Skocz do zawartości
wilczek28

Zestaw do 4500 zł (gry, programy)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje zestawy do do 4000zl, 4500 to max jaki mogę dać. 

 

Taki musthave który sobie wyznaczyłem to:

- Intel I7-4790k 

- Geforce GTX 970 

 

Co do 970'siatki to nie wiem która wybrać, celowałem w MSI ale jest tych wersji 4, widziałem gaming czerwona i gaming zielona, jaka jest różnica miedzy nimi ? Szukałem w googlach ale są rożne informacje ;) 

 

Ram to 8 GB, generalnie coś co będzie dobrze działało z płyta główna :P 

 

Płyta to nieznany dla mnie temat, czytam, szukam i znaleźć nic nie mogę :P 

 

Dyski mam z obecnego kompa HDD i SDD wiec temat odpada.

 

Obudowa, chciał bym cos z 3-ma wiatrakami, gdzieś coś miałem wybrane ale mi uciekło, znajdę to podrzucę linka, ważne żeby się płyta zmieściła :) 

 

Zasilacz, jedna z ważniejszych rzeczy o której również nie mam pojęcia, dla mnie to czyste waty a ktoś widzi miedzy tym różnice, wiec proszę o wybrane czegoś sensownego :) (i7 będzie w przyszłości podkręcany) 

 

To chyba na tyle, czekam na jakieś fajne propozycje :) Pozdrawiam :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak grafika:

MSI GeForce 970 wybór należy do cb różnica taktowanie wyższe w GAMING i prawdo podobnie w GAMING łatwiejsze podkręcanie i wyjścia:

wersja zielona 1xHDMI, 1xDisplay Port 2xDVI;

wersja GAMING 1xHDMI 1xDVI 1xDVI-D 1xDisplay Port.

 

Dalej  płyta główna:

MSI z97 Gaming 5

 

Ram:

G.SKILL TridentX 2x4GB 2400MHz CL10

 

Obudowa:

Fractal Design r5 Black lub Titanum(Titanum jest z oknem sprawdź) ma 2 wentylatory(140mm) ale możesz kupić dodatkowy Fractal Design Silent R3 140mm.

Kupiłem tą obudowę jest sztywna, ciężka, wyciszana bardzo dobra cyrkulacja powietrza.

 

Zasilacz:

jak możesz dołożyć trochę to Corsair CS Series 650w Modular a jak nie to thermaltake Smart Se 630W Modular(nie wiem czy na nim mocno podkręcisz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Corsaira proponuję nie wiele droższy a lepszy XFX XTR 650W ew. wersja 550W .

 

Choć do I5 4690K + GTX970 650W to trochę za dużo .

 

MSI Z97 Gaming 5 to przesada , jak nie robi lub nie planuje za jakiś czas CF/SLI to ta płyta jest zbędna , za ~100 zł mniej jest MSI Z97 Gaming 3 - równie dobrze wyposażana ( poza portami PCI-E - ma tylko ukłąd 16x4x a nie 8x+8x jak w G5 ) i tańsza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jeśli chce podkręcać lepiej MSI GAMING 5 8-fazowa sekcja zasilania i większe radiatory oraz możliwość podłączenia dodatkowego zasilania 8-pin w GAMINGU 3 6-fazowa sekcja zasilania mniejsze radiatory co równa się mniejsze odprowadzanie ciepła niż w GAMING 5 a przy podkręcaniu i7 to dość istotna różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he, czytam i już miałem pisać to co wilczek. Pytanie zasadnicze - po co i7? Do gier i5 4690K spokojnie starcza albo za te same pieniądze co i7 można kupić i5 Skylake, które od tego i7 będzie wydajniejsze w grach

Edytowane przez oskarus3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czym ten "Skylake" bedzie lepszy, chce i7 bo chce ten zestaw na 4-6 lat, chce z niego wycisnac wszystko, ktos moze napisac ze kupic i5 i podkrecic, ale ja wole i7 i podkrecic, komputera uzywam nie tylko to gier, czasami do pracy, chce zeby to wszytko za*********. :) SSD z  obecnego kompa jest :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale mamy 4500, mysle ze to wystarzająco :) grafika 1500, obudowa 200, zasilacz 400, ramy 300, zostaje 2100 na płyte i procek :) mozna odjąc 100 jescze bo zaokrąglałem ostro, wiec 2000 na procek + płyte, mysle ze to wystarczy, w sumie mysle tez juz nad jakims chlodzeniem na proca, generalnie chcialem stworzyc jakis zarys i zobaczyc ile to wszystko bedzie kosztowac, 4,5 to juz max z maxów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/3BN0aH/

 

hmm coś takiego.

 

Buda jest wbrew pozorom bardzo przewiewna, chłodzenie da radę z OC (pytaj się ivanova, miał w rękach to chłodziwo, ew. możesz wziąć SilentiumPC Grandis), płytka MSI, RAM 1866MHz, zasilacz przyzwoity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź zasilacz 550W i chłodzenie. 650W to trochę ponad potrzeby. Dobry zasilacz 550W to ten co ja podałem (niemodularny) http://www.morele.net/zasilacz-antec-true-power-classic-gold-550w-tp-550c-ec-ant228-632747/ew. http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-supremo-m1-gold-550w-80plus-gold-modular-spc116-712962/ modularny. Weź tańszą wersje GPU i kup porządny cooler

Edytowane przez Prezes Biznes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7-6700K 4.00GHz 8MB BOX

Raijintek Themis Evo

MSI Z170A PC MATE (Z170 2xPCI-E DDR4)Kingston 8GB 2133MHz Fury Black CL14 

Kingston 8GB 2133MHz Fury Black CL14

MSI GeForce GTX970 4096MB 256bit OC

Thermaltake 630W Smart SE Modular BOX

Zalman Z3 PLUS USB3.0 czarna

~4400zł (ceny z www.x-kom.pl)

 

Mamy najnowszej generacji i7 z cichym chłodzeniem (brak coolera przy procku wymaga i tak zakupu schładzacza), 8GB pamięci RAM DDR4, sensowną płytę główną;
Grafika może nie z serii Gaming ale chłodzenie i tak poprawne, do tego świetny zasilacz oraz rozsądna obudowa z 4x wiatrakiem w standardzie;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem przekonany co do tego zestawy z nowa i7, niby fajnie bo juz ddr4, ale to nowosc, placi sie podatek od nowosci a nie koniecznie to jest lepsze :) fakt i7 nowa jest bardzo fajna ale pytanie czy oplaca sie w to inwestowac, procek moze w dobrej cenie ale plyty drogie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym zadać Ci to samo pytanie odnośnie i7-4790k drogi autorze. Opłaca się inwestować? Po drugie zadziwia mnie fakt, że chcesz składać dość potężny sprzęt, a opierasz to na low-end'owych budach... wstyd i hańba! :D

 

Co do nowych procków, poczekałbym na rewizje 1. A sam sprzęt odpierał na i5-4690k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...