Skocz do zawartości
SpeedyX

Zetaw ~ 3200 Grafika 2D, gry i nauka programowania.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar zakupić w najbliższym czasie komputer mieszczący się w budżecie ~3200. Zastosowanie jak w temacie, kolejność nie jest przypadkowa bo wyznacza moje priorytety. Stworzyłem taki zestaw i chciałbym prosić o ocenę oraz ewentualne rady co mogę zmienić lub jak mogę lepiej wykorzystać ten budżet. Z góry dzięki za pomoc. :)

 

Grafika oczywiście 2D (PS, Illustrator), gry Gta V/ Wiedźmin 3, oczywiście nie liczę na najwyższe ustawienia.

Edytowane przez SpeedyX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka zmień na I5 4460 / 4590 chyba że chcesz kręcić to zostaw 4690K , ale wtedy płytę przydało by się zmienić na coś opartego o chipset Z97 np. Asrock Z97 Anniversary czy Asus Z97-P .

 

Także wtedy zmieniasz ramy na jakieś 2 133 mhz / 2 400 mhz np. G.Skill Ares 2x4GB DDR3 2 133 mhz CL9 za 245 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak lepiej? Muszę zrezygnować z SSD ale to nie problem bo mogę go za jakiś czas dokupić. Jeszcze potrzebuje chłodzenia do OC jak dobrze rozumiem, więc jeśli możecie to polećcie jakieś w dobrej cenie. I czy zasilacz który wybrałem wystarczy?

Edytowane przez SpeedyX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX) 232,00 zł
2 Karta graficzna Palit GeForce GTX 960 Super JetStream 2GB GDDR5 (128 Bit) 2xDVI, HDMI, DP (NE5X960T1041J) 859,00 zł 
3 Procesor serwerowy Intel Xeon E3-1241v3 3.5 GHz LGA1150 BOX (BX80646E31241V3) 1213,01 zł 
4 Obudowa Zalman A1, 1xUSB 3.0, Czarna 102,00 zł 
5 Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H, B85, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, GBLAN, mATX (GA-B85M-D3H) 265,00 zł 
6 Zasilacz Cooler Master B500 ver. 2, 500W (RS500-ACABB1-EU) 199,00 zł
7 Pamięć GeIL GEL316GB1600C9DC 349,12 zł 
8 Dysk SSD Crucial BX100 250GB 2.5' 7mm SATAIII (CT250BX100SSD1) 365,00 zł 
3584,13 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to by było skajlaka i7K ale to podnosi budżet mimo braku ssdeka

gtx 970 też musisz wiecej dołożyć

 

ewentualnie zamienić

 

 Pamięć G.Skill DDR3 16GB (8GBx2) 2133MHz, CL10, ARES Dual (F3-2133C10D-16GAB) 406,01 zł 
 Płyta główna MSI Z97-G43, Intel Z97, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX (Z97-G43) 419,00 zł 
 Obudowa SilentiumPC Brutus M25 Pure Black BT-M25 USB 3.0 (SPC106) 164,00 zł 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie bede podnosił już budżetu. Poza tym nie rozumiem po co mi plyta na tym chipsecie jesli mam wybraną i7 bez k. Dalej nie wiem natomiast co jest nie tak w moim zestawie? :)

Edytowane przez SpeedyX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój zestaw 3492,02zł vs. twój 3497,99zł więc te 150zł zainwestuj w okulistę

 

co do twojego to nie ma to jak do 100MHz procka dopłacić prawie 136zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na prawdę priorytetem jest grafika to powinieneś zakupić 16gb Ram, i7 nie jest koniecznością aczkolwiek zwiększył by komfort pracy, SSD moim zdaniem konieczne do pracy z grafiką przynajmniej 250gb, abyś pliki na których pracujesz mógł trzymać na szybkim dysku. Jeśli na prawdę priorytetem jest grafika, możesz kupić tańszą kartę graficzną, a resztę zainwestować w po wyższe podzespoły. Do tego czy masz już odpowiedni monitor do pracy z grafiką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na prawdę priorytetem jest grafika to powinieneś zakupić 16gb Ram, i7 nie jest koniecznością aczkolwiek zwiększył by komfort pracy, SSD moim zdaniem konieczne do pracy z grafiką przynajmniej 250gb, abyś pliki na których pracujesz mógł trzymać na szybkim dysku. Jeśli na prawdę priorytetem jest grafika, możesz kupić tańszą kartę graficzną, a resztę zainwestować w po wyższe podzespoły. Do tego czy masz już odpowiedni monitor do pracy z grafiką?

Monitor jest w planach ale również dalszych zarówno jak SSD. Jaki monitor spełnia cechy monitora do grafiki?

 

 

mój zestaw 3492,02zł vs. twój 3497,99zł więc te 150zł zainwestuj w okulistę

 

co do twojego to nie ma to jak do 100MHz procka dopłacić prawie 136zł

Przepraszam mój błąd. Co do 100MHz to czy ta inwestycja w ram nie jest równie nieopłacalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam mój błąd. Co do 100MHz to czy ta inwestycja w ram nie jest równie nieopłacalna?

mozesz zyskać od 5 do 15% zaleznie od programu [ i zależy jak duże rzeczy robisz bo jak robisz coś 40sek to zyskasz 4 sek to nie jest jakas kolosalna różnica]

lepiej by było pokombinowac tak aby mieć i7K bo to chodzi standardowo na 4GHz

czyli zestaw z postu 6 ale bez ssdeka - chyba że masz cos kasy więcej i wtedy jeszcze wydajniejszy jest "skajak" - i7K 6700 [pewnie dla zbilansowania musiłbyś brać słabszą grafę]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nową generację zdecydowanie nie starczy funduszy. Skoro ramy nie robią tak dużo wole mieć zbilansowany zestaw z i7. Bo chipset o którym daje lepsze ramy służy też do podkręcania procesorów w które również nie inwestuje. Jeśli pozostanę przy moim będzie ok? Jeszcze kwestia ramu jest różnica ok 50 zł miedzy twoimi a moimi czym one się różnią?\

 

Dobra już wiem. (9-9-9-24 > 9-9-9-28)

Edytowane przez SpeedyX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najważniejsza jest pierwsza wartośc czyli opóźnienie [ tu obie maja cl9] ostatnią możesz sobie darować bo nie zobaczysz różnicy 

i wybierasz co tańsze [chyba że akurat nie ma to szukasz co w danej cenie jest bo w morele ceny lubia wariować i nieraz coś lepszego jest tańsze niż to co się wybrało]

 

zostałbym przy xeonie [i7 to tylko wersja z K]

 

może bym dorzucił jakies lepsze chłodzonko niż box - ale to jak zobaczysz czy za mocno nie chałasuje i temperatura jest ok

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...