Skocz do zawartości
TheMasterpiece

Radeon R9 390 - producent

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zamierzam kupić wspomnianego w temacie radka, niestety nie mogę się zdecydować od jakiego producenta mam ową kartę zakupić i czym się kierować:cichym chłodzeniem, ceną czy też stopniem podkręcenia danej karty                    

 

Bardzo proszę o jakiekolwiek sugestie w tym temacie.

 

P.S Nie orientuję się w tematach odpowiedniego dopasowania części i troche boję się że ta karta w połączeniu z FX 8350 nie za bardzo zagra na zasilaczu 630W.

 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten zasilacz to co za zasilacz dokładnie - bo co innego markowe 630W a co innego jakiś Codegen/Tracer/Ibox 630W .

 

Nawet wśród markowych zasilaczy zdarza się dość duży rozrzut mocy .

 

R9 390 to nie najlepszy pomysł - bierz albo sporo tańszego R9 290 ( ten sam GPU tylko mniej VRAM ) albo kupuj GTX970 .

 

Do tego dość słaby procek ,w grach ma wydajność I3 - w dodatku gorący i prądożerny .

 

A co do producentów - Asus , MSI lub Gigabyte w pierwszej kolejności - serie Strix/DCII , Gaming , WindForce 2x/3X .

 

W dalszej kolejności Palit lub EVGA ( GTX ) albo Sapphire ( R9 ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zasilacz to Be quiet pure power l7 630W 80+ Bronze

 

Powiem tak, ceny GTX 970 i R9 390 są w sumie podobne, jeśli wierzyć serwisom to ta sama półka wydajnościowa(choć to zależy od danej gry)

 

Co do procesora zestaw ten był tworzony względem ceny i w sumie w lekkiej niewiedzy, a wymiana go na dzień dzisiejszy za bardzo nie wchodzi w grę(w sumie wystarczy mi 30 FPS i FHD:)

 

Zawsze miałem mały sentyment do Gigabyte, choć MSI też wydaje się być dobrą opcją, Asusa wykluczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które praktycznie nic nie daje - porównując R9 290 i R9 390 , R9 390 notuje tylko kilka fps więcej tam gdzie jest bardzo duże zużycie VRAM .

 

BQ 630 W bez problemu da radę z kręconym FX 8350 i R9 390@OC , zasilacz ma realnie 564W .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako dumny posiadacz radeona r9 390 od MSI, mogę powiedzieć że bez podkrecania i z i5 4460 działa z lekkim zapasem na 530w thermaltake więc jest dobrze :). Jeżeli chodzi o producenta to polecam Sapphire Asusa no i oczywiście mojego MSI. Jedynie co mogę powiedzieć o głośności to, to że najgłośniejszy element w moim komputerze jest chłodzenie BOXowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszystkie informacje, mam jeszcze jedno pytanie, czy podczas gry zaobserwowałeś spadki fps, problemy z prawidłowym wyświetlaniem gry, ,,artefakty'' itp.

 

Czytałem, że takie problemy występują na niektórych modelach i AMD ma to załatać jakąś łatką czy coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuję AMD dlatego staram się równo traktować karty, które w zasadzie są sobie równe i nie wywyższam jednej nad drugą, dlatego R9 390 uważam za lepszy wybór pod procki Intela a GTX 970 pod procki AMD (mniejszy narzut sterownika na procesor, ale mniej pamięci, piszczące cewki, lekko mniejsza wydajność). GTX 970 dobry jest też jak trzeba iść po taniości bo np. na zasilacz o większej mocy nie ma kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co filozofować, bo obecnie NV ma zdecydowana większość rynku, producenci bardziej siedzą im w kieszeniach a co za tym idzie więcej gier lepiej z nią współgra. Sterowniki są częściej optymalizowane i poprawiane.

AMD walczy tylko ceną. Owszem wydajnościowo mają konkurencyjne produkty, dlatego jak ktoś się upiera to może kupić AMD, nie jest to jakiś zły wybór. Sam bym obecnie kupił 390 miast 970-ki, właśnie za to, że wydajnościowo daje radę i ma 8GB ramu. Zużycie prądu mniej istotne. Trochę obawiałbym się sterowników, swego czasu miałem ATI, nie było z nią problemów, ale trzeba mieć świadomość, że niektóre gry będą kaprysić, jak np Dragon Age 2.

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszystkie propozycję i explainy, suma summarum pójdę w stronę radeona(zawsze to coś ,,na przyszłość'').

 

Poczekam aż DX12 w pełni się rozwinie i według przyrzeczeń AMD gry będą obsługiwać pełne 6 czy 8 rdzeni CPU(w sumie możecie napisać co o tym myślicie)

 

A jeśli jeśli na drugi rok zainwestuje w procek intela i odpowiednią płytę.

 

Na koniec rzućcie okiem na to:http://allegro.pl/vga-amd-radeon-r9-390-8gb-ddr5-karta-grafiki-i5624456138.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to wersja OC Guru II(mniejsze fabryczne podkręcenie, a większy jego potencjał w przyszłości - dobrze rozumiem?)

 

Czy karty od MSI, Sapphire czy Asusa bardzo odbiegają na plus z wydajnością od Gigabyte'a(chodzi mi o FPS w grach, a nie lepsze chłodzenie czy mniejszą głośność karty)

 

Która jest najlepsza do podkręcenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC guru to program gigabyta do kręcenia.

Nie odbiega, która będzie się najlepiej kręcić zależy od ASICa im wyższy tym teoretycznie lepiej powinna znosić, ale to już indywidualny zakup. Te gamingowe wersje z reguły mają wysoki asic i będą kręciły się podobnie. Sapphire bym nie kupował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Gigabyte, przynajmniej nie 390. Miałem przez parę dni- głośna i strasznie gorąca. Przy zamkniętej obudowie do 80 stopni spokojnie dochodzi a wentylatory generują hałas niesamowity. Zastanowił bym się nad innym producentem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ommm...ja żadnego problemu z Giagabyte'ami nie miałem, ale rozpatrze również propzycję od MSI czy Asusa.

 

Wentyle w Gigabycie nigdy ciche nie były, ale 80 stopni to raczej dużo, nawet jak na radka...

 

 

Nie polecam Gigabyte, przynajmniej nie 390. Miałem przez parę dni- głośna i strasznie gorąca. Przy zamkniętej obudowie do 80 stopni spokojnie dochodzi a wentylatory generują hałas niesamowity. Zastanowił bym się nad innym producentem.

Dzięki wielkie za info :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman z3 z czterema wiatrakami. Dla porównania GTX 970 od MSI 66 stopni w Wieśku. Radeon na pulpicie 40 z groszem (chyba że MSI Afterburner coś źle pokazywał) a geforce nieco ponad 30.

Z zakupem karty czekałem do premiery nowych radków, byłem już praktycznie zdecydowany na tego od MSI, ale trafił się ten Gigabyte w promocji na morelach- niecałe 1400 zł z wysyłką wyszło. Po weekendzie testowania odesłałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nah, czerwone wstawki wersji gaming od MSI nie za bardzo pasują mi do koloru czarnego innych podzespołów, a ta karta jest najlepszą alternatywą dla Gigabyte'a(może to głupie, ale ja przywiązuje do tego uwagę :> )

Poza tym G1-y wydają się być wydajniejsze w grach niż inne niereferenty...

 

Przypadłość wszystkich modeli czy też może jednego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wydajności zastrzeżeń nie miałem-  wszystko jak złoto śmigało. Ale jednak głośność karty i jej temperatury mnie odstraszyły i zdecydowałem się jednak na Geforce'a.

A tu link do wnętrza obudowy:

http://wrzucaj.net/images/2015/08/29/20150829201233.jpg

Edytowane przez chazzi88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...