Skocz do zawartości
Wrecker

Windows 7 nie uruchamia się po zainstalowaniu sterownika do MSI R9 270x

Rekomendowane odpowiedzi

Specyfikacja:

i5-3350p wymieniona na i5-4590 + Spartan Pro HE924
MSI B75A-G43 Gaming wymieniona na Asus Z97-P
MSI R9 270x Gaming 2G
Crucial Ballistix 2x4Gb 1600MHz
XFX Pro Series TS550W
WD Caviar Blue 500GB
Obudowa Zalman Z3 Plus
Windows 7 64-bit

Witam. 3 Miesiące temu zaczęły nękać mnie problemy z kartą graficzną. Co chwila wyświetlały się komunikaty w stylu "Sterownik ekranu przestał działać lecz odzyskał sprawność". Sprawę zbagatelizowałem, zainstalowałem starszy sterownik i wszystko działało, do czasu... Około 2 miesiące temu podczas gry w Miscreated nagle moim oczom ukazał się taki obraz: http://i.imgur.com/LPkYFDf.jpg . Pomyślałem że coś jest nie tak, ale zrestartowałem pc, odpaliłem Miscreated i po paru minutach znowu to samo. Zrestartowałem ponownie, i taki sam obraz pokazał się już po odpaleniu przeglądarki google Chrome. Po ponownym restarcie system już nie wstał, po ekranie ładowania systemu widniał już tylko czarny ekran. Metodą prób i błędów, doszedłem do tego, że po odinstalowaniu sterownika karty graficznej z poziomu trybu awaryjnego system wstał, lecz wykrywał kartę jako standardową kartę VGA czy coś w tym stylu. Zainstalowałem najnowszy sterownik i windows znowu nie uruchomił się. Później zrobiło się jeszcze gorzej. Po naciśnięciu włącznika wiatraki kręciły się przez 2 sekundy po czym wszystko gasło, ponownie włączało się na 2 sekundy i znowu gasło i tak w kółko do odcięcia zasilania. Obwiniałem płytę główną lecz po wymianie w.w podzespołów problem jest taki sam. Windows nie wstaje po instalacji jakiegokolwiek sterownika do karty graficznej.

Wielokrotnie formatowałem dysk, wgrywałem sterowniki do podzespołów w różnych kolejnościach. Próbowałem wielu rzeczy opisanych na zagranicznym forum tomshardware w różnych tematach, lecz nic nie skutkowało.

Karta jest jeszcze na gwarancji, oddawać czy da się to może jakoś naprawić ?
Liczę na fachowe porady, pozdrawiam.

Edytowane przez Wrecker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika jest padnieta. Miałem podobnie z gtx480 oraz nie dawno z gtx980ti. Przy próbie instalacji właściwego sterownika była kaszana działało tylko bez sterownika. Karty wymieniono mi na nowe.

 

Wysłane z mojego Lenovo S5000-F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...