Skocz do zawartości
Nikaz

R9 290 Tri-X vs R9 390 windforce

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, która z tych kart jest lepsza? Sapphire R9 290 Tri-X czy Gigabyte R9 390 windforce?

Z tego co widze windforce ma nowszy opengl i 2x tyle pamieci co r90, az 8gb!. Cena praktycznie taka sama

Czy poza poborem prądu wszystko wskazuje na 390?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte lepszy od shapphire, pierwsze słyszę...

 

Plusem zdecydowanie jest sama seria 300, wyżej taktowany trochę lepiej się podkręcają.

 

Ja natomiast gigabyta bym nie kupił

Edytowane przez kapi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Gigabyte:

- producent już od dawna oferuje 3-letnią gwarancję;

- producent już od dawna oferuje niezależną od miejsca zakupu procedurę RMA (zarówno w Polsce jak i w innych krajach);

- producent w przypadku reklamacji wymienia karty na nowe w 95+% przypadków, a nie usiłuje wielokrotnie je "naprawiać";

- producent nie plombuje chłodzenia (chyba nadal nie plombuje), jego zmiana nie powoduje automatycznej utraty gwarancji.

 

Co za Sapphire?

- ładniejsze kolorowe plastiki i lepsze nazwy chłodzeń;

- coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą gwarancją u gigabyte, to nie jest tak pięknie jak opisujesz.

Miałem poprzednia kartę gigabyte radeon  5850, na którym w losowych momentach podczas grania pojawiał się gsod (grey screen of death).

Ładnie wszystko opisałem, wysłałem na gwarancję, po kilku tygodniach karta wróciła bez żadnego opisu czy coś w ogóle zrobili, ale nic się nie zmieniło, nadal wyskakiwały szare ekrany.

Karty drugi raz już nie wysyłałem, za długo to wszystko trwa, używałem jej dalej, ale kilka miesięcy po gwarancji padła całkiem (brak sygnału na monitorze).

Do gigabyte się zraziłem i więcej nie kupie karty ani płyty od nich. Tak samo jak ktoś w rodzinie lub znajomi pytają się co kupić, to z własnego doświadczenia gigabyte im odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że jest "tyle wydajniejsza"?

 

To jest dokładnie to samo co 290X jeżeli chodzi o rdzeń tylko ma więcej pamięci i szybciej domyślnie taktowanej. Na wydajność przekłada się to nieznacznie, ale jednak na plus.

 

Rdzeń też ma o 50 MHz wyższą domyślną częstotliwość wpisaną w biosie, co akurat wcale takie dobre nie jest (hałas, temperatura, większa szansa, że na domyślnych będzie się sypać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...