Skocz do zawartości
MaRKaW

Co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

W ciągu wakacji składam sobie powoli komputer.

Aktualnie mam:

 

i5 4690k

Sapphire 7950 OC + Accelero 7970

2x4GB Corsair Vengeance LP 1333

Samsung F3 500GB (na dane)

 

Zamierzam jeszcze kupić Plextora M6S 128GB na system.

 

Myślałem nad naspującymi podzespołami:

 

Obudowa

Corsair Carbide 300R

Aerocool Xpredator X1

Phanteks Entho Pro (jeśli fundusze pozwolą)

 

MOBO

MSI Z97-G43

Gigabyte GA-Z97-HD3

Gigabyte GA-Z87-OC

 

Zasilacz

Cooler Master G550M

Thermaltake Smart SE Modular 530W

 

Chłodzenie procesora

Thermalright HR-02 Macho rev B

Be Quiet! Dark Rock 3

 

Z góry dzięki za pomoc 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda - Corsair 300R lub dołożenie Phanteks Entho Pro , Aerocool Xpredator X1 to tragedia a nie buda .

 

Płyta - MSI Z97-G43 lub dołożenie do MSI Z97 Gaming 3 .

 

Zasilacz - TT Smart 530W , G550M obecnie jest za drogi w stosunku do tego co oferuje , za ~50 zł więcej jest znacznie lepszy XFX XTR 550W .

 

Chłodzenie to macho rev. B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ssdeka 250-256GB kup

po co mi 250GB?

To bedzie i tak dysk na system i ewentualnie na jakiegos solidworksa matlaba i vegasa wiec po co mi taki dysk, tak wiem ze dokładając te ~100zl mam 2 razy więcej miejsca ale naprawdę go nie wykorzystam.

 

Edytowane przez MaRKaW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-true-spirit-140-power-638984/

tylko nie wiem czy wlezie do tego korsarza

jak nie to http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-core-3300-usb-3-0-czarna-fd-ca-core-3300-bl-647769/

http://www.morele.net/obudowa-enermax-eca3250-b-489106/

 

co do ssedeka to większe są wydajniejsze a po drugie wielu kozaczyło zę in starcza a po pół roku pokornie zmieniali na większy [że nie wspomnę o większej żywotności bo to jednak więcej komórek]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie mam przekonania do cienkich chłodzeń, odbieram je jako zamienniki boxowego chłodzenia o trochę lepszej wydajności, systemy double tower to co innego.

 

2. Nie jestem w stanie dokładnie zmierzyć karty graficznej ale z tego co pamiętam to moja 7950 +Accelero ma ~33cm. Gdy miałem ją w obudowie Thermaltake V3 Black to musiałem się gimnastykować by jakoś ją włożyć do koszyka na dyski bo się nie mieściła normalnie.

 

3. nigdy więcej obudów zpieprztyliardem dziur bez filtrów, plexi na boku, czy niepotrzebnej perforacji na boku dla "zamontowania wentylatora", jeśli można to wolałbym tego uniknąć, jeśli nie to będę musiał przerabiać obudowę (wygłuszanie materiałem dźwiękochłonnym + lakierowanie itp itd).

 

4. Od kilku lat zawsze miałem partycję dyskową o wielkości 100GB i tylko raz przez przypadek ją zapełniłem bo zapomniałem zmienić ścieżkę instalacyjną Steam. Na cyferkach zapisu też mi nie zależy. Miałem już ssd crucial M550 128GB i narzekać nie miałem na co.

 

Nie bierz tego do siebie ale tylko piszę to co myślę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...