Jump to content
Sign in to follow this  
qhash

AIO LC - jakie najlepsze do 300 zł i z 1 wentylatorem (120 bądź 140mm)

Recommended Posts

Jak w temacie - miał ktoś styczność z większą ilością rozwiązań? Ja miałem tylko Corsiar H55 i jest zdecydowanie "wystarczające" po wymianie wentylatora, ale rozglądam się za czymś "mocniejszym".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poszukaj w tematch, niedawno były na ten temat dyskusje.

Long story short - taniej i ciszej kupić dobre chłodzenie powietrzem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, to już wiem, ale jestem ograniczony SilverStone SG13. Chciałem obudowę o jak najmniejszej objętości i w miarę przystępnej cenie - nie stać mnie na NCASE ;), niestety - w związku z czym wybór padł na SG13. Ta obudowa jest jakby stworzona pod chłodzenie typu AIO. Na chłodzenie powietrzne w sumie jest tam 63mm miejsca według specyfikacji producenta, a z zasilaczem SFX, a taki mam, pewnie jeszcze z 8-9 mm więcej. Teoretycznie dałoby się wsadzić noctua LP12 z jednym wentylatorem od spodu. Radiator Noctua będąc zaraz pod wentylatorem z PSU (a ten zasysa) mógłby mieć całkiem dobre warunki do pracy. Podobnie sprawa się ma NT06PRO od Silverstone.

 

Miałem Corsair H55 - stosunkowo tanie (jak na AIO LC), jakoś tam wydajne, ale jednak głośne pod obciążeniem i pomimo długiej gwarancji producenta, jak każdy produkt tego typu, może być zawodne - korozja i pompa. Szukałem czegoś lepszego, np. Fractal Kelvin T12, full miedź, lepsza konstrukcja chłodnicy, możliwość łatwego uzupełnienia płynów, podłączenia kolejnych elementów... ale jednak głośna pompa i pod obciążeniem również >40dBa, co dla mnie jest problemem, bo to ma być wydajny gamingowy HTPC do salonu ;). Do tego FD ma tylko 2 lata gwarancji.

 

Generalnie moje pytanie można zmienić na:

czym chłodzić i5-4460/e3-1231v3 z HT w obudowie SG13, żeby było:

1. dość cicho

2. dość wydajnie

3. niezawodnie

4. im taniej tym lepiej

 

a przykładowymi zawodnikami będą: Kelvin T12, Tundra 03-E (ew. wersja lite+ dodatkowy wentylator), H80i GT, H90i oraz AC - SilverStone NT06-PRO albo Noctua NH-LP12, oba montowane pod w konfiguracje push-pull z wykorzystaniem wentylatora z PSU.

Edited by qhash

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.