Skocz do zawartości
Terry

Internet radiowy problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, z góry przepraszam jeśli ten temat zamieściłem w złym dziale.

 

Mój problem polega na zrywającym się połączeniu, jestem świadom iż radiówka to nie łącze stałe ale są jakieś granice.

 

Otóż mój dostawca internetu zamontował na dachu antenę odbiorczą AirOS (tylko tyle wiem, po wpisaniu 192.168.10.1 w przegladarkę pojawia się formularz logowania do panelu administracyjnego)  która łączy się przewodem FTP do routera, który z kolei udostępnia internet przez WiFi.

Połączenie co około 3-4minuty jest przerywane z powodu gubienia pakietów (jeśli dobrze interpretuję wykresy z ping plottera).

 

Załączam 2 testy z ping plottera o długości 30minut z próbkowaniem co 1 sekundę.

 

Ma ktoś z Was szanowni forumowicze jakiś pomysł co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? 

 

 
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam radiówkę i to jest powszechny problem. Działa to na zasadzie wielkiej sieci Wi-Fi i łatwo jest ten sygnał zakłócić. Mam antenę ma wysokości poddasza sąsiadki i zawsze jak ona odkurza (ma bardzo stary i głośny odkurzacz) to wtedy mi przerywa przez prawdopodobnie zakłócenia el-mag. Tak samo nie raz przerywa jak jest wietrny dzień nie wiem czemu

wysłano z lumi przez tapatalk (xperia czeka na naprawę) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...