Skocz do zawartości
Chaos

EK Supremacy ... pekajacy top

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka panowie i panie.

Ostatnio okazyjnie zrobilem upgrade z mojego starego i5 750 i MSI GD65 na i7 3770K i Asus Maximus V Extreme. 

Kupilem na aukcji procka z plyta (procek ma sciaganieta czape) i gratis ziomek dorzucal juz zamontowany blok EK supremacy.

Wszystko po zakupie dzialalo i nie ma problemow. Proc robi 4.8 tak jak sprzedawca obiecal. Dzis postanowilem poskladac wkoncu obudowe do kupy i kable poukladac zeby zrobic foto i zauwazylem zonk

 

post-6306-0-03111300-1439929860_thumb.jpg

 

przy zblizeniu na bloczek zauwazylem ze plexa jest popekana w kolo srub...

post-6306-0-82865300-1439929861_thumb.jpg

 

generalnie nic nie cieknie... no ale pytanie czy nie bedzie coraz gorzej.

druga sprawa jest taka ze Supremacy juz nie produkuja.. jest tylko supremacy EVO. "Zwykly" Evo moge kupic za 50funtow... albo kupic upgrade kit do tego supremacy za 22funty. Pytanie czy to predzej czy pozniej pojdzie czy tak zostanie.

ktos ma jakis doswiadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pojawiły się zarysowania, znaczy, że w materiale działają jakieś naprężenia (np. od źle spasowanych względem siebie elementów). Ja bym na Twoim miejscu nie ryzykował i ściągnął to badziewie. Na razie jest w porządku, ale wystarczy, że taka rysa dojdzie do komory i płyn może zacząć przez to uciekać kroplami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mocno skręcone śruby w blok. Wymieniaj, bo nie wiadomo kiedy trzaśnie i bedziesz miał jeziorko. Niestety taki jest 'urok' wszelkich plexi, ze nie nalezy tego za mocno skrecac, tylko z wyczuciem - to ma trzymac uszczelke, a nie wycisnąc soki z bloku ;)

 

Dodatkowow zadaje mi się, że masz powietrze w bloku.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Taki kupiłem. Gratis był to płakać nie będę. Kupie chyba ten upgrade kit i będzie spokój.

Co do powietrza w bloku to może jakieś refleksy tylko bo napewno go tam nie ma

 

:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tez mnie martwi to ze pekniecia w rogu zachodza na oring

generalnie jak dostalem mobo nie zauwazylem... nie chcialem sciagac bloku bo to jest ivy bez czapy i kolo ponoc tam jeszcze liquid pro zapodal...

fakt ze blok jest do góry nogami mi nie przeszkadzal ;] ale mial troche syfu na finach

 

tak sie nawet zastanawialem czy to nie moja wina bo jak mobo przyszlo to odpalilem szybko na sammym bloczku zeby zobaczyc czy mobo postuje... ale nie pozwolilem prockowi przekroczyc 60* pozatym jak sie przygladne fotkom ktore zrobilem to widac na plexie slady

post-6306-0-11734800-1440009629_thumb.jpgpost-6306-0-04834300-1440009628_thumb.jpg

 

nie mniej stwierdzilem ze nie ma co czekac az peknie

.. zamowilem i czekam ... nie bylo sensu kupowac calego bloku skoro podstawa jest taka sama

https://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=WC-650-EK&groupid=962&catid=1519

post-6306-0-47865200-1440008087_thumb.jpg

 

jutro ma byc...

jak przyjedzie bloczek na grafe to rozbiore uklad ....

obecnie przy 4.5 @1.2 mam kolo 60* .. zastanawiam sie czy podwojna chlodnica da rade sobie z CPU i R9 290

 

plus przyjechaly dzis kabelki

post-6306-0-62494500-1440008893_thumb.jpg

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak. Jak mam wicherki na chłodnicy na 450rpm to mam kolo 60 przy prime. Jak dam na max (1400 zdaje sie) to koło 52

 

 

 

post-6306-0-71272700-1440019416_thumb.jpg

post-6306-0-38656200-1440019419_thumb.jpg

 

 

 

 

P. S: kabelki zamontowane nie tyle zeby bylo sexy co moje kable byly mocno nadwyrezone bo brakowalo im kilku cm
2d19546d1687a47c49ccbb6013a422be.jpg

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś miał chłodnicę 280, to by było lepiej, ale 240 to jednak może być trochę mało.

Choć pytanie jakie temperatury Cię będą satysfakcjonować.

Jak będą za wysokie, to bym dołożył drugą 240 do piwnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się. Ale pompa mi nie wyjdzie u góry

Nie mniej rozważe propozycje.

Jaka teraz chłodniczka 240 najlepiej się oplaca w kwestii cena/wydajność?

 

Druga sprawa. Skoro taki r9 fury x chłodzi pojedyncza chłodnica to może i mi wystarczy dodatkowo single

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze testy http://www.xtremerigs.net/2015/02/11/radiator-round-2015/

 

edit:

 

w fury masz bardzo mocny wentylator na tej chłodniczce

jak dasz gentle typhoony 5000rpm albo delty to będą dobre temperatury :)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę po ptokach, ale sam ostatnio miałem identyczny problem - popękany top na gwintach od śrub, z tym że u mnie jedno pęknięcie dochodziło przez oring aż do komory którą zbierał się płyn do wylotu. Ciekło w opór.
Zalałem pęknięcia kropelką, profilaktycznie te niecieknące też i od tamtej pory bloczek jest szczelny jak nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywca? Czy rozbierałes blok? Generalnie nie lubię polsrodkow.

Mój układ chodził jakieś 5 ostatnich lat zanim go rozebrane teraz. Ten ma pochodzić podobnie wiec lepiej niech będzie wszystko ok.

 

Mój D-tek po 5 latach w układzie

5ef3285dbf6bda453aed3946d390ea17.jpg

 

Teraz pytanie ci do pasty. Kupować te liquid pro? Ludzie niby piszą ze niby na procka bez czapki najlepiej się sprawdza. Mam jeszcze Arctic ceramique

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm clp nie mam. Musiałbym kupić. Mam Arctic silver ceramique.

 

Co do zespawania się z miedzia. Tzn jak mam to rozumieć? Nie wiem jak długo poprzedni właściciel tej płyty miał ten procek. Mam się spodziewać ze blok nie odejdzie od proca po odkreceniu?

 

Co do bezpieczeństwa to

https://shop.ekwb.com/ek-supremacy-precisemount-add-on-naked-ivy

Plus widziałem pod spodem ze coś tam koleś miał nakombinowane pod spodem

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem CLP miedzy IHS a miedzianym blokiem - po roku CLP wniknął w miedź w efekcie dyfuzji, przez co bylo bardzo trudno oderwac blok od procesora.

Na goly rdzen nie powinno byc az takiego problemu (chyba).

 

Przekazywanie ciepla jest super, ale z drugiej strony problem z oderwaniem, i trzeba uwazac aby czegos nie uszkodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie montaz na goly rdzen nie jest jakis tam extra trudny... przy zalozeniu ze mocowanie bloku nie zezwala na przykrecenie go zbyt mocno

ten koles 

http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2285595

wykonal testy na golym jajku na kilku roznych pastach.. i proc nadal zyje... 

aczkolwiek napisal o problemach z oczyszczeniem rdzenia i bloku po aplikacji Liquid Ultra ...

LiquidUltrapostfinalIPACleanupdieshot.jp

 

nlok wyszlifowac mozna ale rdzenia raczej nie

LiquidUltrapostfinalIPACleanupH100.jpg

 

 

najbardziej mnie martwi co zastane po odkreceniu bloku ... montaz ponowny nie martwi mnie w ogole... jezeli nie bede w stanie doczyscic bloku i rdzenia po CLP to bedzie zonk ...

zastanawiam sie czy nie wsadzic po prostu tego nowego topu do szuflady i po prostu monitorowac blok co tydzien czy nie pekł ;]

 

 

edit:

znalazlem filmik na YT jak koles sciagnal ihs po roku bez problemu odpadl ..

widac slady na rdzeniu tak jak u tego ziomka z anadtech...

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fimie widac, ze maja CLP na rdzeniu, na to IHS, a potem na to cokolwiek, np blok.

 

IHS nie reaguje z CLP

 

Ja mialem taki efekt ciezkiego oderwania dlatego, ze zeszlifowalem IHS do miedzi, na to CLP, i na to miedziany blok.

 

Gdybym nie zdzieral IHS do miedzi, to nie mialbym problemu.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już po operacji. Dużo się wyjaśniło po rozebraniu wszystkiego

 


280f964fa043511be71d6ff84d74f56b.jpg
ab3bc23a24acd1cb20d08ccd9b9ef3ef.jpg
7f24458a84a8895527af3e364c159b25.jpg
9a79d822c6ae79e60b3ebc5d55014795.jpg
6d9f3b4b65556b6b378f87382ad15d7a.jpg

 



nie wiem czy koles cos majstrowal przy bloku czy cos.. ale sruby ktore tam byly byly za krotkie ... dlatego plexa popekala tylko na dole ...
na fotce widac jak bardzo krotkie .... generalnie sruba moze wpuszcza sie w blok jakis 1mm wiec tam minimalnie gwint lapal

01d7b614a779fdba04e71fa6fcdad05e.jpg

 

uklad sie jeszcze odpowietrza a caramique sie musi wygrzac troche ... ale generalnie temperatury sa moze ze 3-5* gorsze w tej chwili ... 

mysle ze ze 2-3* spadnie jeszcze ... w kazdym razie tragedii nie ma

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały update jakby to kogos interesowalo...

po zlozeniu kompa temperatury byly jednak husteczkowe na dluzsza mete.... przy tym 4.5 @1.2 dochodzilo do 68* (wczesniej ~60). Wiedzialem ze w miare dobrze udalo mi sie oczyscic rdzen z CLP ale niestety blok mial jeszcze pozostalosci po nim ....

Dzis przyjechaly papiery 800 1000 i 1200. Rozkrecilem wszystko i przeszlifowalem spod. teraz widac tylko lekko inny kolor po CLP na srodku bloku. A temperatury swiezo po odpaleniu systemu i zapodaniu prime wrocily do normy.. jest 61* przy srednich obrotach.. uklad jeszcze sie odpowietrza .... 

 

przyszedl tez blok na r9 290 ale chcialem koniecznie spradzic jakie beda temperatury po operacji na bloku CPU i nie zamontowalem jeszcze gpu do obiegu.. ostrozny robi 2x ... ale coz..

:>

post-6306-0-73259900-1440699045_thumb.jpg

 

post-6306-0-22663000-1440699057_thumb.jpg

 

a kompik sie jeszcze odpowietrza 

post-6306-0-41770200-1440699096_thumb.jpg

 

sorka ze foty znow telefonu ;]

 

 

edit:

nie jest zle ... sprawdzalem najpierw procka w prime bez obciazenia grafy to temperatury niemal identyczne

20 min heaven

post-6306-0-98029800-1440785307_thumb.jpg

tragedii nie ma.... zobaczymy co w grach ktore bardziej procka obciazaja ... ;]

 

spuszczac sie nad tym nie bede ... ale jest schludnie mysle ;] i dziala

post-6306-0-98282300-1440801493_thumb.jpg

 

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...