Skocz do zawartości
Hafexo

Dysk HDD 1 - 2 TB

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie, szukam CICHEGO dysku twardego na magazyn.

pojemność 1TB - wiem że tutaj dobrą opcją jest WD Blue
i tu pytanie, bo myślałem jak już kupować to może 2tb, czy jest jakiś 2TB dysk (też cichy!) za około 300-350zł? Wiem że są seagate'y ale jakoś nie mam do nich zaufania... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakieś 2,5", bo z obecnych 3,5" to nie powiedziałbym by któryś był na prawdę cichy - zawsze moje dyski zewnętrzne 3,5" o pojemności 2-3TB zagłuszały cały mój PC hałasem - tyle, że ja mam bardzo wysokie wymagania co do ciszy i bardzo cichy PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie oczekuję żeby był jakiś mega cichy - ojciec ma w swoim kompie WD jakiegoś 1TB oraz SpinPointa f1 320 i prawie nic nie słychać. A ja mam SpinPointa F3 1TB i to jest tragedia jaki on jest głośny :/ ( zobaczcie sobie

) ale swoje lata ma

 

Więc nie oczekuje supermegaciszy tylko w miare ciszy, to i tak jest na magazyn i rzadko będzie włączony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy dysk będzie słyszalny prócz padak 5400obr. najlepiej zrobić obudowe wygłuszająca bądź (jak ja) przykręcić paseczki gąbki od dołu i położyc dysk na dole przy wentylu przednim i tyle

greena nie polecam, no chyba że faktycznie może być bardzo wolno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy naprawdę nie chodzi mi o to żeby był niesłyszalny...  chce tylko żeby nie wył i skrobał jak tamten 5 letni samsung z mojego filmiku. On ma być tylko na magazyn i rzadko będzie włączony

 

Ten samsung osiąga ledwo 120mb/s odczytu i zapisu więc wszystko powyżej tej wartości będzie dla mnie jak najbardziej akceptowalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Przyłączę się do tematu - również szukam cichego 2TB'owego magazynu danych.

Póki co, jestem bardzo zainteresowany Toshibą:

1) TOSHIBA DYSK (PA4292E-1HL0) (=DT01ABA200)?? - 5700RPM więc liczę, że będzie cicho, ale co z drganiami?

2) Toshiba E300 Low-Energy - chodź trochę mnie odstrasza cena

3) Toshiba 2TB 3.5' 7.2K SATA 6GB/S (DT01ACA200)

4)  Toshiba P300 Performance - nowsza jednostka niż 1 i 3, ale konkurencyjna cenowo.

Znacie w/w dyski? 

Jako ew. "zapas" został wytypowany WD20EZRX

 

PROSZĘ o opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...