Skocz do zawartości
Bohomaz

Laptop za około 1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do zakupu nowego laptopa. Mogę na niego wydać około 1500zł. Głównie ma mi służyć do photoshopa i innych programów graficznych (choć wiem że za taką cenę nie będzie rewelacji) oraz czasem chciałbym odpalić jakąś nowszą grę (oczywiście rozumiem że za tą cenę na niskich ustawieniach). Obecnie najbardziej przekonuje mnie ten model lenovo http://www.x-kom.pl/p/226751-notebook-laptop-15%2C6-lenovo-g510-i5-4210m-4gb-1000-dvd-rw-r5-m230.html

za jakieś pół roku jak odłożyłbym coś kasy to dokupiłbym do niego jeszcze ram z 4 GB i dysk SSD. Jak myślicie? Dobrze wybrałem czy jednak za tą cenę jest jakiś inny laptop który powinienem kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo G510 z i5m to laptop z najmocniejszym CPU w tej cenie. Co do wykonania to mocny przeciętniak, matryca słaba więc nie licz na prawidłowe odwzorowanie kolorów - do photoshopa konieczne podłączenie dobrego dedykowanego monitora. W tej cenie nie dostaniesz laptopa z dobrą matrycą musiałbyś dołożyć drugie tyle. Co do nowszych gier to zapomnij, ta karta graficzna ma wydajność integry. Aby zagrać na niskich/średnich musiałbyś dołożyć do Acera E5-571g z i5ulv i GT840. Procesor 5gen z wysokim turbo jak na ULV oraz niższym poborem prądu, do tego lepiej wykonany od lenovo, posiada matryce z matową powłoką i bardzo mocną baterię ~6h pracy. W nowsze gry na nisko/średnich pograsz z zadowalającym FPS - poniżej GT840 nie ma co schodzić jak chcesz w coś tam pograć

 

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-840M.105681.0.html

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi głównie o to czy za tą cenę znajdę coś lepszego. Dziękuję za rozwianie moich wątpliwości :)Niestety te 1650zł to moja maksymalna granica także ten asus odpada. Gdyby to nie była pilna sprawa to pewnie bym poczekał z kilka miesięcy i doskładał do tych 2000 zł ale niestety laptop jest mi potrzebny już na wrzesień. A na youtube widziałem filmik jak gościu na słabszym procesorze i tej samej karcie odpala Wiedźmina 3 na niskich detalach i mu śmiga płynnie więc jak to jest z tymi wymaganiami? Pytam z ciekawości bo mi na grach tak nie zależy bardzo , wystarczy jeśli w fifę 15 da radę pograć na niskich ustawieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus do tego laptop niesamowicie mu się grzeje więc tylko czekać aż sprzęt po prostu mu sie spali,niestety ale nie pogra zbyt długo,a też jakość gry,obraz nie powalają na kolana. Nie sugeruj się wszystkim co zobaczysz na youtube:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...