Skocz do zawartości
WoK

Zestaw za ~5000zł do gier, obróbki graficznej i video

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję niebawem zakupić nowego kompa. Niestety stary laptop już nie daje rady jeśli chodzi o wyższe potrzeby, więc szykuje mi się spory wydatek.

PC chcę zakupić w systemie ratalnym, gdzie pojedyncza ratata wyniesie 150-200 zł. Zależy mi by raty nie były większe niż 200zł miesięcznie. Patrząc na różne oferty, to takie zestawy widnieją w kwotach 4000-5000 zł z groszami. Wiadomo jednak, że gotowe zestawy są droższe. W gotowcach ponosi się koszt braku czasu, a przez jego brak nieco wypadłem z obiegu i teraz ciężko ogarnąć temat. Dlatego chcę się Was poradzić.

Komputera używam do różnych celów:

  • obróbka grafiki - fotografia, grafika wektorowa; najczęściej korzystam z Corela;
  • obróbka filmów w Sony Vegasie;
  • gry (żeby nie powyższe, to pewnie brałbym PS4, bo taniej :P);

Niedawno zadebiutowały nowe procesory i nowe pamięci, co stanowi dla mnie również pewien problem. Nie wiem w co lepiej inwestować - brać starszą technologię, czy lepiej iść w nowe. To co nowe, to zawsze kusi, jednak nie wiem czy mam szansę zmieścić się w budżecie.

Edytowane przez WoK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze w budŻecie. Naprawdę ja rozumiem że niektórzy mają z tym problem, ale szanujmy nasz ojczysty język.  Są wtyczki do przeglądarek co sprawdzają pisownie. Ale ok to tyle w temacie. Przejdźmy do zestawu bo o to Ci chodziło.

 

 

Zestaw bym składał na i7.  Obecnie płyty na Skylake są za drogie, więc celowałbym w Z97 + i7 4790K. Rozumiem że OC nie będzie?   Mimo to celowałbym w i7 4790K ze względu na bazowe wysokie taktowanie w trybie Turbo. Z97 ze względu na  obsługę pamięci o wyższym taktowaniu

 

Zestaw wyglądałby tak:

 

 

http://www.morele.net/inventory/info/ubRqi2/

 

Z czasem dokup chłodzenie HR-02

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil, dzięki za odpowiedź. Dopiero dziś miałem czas na odpisanie.

Jeśli chodzi o podkręcanie, to nie mówię tak, ani nie. W dzisiejszych czasach nie jest to takie trudne i ryzykowne jak to było jeszcze piętnaście lat temu, więc łatwiej podejmować się podkręcania. :)

A co myślisz o takim zestawie z morele?

Znajomy chce sobie coś takiego złożyć. Też wydaje się ciekawy, chociaż, trzeba przyznać, droższy.

Ja gdybym miał brać taki zestaw zmienilbym grafikę na model oferowany przez Gigabyte.  Do tego mógłbym w sumie zrezygnować z napędu dvd, gdyż mam jeszcze w miarę sprawny, ze starego kompa (niestety nic więcej z niego się nie nada).

Zacząłem przeglądać forum w poszukiwaniu dobrych rad. Dodatkowo staram się dokształcić, na tyle, ile mogę znaleźć wolny czas :) Choć czuję, że jestem jeszcze daleko w tyle.

Edytowane przez WoK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz średni w tym zestawie , GTX970 nie jest aż tak prądożerną kartą więc brał bym tutaj dobre 550W np. XFX XTR 550W - ma certyfikat 80+ Gold , w pełni modularne okablowanie oraz wentylator 135 mm z łożyskiem FDB i trybem półpasywnym .

 

Skylake to nie najlepszy pomysł , tym bardziej z I5 do tego co robisz - I7 4790 + MSI Z97-G43 wyjdzie trochę drożej a sporo wydajniej .

 

W zestawie od Devila zmienił bym zasilacz na XFX XTR 550W - nie wiele droższy a lepszy .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę ponad budżet [ale warto]

 

1 Dysk SSD Crucial BX100 250GB 2.5' 7mm SATAIII (CT250BX100SSD1) 365,00 zł
2 Napęd Lite-On DVD RW 22x SATA gen. bulk (iHAS122-14)  51,99 zł 
3 Karta graficzna Palit GTX970, 4GB DDR5, 256BIT, DVI, HDMI, 2xMiniDP, Box (NE5X970H16G2J) 1458,07 zł 
4 Płyta główna ASRock Pro 4, Intel Z170, 4x DDR4, SATA3, USB 3.0, GBLAN, ATX 581,00 zł 
5 Pamięć G.Skill Ripjaws 4 DDR4, 8GB (4GBx2), 3000MHz, CL15 (F4-3000C15D-8GRBB) 319,00 zł 
6 Procesor Intel Core i7-6700K Skylake, socket 1151, 64bit, 4.2GHz, 95W, cache 8MB, BOX (BX80662I76700K) 1599,00 zł 
7 Chłodzenie CPU Alpenfohn Himalaya 2 (84000000097) 167,30 zł 
8 Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX) 232,00 zł 
9 Zasilacz Cooler Master B600 V2 600W (RS600-ACABB1-EU) 239,16 zł 
10 Obudowa Enermax ECA3250-B 200,00 zł 
5212,52 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym co robisz I7 będzie bardziej przydatne niż I5 , Skylake jest minimalnie szybszy niż Haswell DK .

 

Ja bym brał I7 4790K + płyta na Z97 .

 

Opcjonalnie przyciąć na karcie i iśc w kierunku I7 5820K + płyta na X99 i ramy DDR4 , cenowo wyjdzie sporo - sam I7 to koszt 1700+ zł , płyty LGA 2011-3 też nie są tanie ale masz procka z 6 rdzeniami + HT i obsługę do 64GB ram , o ile to wykorzystasz .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@reyden, mocno się zastanawiam nad tym co proponujesz. Brzmi to rozsądnie. Ciągle jednak kombinuję i w rozterkach nad skylakiem i ddr4 zmontowałem takie coś, co jeszcze mieści się w moim budżecie (rozpatrując spłatę w ratach). Dysk ssd przeniosłem na plan dalszy, co nieco zmniejszyło koszt całkowity. Nie wiem czy nie warto poprawić czegoś w tym zestawie, tudzież nie kombinować wiele i brać zestaw pokroju tego, co na początku przedstawił Devil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...