Skocz do zawartości
vegitto

Laptop-PC - Pecet laptop-replacement

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jako iż mój laptop nie wystarcza na dłuższe wyjazdy, natomiast pecet jest zbyt ogromny, by jednocześnie spakować jakieś ubrania, a laptopy z procesorem o wydajności desktopowego i3 są horrendalnie drogie; postanowaiłem pochylić się nad konceptem peceta w metalowej walizce (z monitorem w klapie). Omówię poniżej projekt i mam nadzieję, że doświadczeni użytkownicy PurePC będą w stanie mi pomóc z problemami, które napotkam.

 

(piszę pod presją czasu, niebawem zaktualizuję wpis)

 

Cel projektu: Budowa możliwie niedrogiego (<2000zł za całość) peceta w metalowej walizce, który wydajnością będzie przeganiał gamingowe laptopy, a jednocześnie będzie łatwy w transporcie na dłuższe wyjazdy.

 

Założenia:

  • metalowa walizka jako obudowa
  • płyta główna mATX
  • mocne GPU na PCIe
  • desktopowy procesor, możliwość upgrade do i5

(ciąg dalszy nastąpi)

 


Pierwszym problemem jest kwestia zasilania. Ma ktoś może doświadczenie z zasilaczami z pico-box.com ? Zastanawiam się nad wersją X7-500W http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-X7-ATX-400-400W-High-Power-24PIN-DC-ATX-Power-Supply/747813627.html

Może ktoś budował komputer pokładowy do samochodu?

 

Stosowanie zasilacza DC-DC, oraz akumulatorów żelowych+ ładowarki to jedna z możliwości, kiedy UPS to druga i niekoniecznie gorsza (to i tak tylko na kilkanaście minut podtrzymania).

Edytowane przez vegitto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasilanie takimi wynalazkami bym się nie bawił, zasilacz SFX lepiej spełni swoją rolę (patrz modele silverstone)

 

in my opinion tego typu komputer nie ma racji bytu, szczególnie w budżecie który założyłeś. Jeżeli chcesz budować coś takiego, to bardziej hobbystycznie i nie po kosztach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daleko nie szukać http://www.overclock.net/t/1206406/feb-2012-motm-winner-lando-a-suitcase-briefcase-computer-done-right/0_50

 

Tylko kilka kwestii:

- hałas od wentylacji

- wszelkie otwory wentylacyjne nie powinny byc na zewnątrz, tylko do środka - inaczej będziesz miał mega problemy z kurzem i brudem podczas transportu.

- transport lotniczy - byś musiał go de facto zmieścić w walizce która kwalifikuje się jako bagaż podręczny.

 

Może taniej byłby załatwić komputer typu AIO (all in one) i wozić go w oryginalnym kartonie, bo cos czuje ze nie zmiecisz sie w 2000 PLN,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...