzo małym obciążeniu w idealnym stanie wizualnym - oczywiscie gwarancja jeszcze 4 lata i takie tam - bardzo zaufany sprzedawca

 

 

zasilacz będzie używany na razie 4690k @4,5ghz + gtx970 @1500 jednak w ciągu dwóch miesięcy zmieniam na 980ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair zaczął lecieć w kulki i od pewnego seria RM to równia pochyła .

 

Tylko AX-y trzymają dawną renomę .

 

XFX XTR to dość cichy zasilacz , szczególnie jak jego obciążenie wynosi 30% lub mniej - ma tryb półpasywny i wentylator włącza się dopiero przy obciążeniu 30+ % .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno a będzie to duża różnica - jak się pojawi to najwyżej zwrócę na 14-dniówce :P

 

chociaż wątpie że jakąkolwiek różnicę mi ta EVGA w porównaniu do XFX zrobi

 

 

w takim razie rezygnuję z Corsaira.

Edytowane przez Hafexo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziś odebrałem zasilacz.

 

(poza tym że padł mi dysk ssd ale to inna sprawa) Wentylator wydaje z siebie bardzo denerwujący dźwięk, takie jakby brzęczenie,terkowatanie o wysokiej częstotliwości - brzmi to jak lekko zatarty wentylator na FDB

 

Dźwięk jest bardzo upierdliwy bo pojawia się za każdym razem z włączeniem wentylatora

 

Wada fabryczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie od razu włączyłem tryb Eko i do około 370-380 W (a to dokładnie tyle ile podczas grania maksymalnie osiąga mój zestaw) zasilacz działa pasywnie. Za pierwszym razem jak uruchomiłem kompa zasilacz wydał mi się najgłośniejszym elementem, więc od razu przeszedłem na eko.

 

Wieczorem sprawdzę jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy przypadkiem jakiś kabel w środku w zasilaczu nie przeszkadza. U mnie w XTR 550w przy uruchomieniu wentylatora też strasznie tarkotało. Okazało się, że kiedy wentylator zaczynał pracować zahaczał właśnie o ten kabel. Delikatne popchnięcie go wgłąb pensetą rozwiązało sprawę. Od tej pory zasilacz w R5 pod obciążeniem jest nie słyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ty z tego co widzę masz EVGA supernove, ja kupiłem XFX XTR- to brzęczenie co dziwne jest tylko gdy działa elektronika wentylatora, nie w przypadku samego kręcenia skę

 

up

 

jak napisałem, to brzęczenie nie jest wydawane przez łopatki wentylatora, tylko przez elektronikę w środku, to jest nie do zniesienia bo buczy jak moja lodówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do RM proponuję poszukać trochę nowszego info niż początki 2014 roku.

Ja jestem bardzo zadowolony z tego zasilacza (rm750), całkowicie pasywny (z jednym gpu nie zmusisz go do włączenia wentylatora), cewki nie piszczą, dobre płaskie czarne kable, no i w czasie koparkowego boomu, jak ludzie wyprzedawali radki 290 za śmieszne pieniądze, te zasilacze można było kupić za mniej niż 300zł, na praktycznie pełnej gwarancji. Teraz ceny są są dość nieciekawe.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radier jak mi znajdziesz oferte supernovy g2 w polsce to proszę, chętnie kupie.

 

Łatwo tak mówić...

 

A RM tak swoją drogą w wersji 750 jest chyba zbyt duzy do mojej budy

Edytowane przez Hafexo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no to jest chyba jakiś żart

 

Dostałem dzisiaj nówkę po wymianie 3-dniowej

 

To samo.

 

 

Ktoś mi poradzi co robić? Chcę już zakończyć tą miesięczną batalię z zasilaczami...

 

Chyba serio kupie tego RM'a bo mnie zaraz coś trafi

Edytowane przez Hafexo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...