Skocz do zawartości
sirtibio

Wyciszenie systemu (Zalman Z11)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Planuje pewien projekt wyciszenia komputera. Mam parę pomysłów, ale zanim cokolwiek zrobię chciałem poradzić się profesjonalistów i doświadczonych modderów i poprosić o feedback. Możliwe, że to co planuję ma jakieś negatywne strony o których nie wiem.

 

Moj system znajduje się w obudowie Zalman Z11. Wentylatorki mam ciche (Noctua) ale mimo to chciałbym go jeszcze bardziej wyciszyć. Głownu problem jest to że mój komputer znajduje się w biurku (patrz załącznik) co powoduje wzmocnienie wszelkich dźwięków (efekt tuby)

Mam dwa pomysły jak wyciszyć:
 
1) wyciszyć środek komputera (obudowę) matą bitumiczną, jednakże podniosłoby to temperatury oraz mata mogłaby zacząć się rozpuszczać, jako że zawiera w sobie substancje smoliste
2) drugim rozwiązaniem, jest oklejenie ową matą środek biurka w którym stoi komputer, jednak nie wiem czy to by dało jakikolwiek efekt
 
Byłbym bardzo wdzięczny za porady, pomysły itp.
 
Ostatecznością jest kupienie nowej obudowy.
 
Pozdrawiam,
Michał
 

 

post-219363-0-86655200-1440356897_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz między komputerem a biurkiem tyle miejsca co w miniaturce to możesz pudełka po jajkach poupychać, powinny mniejszym kosztem nieźle wygłuszyć.

 

Dyski HDD, napędy płyt? to też jest niezły generator dźwięku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłożyć pod spód gąbkę - część wibracji nie będzie przechodzić na drewno.

Wypełnić obudowę od środka pianką do wyciszania dźwiękowego - zobacz Biały Miś w mojej sygnaturze.

 

Dyski nawet super ciche naprawdę są jednym z najgłośniejszych elementów - zawiesić je na gumowych nóżkach, albo połozyć na gąbce na dnie.

 

Wentylatory na kołkach silikonowych.

 

Możesz też postawić obudowę pod skosem, aby się wibracje nie wzbudzały - przód obudowy bardziej na lewo, tył obudowy bardziej na prawo.

 

Wymenić wentylatory 120mm na 140mm, jesli się da.

 

Dalej to juz tylko wymiana obudowy na taką z lepszymi blachami, np Fractal Define R4 - ciężkie, ale lepiej tłumi.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłożyć pod spód gąbkę - część wibracji nie będzie przechodzić na drewno.

Wypełnić obudowę od środka pianką do wyciszania dźwiękowego - zobacz Biały Miś w mojej sygnaturze.

 

Dyski nawet super ciche naprawdę są jednym z najgłośniejszych elementów - zawiesić je na gumowych nóżkach, albo połozyć na gąbce na dnie.

 

Wentylatory na kołkach silikonowych.

 

Możesz też postawić obudowę pod skosem, aby się wibracje nie wzbudzały - przód obudowy bardziej na lewo, tył obudowy bardziej na prawo.

 

Wymenić wentylatory 120mm na 140mm, jesli się da.

 

Dalej to juz tylko wymiana obudowy na taką z lepszymi blachami, np Fractal Define R4 - ciężkie, ale lepiej tłumi.

 

Dzieki za duzo pomysłow!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...