Skocz do zawartości
qhash

AIO LC - jakie najlepsze do 300 zł i z 1 wentylatorem (120 bądź 140mm)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - miał ktoś styczność z większą ilością rozwiązań? Ja miałem tylko Corsiar H55 i jest zdecydowanie "wystarczające" po wymianie wentylatora, ale rozglądam się za czymś "mocniejszym".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to już wiem, ale jestem ograniczony SilverStone SG13. Chciałem obudowę o jak najmniejszej objętości i w miarę przystępnej cenie - nie stać mnie na NCASE ;), niestety - w związku z czym wybór padł na SG13. Ta obudowa jest jakby stworzona pod chłodzenie typu AIO. Na chłodzenie powietrzne w sumie jest tam 63mm miejsca według specyfikacji producenta, a z zasilaczem SFX, a taki mam, pewnie jeszcze z 8-9 mm więcej. Teoretycznie dałoby się wsadzić noctua LP12 z jednym wentylatorem od spodu. Radiator Noctua będąc zaraz pod wentylatorem z PSU (a ten zasysa) mógłby mieć całkiem dobre warunki do pracy. Podobnie sprawa się ma NT06PRO od Silverstone.

 

Miałem Corsair H55 - stosunkowo tanie (jak na AIO LC), jakoś tam wydajne, ale jednak głośne pod obciążeniem i pomimo długiej gwarancji producenta, jak każdy produkt tego typu, może być zawodne - korozja i pompa. Szukałem czegoś lepszego, np. Fractal Kelvin T12, full miedź, lepsza konstrukcja chłodnicy, możliwość łatwego uzupełnienia płynów, podłączenia kolejnych elementów... ale jednak głośna pompa i pod obciążeniem również >40dBa, co dla mnie jest problemem, bo to ma być wydajny gamingowy HTPC do salonu ;). Do tego FD ma tylko 2 lata gwarancji.

 

Generalnie moje pytanie można zmienić na:

czym chłodzić i5-4460/e3-1231v3 z HT w obudowie SG13, żeby było:

1. dość cicho

2. dość wydajnie

3. niezawodnie

4. im taniej tym lepiej

 

a przykładowymi zawodnikami będą: Kelvin T12, Tundra 03-E (ew. wersja lite+ dodatkowy wentylator), H80i GT, H90i oraz AC - SilverStone NT06-PRO albo Noctua NH-LP12, oba montowane pod w konfiguracje push-pull z wykorzystaniem wentylatora z PSU.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...