Skocz do zawartości
sYsQ

Laptop do 2700 dla studenta,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Poszukuje laptopa na studia

 

Mój budżet to 2500zl +/- 200zl

 

Wymagania mam proste.

 

Dysk SSD i w miare dobra bateria oraz matryca naj. matowa.

15,6"
 

Znalazłem:

 

Acer Aspire E5-571, ktory ma 840m, 8GB RAM'u, Matryce FHD i i5-5200U oraz bodajże dysk ssd w standardzie specyfikacja sie mi podobala.

Oraz widziałem gdzieś następce lenovo y50-70, którego bardzo polecają, to chyba jest ten:
http://www.agito.pl/laptop-lenovo-z51-70-15-6-i5-5200u-8gb-1tb-r9m375-win8-1-80k600enpb/pd/DC4DMYBBM/

 

Laptop chce kupić za 20 dni, jezeli ma sie pojawic jakas nowosc to moge poczekac, budzet moge minimalnie naciagnac jesli jesty tylko warto.

 

Będę używać worda, excela, visualstudio, grać w gry, ( raczej starsze tytuły)

Posiadma poza tym stacjonarkę,

dziekuję bardzo za chęci. 

 

ps. jak o czymś zapomniałem proszę o przypomnienie.

Edytowane przez sYsQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z51 to nie jest żaden nastepca y50, z51 jest to o wiele gorszy laptop.

 

jak już brac acera to Acera E5-571g z i5ulv i matrycą FullHD - większy komfort pracy, powłoka matowa nie odbijająca światła. Posiada dysk SSD oraz bardzo mocną baterię ~6h pracy na wifi

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz taniej Acera E5-571g z i5ulv bez systemu. Reszta bez zmian

Wybrałem tego laptopa, ma matryce FHD, gt 840m, dobrą baterę, złącze VGA, ma tylko 128GB dysku, ale posiadam komputer to nie jest problem. cena na plus, zostanie jeszcze spokojnie na torbę i myszkę bezprzewodową, 

Zastanawiałem się nad zakupem większej baterii do tego Acera, warto ?

Laptop kupie za 20 dni, dziękuje bardzo za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad tym 15".

 

Przez ostatnie 2,5 roku targałem na studia zaoczne Y580 od Lenovo i było to ciężkie nieporęczne bydle, znacznie mniej wygodne niż UL30VT który miałem wcześniej.

 

Do programowania w zakresie w jakim to robi się na studiach to nawet atom starczy.

 

No i lapek na studia powinien być zbudowany jak czołg bo będziesz go ciągle przenosił z sali do sali i otwierał/zamykał kilka razy dziennie, więc nie ma opcji kilka razy w życiu zaliczy spotkanie z podłogą czy innymi twardymi powierzchniami.

 

Więc to powinno być coś z serii biznessowych  masa im mniejsza tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-kpr-v4-ele-1-5-0907&category=77917&order=pd&search_scope=category-77917&string=dell+m4600

 

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Precision-M4600.62847.0.html

 

Tak dla ciekawostki pokażę ci też to:

 

http://allegro.pl/dotyk-dell-xps-11-i5-qhd-4gb-128ssd-nfc-bt-win8-1-i5000001830.html

 

O graniu nie ma mowy, ale reszta cacy, gdybyś jednak chciał coś poręcznego.

Kolega go użytkuje i zachwala, wreszcie coś co można nosić, wozić i spokojnie uciąga AutoCada, Eplany itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po kiego kupować nówkę, która starzeje się szybciej niż Twoja żona, a nowe nie oferują za bardzo nic, poza usterkowością?  :smoke:

 

Bo tu sami akwizytorzy. Musi być nówka i koniecznie z X-koma. Już mnie ten spam X-koma dobija. Jak będę zmieniał laptopa lub kupował jakieś części to nawet jakby mieli taniej niż konkurencja to nie kupię. Za karę za tą namolność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...