Skocz do zawartości
szabo

Problem z UEFI.

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano.

 

Na początek moja konfiguracja:

 

Płyta: Asrock P67 Pro3

Procek: I5-2500k

Grafa: HD6950

Dysk: Samsung HD103SJ

Ram: GoodRam 4GB 10600 CL9

 

Mam dość dziwny problem. Kiedy wejdę do UEFI i chcę zapisać zmiany, wsio jest ok. Jednak kiedy chcę wyjść bez zapisu zmian, wyskakuje czarny ekran z napisem "BlinitializeLibrary Failed 0xc000009a". Pomaga jedynie wyłączenie i ponowne włączenie komputera. Ogólnie nie mam innych problemów, które na chwilę obecną bym zauważył. Żadnych bsodów z pod Winy, ani innych sensacji. BIOS zaktualizowany do najnowszej wersji. Próbowałem robić downgrade licząc na poprawę, ale lipa, więc wróciłem do najnowszej wersji. Ustawienia nie zmieniane od początku posiadania kompa, lecę na standardowych. Spróbowałem na nowo postawić system, zero zmian. Nic nie kręcone. Trochę mnie to martwi, bo coś czuję w moczu, że to dopiero wstęp do czegoś poważniejszego, ale za cholerę nie mogę znaleźć przyczyny  :wink2:  Pomoże ktoś, bo w necie nie ma zbyt wiele tego typu przypadków, na które ktoś udzieliłby jakiejś skutecznej rady.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj trochę:

https://www.google.pl/search?q=BlinitializeLibrary+Failed+0xc000009a&oq=BlinitializeLibrary+Failed+0xc000009a&aqs=chrome..69i57&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Ale wygląda na to, że rozwiązania można szukać gdzieś też poza biosem, w boot managerze Windy, bo zasadniczo bios nie używa żadnych bibliotek.

Możesz też spróbować ew. pokombinować coś z opcjami rozruchu, np. fast boot (wł/wył) itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...