Skocz do zawartości
genipl

Laptop dla nauczyciela do 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Piszę tutaj ponieważ, moja cioca potrzebuje laptopa do pracy typowo nauczycielskiej ( Office itp.). Dobrze by było gdyby można było na nim bez problemu obejrzeć film.

Ostatni laptop Dell Inspiron 1520 po 8 latach wyzionął ducha, więc wymogiem jest by ten także wytrzymał więcej niż pare lat.

Jeśli by dało rade to matowa matryca była by plusem.

System operacyjny jest niepotrzebny.

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie ASUS R556 z i3 ulv i SSD 240GB - matowa matryca (spory plus), całkiem niezłe wykonanie, pojemny dysk SSD, który znacznie przyspieszy pracę, wstawanie systemu.

 

Zalety dysków SSD:
  • szybkie uruchamianie systemu (do 10 sekund)
  • są sporo lżejsze od tradycyjnych dysków talerzowych
  • pobierają mniej prądu
  • pracują dużo ciszej
  • wydzielają mniej ciepła (mniejsze temperatury)
  • zapewniają sporo szybszy odczyt oraz zapis danych (odczuwalna różnica)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje i mam jeszcze pytanie.

i5-5200 ma taktowanie od 2.2  a i3-4*** i i5-4*** poniżej 1.9. I tu moje pytanie, czy lepszy będzie ten i5-5200 + HDD czy te słabsze procki + SSD.

Wiem że to Lenovo co podał Prosaid ma i5-5200 + SSD, lecz słyszałem żeby nie kupywać laptopa tej firmy, bo jak pisałem na początku najbardziej zależy na tym aby ten laptop nie padł po 3-4 latach.

I jeszcze mam pytanie odnośnie SSD w tych laptopach. Czy te SSD nie padną ni stąd ni zowąd, ponieważ utrata danych z dysku, dla nuczyciela była by bardzo problematyczna.

Jeśli trzeba to te 100-200 zł więcej w cenie nie będzie problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mam pytanie odnośnie SSD w tych laptopach. Czy te SSD nie padną ni stąd ni zowąd

SSD w laptopie są pewniejsze od hdd. To ze względu na brak mechaniki, którą najłatwiej ubić w laptopie, np. zamykając ekran. gdy dysk jeszcze mieli.

 

ponieważ utrata danych z dysku, dla nuczyciela była by bardzo problematyczna.

Danych ważnych nie trzyma się w jednym miejscu. Każdy nośnik, HDD, SSD, pendrive może paść w dowolnym momencie i bez specjalnego powodu. Jeśli ktoś dla ważnych danych nie tworzy kopi zapasowych, na pewno nie powinien być nauczycielem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ewentualnie cos z konsumenckich to Lenovo B50-70 z i5 ulv i SSD 240 gb. Matowa matryca, solidna i praktyczna obudowa, niezła klawiatura. SSD poprawi komfort pracy.

 

Kierując się tym myślę nad tymi dwoma

http://www.x-kom.pl/p/251873-notebook-laptop-15-6-lenovo-b50-80-i5-5200u-8gb-240-r5-m330.html

http://www.x-kom.pl/p/250464-notebook-laptop-15%2C6-lenovo-b50-80-i5-5200u-8gb-240.html

tylko nie wiem czy jest sens dopłacać do tego z dedykowaną grafiką, ponieważ boję się o to że mogą być wyoskie temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...