Skocz do zawartości
Dejong_

GTX 960 4GB czy GTX 770 4 GB czy R9 290 4 GB?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Stoję oto przed wyborem i nie mogę się zdecydować a mianowicie chcę kupić kartę i głowię się nad:

 

Radeon R9 290(używka) - http://allegro.pl/radeon-gigabyte-windforce-3-r9-290-i5645599992.html        

 

GTX 770(używka) - http://allegro.pl/palit-gtx-770-jetstream-4096mb-gddr5-i5644157655.html

 

GTX 960(nowy) - http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx960-windforce-2x-4gb-gddr5-128bit-2xdvi-hdmi-3xdp-gv-n960wf2oc-4gd-725164/

 

Wszystkie  4 gb.  Zasilacz Cooler Master G650M 650W.

 

Martwi mnie trochę przyszły direct x 12 oraz, że stary radek i gtx 770 nie będą za parę miesięcy nic warte.

 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a duża jest różnica pomiędzy GTX 970 a R9290?

Tą R9 290 mogę za 870 zł więc kusi ale co będzie za 2 lata jak DX12 wyjdzie.

 

Bardzo porównywalne. Z tym, że trochę DX12 może, ale nie musi namieszać na korzyść 290-ki. 

Za dwa lata i tak pewnie przyjedzie zmieniać kartę.

 

Za 900zł to bierz w ciemno, żadna 770-ka, czy 960-ka nie ma startu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z DX12 i AMD to ja bym poczekal do konkretnych tytulow. A na razie warto brac GTX 970 lub r9 290. A znajac zycie i tak pewnie jakiejs rewelacji nie bedzie i NV tez pewnie bedzie szukalo jakiegos rozwiazania. Czas pokaze. W Twoim przypadku 290 jest najlepszym wyborem, 4GB w kartach pokroju 960 sie nie przydaje. Karta ma za waska szyne i za slaba wydajnosc by wykorzystac te 4GB, Bo i tak bedziesz musial zmniejszac nieco detale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealna była by 960ka z 3gb ramu to takie optimum z małym zapasem do takiej karty. Tak jak mają np. 280x.

U mnie mam hd7950 dość mocno wykręcone 1150/1600 pozwala na grę w gta v w stabilnych 60 fps miasto w ustawieniach prawie maxymalnych,  pozmniejszane to co najbardziej zabija grafikę jak długie cienie czy jakość trawy z ultra na V.High etc. W ustawieniach gry pokazuje ~2600 zużycie ramu, a MSI Afterburner pokazuje zużycie 2300-2500. Myślę, że 960 na takich ustawieniach jak ja mam też by sobie poradziła wydajnościowo tylko nie wiem czy nie było by przycinek spowodowanych brakiem pamięci. Testował ktoś może?

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry i zły wybór jednocześnie z tą 960.

 

+ Mało papu bierze (w porównaniu z 290)

+ Nowsza konstrukcja od pozostałych

+ Prawie zawsze z gwarą

+ Wydajność / cena (nówki) nie jest najgorsza.

+ stery

 

- 4GB to lekka pomyłka do tej karty. 2GB spokojnie jej wystarcza

- za te 4GB się przepłaca (tu +, że wyczaiłeś za 750zł)

- Wydajnościowo jest sporo za 290

- DX12... tutaj nie wiem czy można to dawać za -, bo zanim wyjdą na to jakieś sensowne gry, to pewnie zdążysz wymienić 50% kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...