Skocz do zawartości
Ghostraid3r

Dysk twardy na magazyn do 250-300 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie poszukuje dysku twardego o pojemności co najmniej 1 TB na magazyn danych (gry, filmy i różne inne pliki), rozejrzałem się trochę w ofertach i chciałbym zapytać się czy dobrym wyborem jest WD Red 1 TB. Miałem kiedyś WD Blue i padł z przyczyn nieznanych po 3 latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet bardzo dobry.

 

Gry masz na myśli pliki instalacyjne/obrazy płyt czy tam chcesz instalować gry. Bo to zmienia wymagania odnośnie dysku i trudno go nazwać magazynem wtedy.

RED w każdym razie na magazyn jak najbardziej. Na dysk aktywnie używany już nie koniecznie (5400rpm długie czasy dostępu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam.

Witam jeszcze raz WD Red jak na razie (1 dzień) sprawuje się nieźle, ale natrafiłem na taką ofertę: http://allegro.pl/nowe-najszybsze-wd-re4-black-wd1003fbyx-1tb-64mb-i5443028784.html czy to jest warte swojej ceny? Z głównych różnic zauważyłem że ten dysk ma SATA II i 2 talerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość redów to dyski 7200. Ogólnie są szybsze i lepsze od blue.

Redy mają prędkość "IntelliPower" czyli 5400, w porywach do 6200. 7200 mają red pro.

 

A ten black to łakomy kąsek, ale to mogą być odnawiane dyski.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...