Skocz do zawartości
snap171

Trzy monitory na RADEON HD7870 - problem z wyświetlaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem z podłączeniem trzeciego monitora do RADEONa HD7870 od Gigabyte-a. 

 

Otóż mój model wyposażony jest w złącza: DVI, HDMI, 2x mDP (miniDisplayPort). 

 

Dwa pierwsze działają bez problemu. Gdy chcę podłączyć trzeci przez aktywną przejściówkę mDP - DVI Uniteka. Monitor wykrywany jest poprawnie, model marka - bez problemu. Jednakże nie mam wizji - monitor w ogóle nic nie wyświetla (mimo że wszystkie 3 ustawione są na rozszerzenie ekranu i myszką na monitor można "sięgnąć" jednakże obrazu nie ma). 

 

Nie pomaga konfig w Catalyst-cie, w Windows-ie (Windows 10 oraz testowane na Windows 7).

 

Sama przejściówka (a właściwie adapter) działa poprawnie bo w innych konfiguracjach (choć problemowo) daje się wyświetlić obraz. 

Co mogę zrobić? 

Kable mam następujące: 

HDMI -> DVI-I Single Link

DVI-I SL -> DVI-I SL

mDP ->DVI-I Dual Link -> DVI-I SL:-> DVI-I SL

< przejściówka/adapter>   <    kabel DVI        >

Kiedyś już próbowałem takiego manewru i działało - teraz jak kupiłem finalnie 3 monitor to się obraziło i nie działa...

Edytowane przez snap171

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje jak podłączasz tylko jeden monitor pod DP?

Kompletnie nic - nie mam sygnału. Kombinuję z innymi kablami, mam dodatkowo 2x kabel mDP - HDMI + przejściówka HDMI (żeńska) do DVI (męskie). Też lipa. Nie mogę podłączyć 2x mDP bo brakuje mi jednej prześciówki z HDMI na DVI (jak wyżej). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że posiadasz adapter Y-6302 i jest on sprawny, bo działa na jakiejś innej konfiguracji?

 

Miałem kiedyś dokładnie taką kartę jaką masz i działała u mnie z 4 monitorami "z pierwszego kopa". Jeżeli nie działa nawet pojedynczy monitor przez DP (powinien działać także na pasywnej przejściówce) to podstawowym scenariuszem jest jakaś bliżej nieokreślona "niekompatybilność" tej przejściówki. Bo w uszkodzenie obu portów mDP trudno uwierzyć.

 

Niemniej jednak skoro nie daje rady też przez kabel mDP-HDMI-->DVI to z kolei trudno uwierzyć w "niekompatybilność kabla" i może jednak karta nie podaje sygnału na DP? Dobrze by było sprawdzić te porty poprzez podłączenie na chwilę jakiegoś monitora z wejściem DP.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że posiadasz adapter Y-6302 i jest on sprawny, bo działa na jakiejś innej konfiguracji?

 

Miałem kiedyś dokładnie taką kartę jaką masz i działała u mnie z 4 monitorami "z pierwszego kopa". Jeżeli nie działa nawet pojedynczy monitor przez DP (powinien działać także na pasywnej przejściówce) to podstawowym scenariuszem jest jakaś bliżej nieokreślona "niekompatybilność" tej przejściówki. Bo w uszkodzenie obu portów mDP trudno uwierzyć.

 

Niemniej jednak skoro nie daje rady też przez kabel mDP-HDMI-->DVI to z kolei trudno uwierzyć w "niekompatybilność kabla" i może jednak karta nie podaje sygnału na DP? Dobrze by było sprawdzić te porty poprzez podłączenie na chwilę jakiegoś monitora z wejściem DP.

Tak, dokładnie taki adapter. 

 

Wymieniłem kartę graficzną na ten sam model ale z 2x DVI, HDMI oraz dużym DP. 

 

Moja cierpliwość się kończy. Po wymianie karty graficznej i owszem - zaczęło to działać - ale nie tak jak powinno. Wszystkie 3 monitory działają, ale ucięty jest obraz - z lewej i prawej strony są czarne pasy mniej więcej na 5cm. Rozdzielczość niby dobra (systemowo) ale przy każdym starcie systemu (prócz tego że cały komp muli) mam komunikat na wszystkich trzech Samsungach: Not optimum mode. Best resolution: 1680x1050. CO tu się do licha dzieje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasy to niby sugerują problem z driverem, choć zaiste byłoby to dziwne.

 

To nie może być ostateczne rozwiązanie ale spróbuj może chwilowo jakiegoś drivera typu 13.x  o ile możesz to sprawdzić na Win7.

 

No bo Win10 to wiadomo, jesteś skazany na nowe drivery.

 

Eyefinity to powinieneś trzymać wyłączone, tylko w Windows rozszerzony pulpit powinien być włączony. Jeżeli przypadkiem masz włączone to nieszczęsne Eyefinity to spróbuj je wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do eyefinity nawet się nie zbliżam - zbędne to. Testowane pod win 7 oraz 10. Pasy w obu przypadkach. Różne kable, różne przejściówki, różne kombinacje. Jak się nic nic da zrobić to papa AMD, witaj nVidia. Bo tak się nie da po prostu.

 

Sterownika starszego pod win 7 zaraz spróbuję.

No i niestety lipa. Nie działa na win 7 ze starym sterownikiem. One ticket to nVidia Pls.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świat na psy schodzi.

 

Z nadmiernym entuzjazmem co do nVidii należałoby się wstrzymać.

 

Karty z serii 900 też mają swoje problemy z obsługą wyjścia DP, jeżeli oprócz monitorów DP podłączone są dwa inne. nVidia próbowała temu zaradzić aktualizując BIOS-y i częściowo jej się to udało, ale nie całkowicie. No chyba że brałbyś coś z serii 700, ale warto wziąć w taki sposób, aby dało się oddać. Bo jeżeli de facto problematycznym elementem jest jednak przejściówka, dalej będzie du pa.

 

Rozumiem, że nie możesz wyeksportować jednego Samsunga na integrę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam integry. 

Rzucam specką:
CPU: FX-8350 cooled by SilentiumPC Spartan HE923
RAM: 2x4GB DDR3 1333MHz full stock (w sensie że najtańsze jakie były)

PSU: Corsair VS650

Storage: SSD + 5x HDD

MoBo: MSI 970A-G46

 

Obecnie w drugi slot PCI-e powędrowała... nVidia Quadro FX 570 - wszystko póki co działa. Grać na więcej niż jednym i tak nie będę - trzeci monitor do pracy mi jest potrzebny. Myślałem nad zakupem drugiego HD7870 ale już wiem że nie wejdzie mi w obudowę po na wysokości dolnego PCI-e umieszczono... 2x SATA. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...