Skocz do zawartości
TheMasterpiece

Batman Arkham City - wydajnościowa masakra

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Właśnie dostałem do moich łapek Batmana, niestety po odpaleniu gry była ona praktycznie niegrywalna.Najpierw FPS'y spadały z 60 do nawet 28-29, potem zaś gra zatrzymała się na magicznych 12 FPS.

 

Co o tym sądzicie i co może to powodować, bardzo proszę o jakieś sugestię i rozwiązania.

 

Spec. PC:

AMD FX 8350 Stock

Radeon R9 270X 2 GB, reszta zestawu chyba nie gra roli, ale mogę dopisać później...

 

Inne, dużo nowsze gry działają bez żadnego zająknięcia, więc sądzę że to wina gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek AMD + GPU AMD to najgorsza kombinacja jaka istnieje. Te dwa byty nie współgrają ze sobą (narzut sterownika na procesor zabija taka konfigurację). Dodatkowo domyslam się, że przy tej grze majstrowała NV więc czego się spodziewać więcej

Edytowane przez Prezes Biznes
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wiem że to złe połączenie ale komputer był składany dość dawno i w niewiedzy, błędy przeszłości :>

 

Poza tym inne gry, jak i inne części serii o Batmanie działały i działają znakomicie.

 

Racja NV włożyła do gry swoje bajery, ale są one wyłączone.

 

Nie uwieże, że gra ,,ciśnie bardziej'' PC niż W3 czy GTA5


Procek AMD + GPU AMD to najgorsza kombinacja jaka istnieje. Te dwa byty nie współgrają ze sobą (narzut sterownika na procesor zabija taka konfigurację). Dodatkowo domyslam się, że przy tej grze majstrowała NV więc czego się spodziewać więcej

...więcej niż 12 FPS :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na 100% chodzi Ci o Arkham City? Wydaje mi się że, pomyliłeś nazewnictwo. Arkham City raczej nie miało problemów z wydajnością, a na Twojej konfiguracji powinno być ok.

Podejrzewam że chodzi o Arkham Knight, dodatkowo nie wiem czy autor tego tematu, odwiedził TEN wątek na forum:
http://forum.purepc.pl/topic/358476-batman-arkham-knight/

 

ale... jeżeli tego nie zrobiłeś, to tam znajdziesz odpowiedzi związane z niską wydajnością. W skrócie, gra jest nie grywalna nawet, na mocnych sprzętach, z racji tego że, port gry został delikatnie mówiąc schrzaniony. Zrzucanie winy na FX i R9 270X to delikatnie mówiąc kłamstwo. 

Jeżeli chodzi o Arkham Knight to musisz poczekać na wydanie patcha, który ma poprawić wydajność gry.
http://www.cdaction.pl/news-42495/batman-arkham-knight---tworcy-wciaz-pracuja-nad-wersja-pecetowa.html

 

Edytowane przez Szybki27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu z ,,artefaktami'' gry czy pomocą przy jej przejściu, gwości słości(pewnie źle to napisałem :grin: ) zmieniłem DX11 na DX9 i dało to...wielkie NIC.

 

 

Czy na 100% chodzi Ci o Arkham City? Wydaje mi się że, pomyliłeś nazewnictwo. Arkham City raczej nie miało problemów z wydajnością, a na Twojej konfiguracji powinno być ok.

 

Podejrzewam że chodzi o Arkham Knight, dodatkowo nie wiem czy autor tego tematu, odwiedził TEN wątek na forum:

http://forum.purepc.pl/topic/358476-batman-arkham-knight/

 

ale... jeżeli tego nie zrobiłeś, to tam znajdziesz odpowiedzi związane z niską wydajnością. W skrócie, gra jest nie grywalna nawet, na mocnych sprzętach, z racji tego że, port gry został delikatnie mówiąc schrzaniony. Zrzucanie winy na FX i R9 270X to delikatnie mówiąc kłamstwo. 

 

Jeżeli chodzi o Arkham Knight to musisz poczekać na wydanie patcha, który ma poprawić wydajność gry.

http://www.cdaction.pl/news-42495/batman-arkham-knight---tworcy-wciaz-pracuja-nad-wersja-pecetowa.html

 

 

Siedzę w grach od dobrych paru lat i napewno bym nazwy gry nie pomylił, poza tym B:AK za 3 dyszki :>

Edytowane przez TheMasterpiece

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może problem leży po stronie temperatur lub to problem z SSD/HDD ?

 

Szczególnie padający HDD może mieć duży wpływ na wydajność , a FX-y lubią się grzać .

 

Zainstaluj HW Info i zrób screena z temperaturami kiedy komp nic nie robi i kiedy grasz - pograj 5-10 minut i zrób kolejnego screena .

 

Oba wstaw na forum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasięgnąłem pomocy fachowca, który jednoznacznie stwierdził ,że moja karta ma zepsuty jeden z wiatraczków i polecił oddać do naprawy, co uczyniłem, karta na gwarancji więc spoko :wink2:

 

A czy ktoś się orientuje ile trwa naprawa w serwisie Gigabyte takiej usterki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...