Skocz do zawartości
pl4tin3

[8500]I7-6700K, komputer do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym złożyć nowy komputer, cena do 8,5 tys. złotych.

Ostatni komputer składałęm w 2009 roku więc jeżeli chodzi o nowe podzespoły to jestem laikiem dlatego też chciałbym zasięgnąć opinii bardziej doświadczonych użytkowników. Czytałem trochę na temat zestawów polecanych na purepc.pl lecz z wejściem skylake'a szkoda byłoby wydawać 7.5tys złotych za jednostkę z procesorem i7-4790k i "starszą" płytą główną dlatego wole dopłacić około 1000 złotych aby zakupić najnowszy procesor i płytę główna przez co nie martwić się o niedaleką przyszłość. Czy dobrze myśle? Bo gdy kupie i7 4790 na podstawce 1150 to każdy nowy procesor który wyjdzie to bedzie już tylko na podstawce 1151 (skylake) więc jeżeli chciałbym zmienić procesor za np. 3 lata to płytę główna także będę musiał wymienić. Natomiast przy zakupie procesora skylake z płyta główną obsługująca socket 1151 tego problemu nie będę miał. Czyli wychodzi na to że ten zestaw jest bardziej future-proof?

 

Zamieszczam linka do konfiguracji na morele.net http://www.morele.net/inventory/info/AhlrmU/ 

Co myślicie o zasilaczu? Sugerowałem się zestawem za 7600zł, tam jest taki użyty.

Z tego co zobaczyłem to te chłodzenie CPU http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-rev-b-517031/nie obsługuje podstawki 1151 więc poszukałem na morele.net i znalazłem tylko 5 produktów "chłodzenie CPU" które obsługują podstawkę 1151 i wybrałem "nowszą"(?) wersje HR-02-macho-rev-b.

Podsumowując: Czy ten zestaw ma ręce i nogi? Czekam na wypowiedzi i sugestie które pomogłyby złożyć dobry zestaw dla laika który ostatni komputer składał lata temu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, sprzęcik możesz składać bez obaw. Jeżeli chodzi o podstawkę to raczej nie ma co się przywiązywać ;) Wiadomo jak jest u Intela :D z małymi wyjątkami co procek to nowa płyta. Do grania wystarczyłby i5, ale ja również zawsze wybieram i7-emki bo nigdy nie wiadomo do czego może się przydać.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez MartinHRB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel czesto zmienia podstawki. Przy tej kwocie warto dolozyc do Skylake, ale w przypadku jak decydujemy sie na i7 4790K bo roznica w cenie nie jest tak duza jak w przypadku i5 4690K > i5 6600K. Jednak jak ma byc taniej i bardziej oplacalnie to lepiej i5 4690K i go krecic.

 

Zasilacz wez ten:

 

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-black-edition-xtr-550w-fully-modular-135mm-80-gold-p1-550b-befx-628157/

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o chłodzenie CPU to mogę wybierać tylko z tej listy http://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/chlodzenie-cpu-633/0,0,,,,,,,,,20584O1026393/1/#product_list(socket 1151) czy także z listy socketów 1150? Bo zauważyłem w innych tematach że ludzie doradzają do skylake np. takie wiatraki http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-rev-b-517031/ który nie ma wpisanej obsługi gniazda 1151.

 

A co do zasilacza to 550W to nie za mało? Patrzyłem Corsaira Rm 650, co myslicie o nim? Ludzie mówia że piszczą cewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montaz masz za 1 zł po wpisaniu kodu z purepc

 

 

1 Napęd Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA BULK - BEZ SOFTu BA (SH-224DB/BEBE)  55,00 zł 
2 Dysk SSD Samsung 850 EVO 500GB SATAIII, (MZ-75E500B/EU) 765,00 zł 
3 Procesor Intel Core i7-6700K Skylake, socket 1151, 64bit, 4.2GHz, 95W, cache 8MB, BOX (BX80662I76700K) 1599,00 zł 
4 Pamięć G.Skill Ripjaws 4 DDR4, 8GB (4GBx2), 3000MHz, CL15 (F4-3000C15D-8GRBB) 349,01 zł 
5 Chłodzenie CPU Thermalright True Spirit 140 Power 208,00 zł 
6 System operacyjny Microsoft Windows 8.1 32/64-bit PL DVD BOX (WN7-00934) 399,00 zł 
7 Obudowa SilentiumPC Gladius X60 Pure Black (SPC095) 269,01 zł
8 Zasilacz Enermax Revolution XT ERX630AWT 630W (ERX630AWT) 393,64 zł 
9 Płyta główna ASRock ASRock Extreme 4+, Z170, 4x DDR4, SATA3, USB 3.1, ATX 746,00 zł 
10 Karta graficzna Palit GTX980 Ti SJS, GDDR5 6GB (384bit) 3xDP, DVI, HDMI (NE5X98TH15JBJ) 3079,00 zł 
11 Karta dźwiękowa Asus Xonar DX/XD PCI- Express x1, System 7.1, wyjście SPDIF do VGA z HDM, 24 bity 300,00 zł

8162,66 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady taki dysk to do zestawu za 20k można polecać. Z M.2 http://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-sm951-ssd-pcie-m-2-typ-2280-d3-m-ngff-bulk-128-gb-mzhpv128hdgm-00000-724871/lub http://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-256gb-pcie-m2-bulk-mzhpv256hdgl-00000-721987/

Czy warto? Prosta odpowiedź jak się ma kasę tak jak nie to nie. A jak się ma jeszcze więcej kasy to warto to co polecił tesel. Te dyski to głównie dla ludzi ceniących bezkompromisową wydajność, a nie cenę.

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet tego nie wykorzystasz za bardzo. Pod system i programy wystarczy klasyczny SSD 128 GB i pod gry 512GB. Ze zwyklego HDD nawet bym zrezygnowal jesli nie potrzebujesz duzo miejsca. 8GB DDR4 wystarczy. Tak samo tansze HR-02, bo glut pod czapka procesora i tak ogranicza odprowadzenie powietrza. I potwierdzam za chlodzenie pod 1150 bedzie pasowac do 1151.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie nie bo nie ma ciekawych pamieci trzeba poczekać trochę aż się ddr4 upowszechni

W normalnej cenie masz Ripjaws V 16 Gb 3200 cl 16 ? co ma się upowszechnić ? 4000+ które obecnie nie dadzą nawet 1FPS względem 3200 ? chyba ze lubisz grac na low w 640x480 tam różnice faktycznie są zauważalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm w sumie ciekawa opcja z tym M2 bo widzę że prędkość odczytu 1600MB/s wiec 3 razy szybciej niż SSD który mam w koszyku. Zastanowie się nad wyborem M2 128GB do systemu i programów a ten Samsung Evo 850 zostawie na gry.

W rzeczywistości nie będzie tak szybko, w benchmarkach owszem. Ale i tak te dyski to niezła rakieta, to są nowego typu dyski ssd m.2 z technologią NVMe, one na prawdę dają kopa w przeciwieństwie do zwykłych m.2, które są tak naprawdę nie wiele szybsze od ssd na sata 3. Sam sobie chcę takiego sprawić jak będzie jakaś premia lub extra gotówka, tylko zastanawiam się czy 120 czy 250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W normalnej cenie masz Ripjaws V 16 Gb 3200 cl 16 ? co ma się upowszechnić ? 4000+ które obecnie nie dadzą nawet 1FPS względem 3200 ? 

chodzi o ceny i opoźnienia - jedne i drugie mają spaść - na raze nie ma co kupować tego szrotu

 

za ten 1 fps jeszcze bedziesz się przepraszał - zobacz jak to teraz jest z ddr3 1600 a 2400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o ceny i opoźnienia - jedne i drugie mają spaść - na raze nie ma co kupować tego szrotu

 

za ten 1 fps jeszcze bedziesz się przepraszał - zobacz jak to teraz jest z ddr3 1600 a 2400

 

Różnica pomiędzy ddr3 1600 cl9 a 2400 cl9 to jest 7-15%(w zależności od gry)  w fpsach więc nie mało. W ddr4 nie wiem bo się nawet nie interesowałem i nie miałem możliwości testowania.

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te wasze 1600 na ddr3 to jakies 2400 ddr4 a tu mowa o 3200 czyli jakis 2000 ddr3... 3200 to nie sa srednie pamieci jak ddr3 1600. Po za tym 4000+ w normalnych cenach to minimum 2 lata jeszcze. Po za tym nikt jakos nie poleca na forum 2400 CL 9 tylko 10. Czestotliwosci nie mnozy sie x2 co generacje. DDR2 lataly bez problemu 1300 cl 5 czyli teraz wszyscy powinni miec 2600 cl 10 ?

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci 2400 cl9 nikt nie poleca bo są trudno dostępne. Zresztą różnica w wydajności pomiędzy cl9 a 10 przy pamięciach 2400 nie jest duża. Aczkolwiek oczywiście bym wolał cl9, ale akurat jak zmieniałem płytkę nie mieli w morelach więc wziąłem cl10. Zresztą jeśli chodzi o ddr3 to nie ma problemu bo czy to 1600 czy 2400  te pamięci są tanie jak barszcz. Jeśli chodzi o ddr4 to już nie jest tak kolorowo i trzeba albo iść na kompromis wydajność/cena, albo wybulić sporą kasę na szybsze.

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W rzeczywistości nie będzie tak szybko, w benchmarkach owszem. Ale i tak te dyski to niezła rakieta, to są nowego typu dyski ssd m.2 z technologią NVMe, one na prawdę dają kopa w przeciwieństwie do zwykłych m.2, które są tak naprawdę nie wiele szybsze od ssd na sata 3. Sam sobie chcę takiego sprawić jak będzie jakaś premia lub extra gotówka, tylko zastanawiam się czy 120 czy 250.

 

Małe sprostowanie do postów "lukadev"

Oba dyski do których dałeś linki nie są dyskami NVMe tylko AHCI. Dyski NVMe mają trzecią literę w numerze katologowym "V", a AHCI "H"

Więcej można przeczytać tutaj.

Edytowane przez Narandal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, teraz dopiero co zajarzyłem, tak łatwo się pomylić.

Edit. Troche popatrzyłem i jest problem z dostępnością tych dysków, ale można dostać np. w Niemczech czy UK jak na razie 128gb za 550, a 256Gb za ~850

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o obudowę to jaka oprócz Phanteksa Enthoo Pro jeszcze polecacie? Bo Phanteks wydaje się za duży i ogólnie nie wygląda jak obudowa dla komputera za 8,5k (taka zwykła puszka, a może się mylę i w realu wygląda lepiej?).

 

Co do sklepu Morele.net to jaki jest średni czas składania kompa przez nich? Napisane że 1-6 dni a jak to wygląda w praktyce? Zamawiał ktoś razem ze złożeniem? Jeżeli wybiorę opcje zapłaty gotówką i odbiór w netpunkcie to po prostu przynoszę pieniądze w dniu odbioru do netpunktu czy wcześniej muszę umieścić jakaś zaliczkę? (no bo jednak jeżeli ktoś by zamówił i nie zapłacił to sklep na tym traci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...