Skocz do zawartości
HaXu

Intel HD 4600 [PYTANIE]

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem nie dawno padła mi moja karta graficzna Gigabyte Radeon R9 270x Windforce 3x. I mam problem gdyż po wypięciu karty graficznej gdy włączam komputer nic sie nie dzieje,jest czarny ekran i nawet nie widzę biosu. Czy jest ktoś ogarnięty na forum kto powiedział by mi jak przywrócić obraz, żeby zintegrowana grafika zadziałała? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak zasilacz to ThermalTake 550w (Jaki model dokładnie nie pamiętam), płyta główna to Gigabyte GA-B85M-D3H. System operacyjny to Windows 10 Komputer byl składany przeze mnie. Brak komunikatów komputer pracuje normalnie ale nie wyświetla obrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy kwestia tutaj jest tego że włączając komputer wiatraki sie nie kręcą od karty graficznej, może ona się uruchamia dopiero wchodząc w windowsa?

 

 

 

No ale moment bo próbowałem podłączyć na gnieździe hdmi z płyty głównej nie z karty graficznej i też czarny ekran byl?

Edytowane przez HaXu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy kwestia tutaj jest tego że włączając komputer wiatraki sie nie kręcą od karty graficznej, może ona się uruchamia dopiero wchodząc w windowsa?

No ale moment, jak mają się kręcić "wiatraki" na karcie graficznej, skoro jest wypięta. Dla mnie wypięta znaczy leży sobie poza kompem na stole. Co to oznacza dla ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by nic nie dało, według informatyka nie padła karta graficzna. (zewnętrzna) a jedynie spalił sie chipset graficzny zintegrowanej karty więc w takim wypadku płyta główna leci na gwarancję do serwisu morele a temat zostaje rozwiązany ale i tak dziękuję wszystkim za pomoc ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor to Intel i5 4460 ( 3,2Ghz x 4), ale to co on powiedział ma sens dlatego że nie widać biosu a o przepienciu kary graficznej (zewnętrznej) okazalo sie ze ona odziwo dziala wiec to na 1000% integra, chyba ze wiatrak procesora jest sterowany przez płytę główną a nie przez procesor wtedy oczywiście możecie mieć rację ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agent jest dobry nie ma co ...

 

 

 

chyba ze wiatrak procesora jest sterowany przez płytę główną a nie przez procesor wtedy oczywiście możecie mieć rację

 

 

 

 

"według informatyka nie padła karta graficzna. (zewnętrzna) a jedynie spalił sie chipset graficzny zintegrowanej karty więc w takim wypadku płyta główna leci na gwarancję do serwisu morele"

 

 

 

to co on powiedział ma sens

 

 

 

Czy Panicz da sobie przemówić do rozumu, że Panicza zestawie zintegrowana karta graficzna znajduje się w procesorze a nie na płycie głównej?

 

 

 

 

6246353184_podryw_na_informatyka.jpg

Edytowane przez Kamil_NN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne - zintegrowana grafika znajduj się w procesorze, a nie na płycie głównej, tak jak to było dawniej.

Mało prawdopodobne żeby padła grafika w procesorze więc albo zawodzi płyta albo w sockecie są pogięte piny odpowiedzialne za integrę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padł dokładnie mówiąc technicznie "układ zintegrowanej karty graficznej na płycie głównej" czy to jest takie trudne do pojęcia. ? ;D

 

 

ewentualnie spaliła sie grafika w procesorze

Edytowane przez HaXu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak on mógł paść jak go tam po prostu NIE MA

 

Jakby ci sie spaliła karta graficzna w procesorze to by padł cały procesor

No to daj mi schemat mojej płyty głównej skoro twierdzisz że ni mógł paść

Jeszcze jest opcja pogiętych pinów.

nie ma takiej możliwości gdyż to przestało działać z dnia na dzień w zasadzie z godziny na godzinę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź okablowanie - wiem to strasznie głupio brzmi ale sprawdza się w 90%

1. Podłącz kablem vga igpu z monitorem

2. sprawdź źródło wyświetlania sygnału

3. Jak działa to teraz wejdź do biosu

4. Sprawdź czy na płycie głównej widzi włożoną twoją kartę

5. Sprawdź czy jest prawidłowo włożona

6. Sprawdź czy jest odpowiednio zasilona, czy nie wymaga dodatkowych wtyczek i czy są odpowiednio dociśnięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...