Skocz do zawartości
himi

Gigabyte Z97 - system się wywala przy ładowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem. Mam problem z Pc-tem skonfigurowanym na poniższych podzespołach. Sprzęt ma około 2-3 tygodni.

 

8406257900_1441304652.jpg

 

Komp  - najczęściej rano lub po dłuższym postoju ( kilka godzin) ma rosnące problemy z załadowaniem systemu.

Pada w trakcie ładowania, wyświetla ekran z opcjami uruchamiania windowsa. Czasem pozwala się uruchomić ,,normalnie'' innym razem trzeba ładować W7 kilka razy. Zdarzyło się, że zadziałał dopiero po przywracaniu systemu.

 

Wydaje mi się, że akcje mają związek z przerwami w pracy, czyli głównie na zimnym. Komp pracuje pod UPS-em więc problem ,,prądów'' odpada raczej.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co to za figlik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram jest ok. Na dziś stawiałbym jednak na prąd w domu. Wprawdzie Pc chodzi pod UPs, ale inaczej nie mogę sobie wytłumaczyć faktu, że w innych  mejscach odpala idealnie.

Edytowane przez himi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną płytę główną zakupioną w grudniu. System jak u kolegi na dysku SSD. Miałem na początku podobne problemy, dodatkowo po zainstalowaniu gry/programu po pierwszym lub drugim włączeniu przestawały działać. Pomogła mi zmiana Bios-u na nowszy. Obecnie mam Win 7 i wszystko bez problemu działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniaj, tylko sprawdź czy dostępna jest aktualizacja biosu - jeśli jest, wgraj wszystkie wersje do najnowszej po kolei. Sprawdź czy dysk podpięty jest pod Sata0 (ew.Sata1). Spróbuj podłączyć koputer bez upsa, ewentualnie u sąsiadki. Problemy z niestabilnym prądem w domu to też częsty przypadek - mimo dobrego zasilacza. Można z ramem kombinować - zostaw jedną kość i uruchom. Wyłącz dodatkowe opcje ramu (fast, boost ram, xpg.. itp. Od początku się tak dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwagier przywiózł dzisiaj do mnie nówkę Pc na i5 płycie Gigabyte. Wyjęty z kartonu. System to winda ósemka. Pierwsze podpięcie, ruszył. Restart - wywrotka systemu... czyli to nie wina kompa mojego, skoro inny nowy PC wywala się identycznie. 

 

Wczoraj byli u mnie elektrycy, pomierzyli dokładnie prądy i wszystko wyszło ok. Na UPS, pod którym śmiga PC wartości nie spadają nigdy poniżej 235 W. Zwykle 244. Więc o co chodzi????

Edytowane przez himi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy w dwóch kompach? Pisałem o problemie w innym zestawie PC podłączonym dziś u mnie w domu. To chyba wyklucza problem ram w moim PC. Tylko dlaczego tak się dzieje, skoro pomiar elektyczny nie wykazuje żadnych nienorlamości, UPS pracuje bez włączeń awaryjnych i żadne inne urządzenia poza moim Pc i dzisiaj Pc szwagra - nie wykazują anomalii.

Edytowane przez himi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem bez ups-a. Jest to nówka. Kupiona m.in po to by stabilizować napięcie w sieci (poza swoją główną funkcją jaką ma pelnić UPS). Problem jest pod UPS i bez niego tak samo. Lapek z I5 śmiga na tym samym gniazdku jak młody bóg z Windowsem 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były sprawdzane. Są ok. Problem jest jakoby w dwóch kompach - jak napisałem nówka szwagra wprost ze sklepu ma te same objawy co mój. Na windowsie 8. Jego ładował się, ale za to zawieszał przy wychodzeniu z systemu. Dzisiaj zakupiony jego PC miał pierwszy start u mnie - eksperymentalnie i wyszło takie jajo. Jutro się dowiem jak u szwagra w domu, czy też to się zdarza.

Edytowane przez himi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc za sugestią kolegi podpiąłem kompa pod inny kabel, w innym pomieszczeniu i pod innym monitorem. 20 odpaleń - ok. Później przeniosłem zestaw do siebie już pod moim monitorem Eizo, ale z innym kablem i bez USB, który łączył mi Eizo z PC-tem umożliwiając podpięcie portów USB w obudowie ekranu. Od rana około 40 startów i wszystko jest ok. Nie chcę jeszcze skakać z radości, ale zaczynam być optymistą:)

Edytowane przez himi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...