Skocz do zawartości
tomon

Problem ze startem komputera na Asrock87 Extreme4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Sprzedałem komputer z który złozony jest na płycie Asrock87 Extreme4.

Pakując komputer do kartonu wyciągnąłem grafike z portu i zapakowałem w oddzielne pudełko aby sie nie uszkodziła w transporcie. 

 

Dzisiaj sprzedający ma problem z uruchomieniem komputera a problem polega na tym że po włączeniu komputera wiatraki uruchamiają się - robia 2-3 oboroty i wszystko sie zatrzymuje. 

 

Przez telefon poinstruowałem go aby wyciągnął karte graficzną a monitor podpiął do gniazd na płycie głównej ( chociaz podłączenie monitora tutaj raczej nie ma znaczenia) 

 

W komputerze nie ma na ten moment dysków twardych. 

U mnie komputer działał bez problemów - uruchmiał sie od razu - był włączony chwile przed zapakowaniem go w karton :/

 

Kupujący nic nie przepinał w kablach - tylko podpiął zasilanie do grafiki. 

Wszytko wewnątrz obudowy było pospinane tak aby nie uszkodzić płyty , mam tutaj na mysli wtyczki przymocowane do obudowy aby nie 'latały' po jej wnetrzu. 

 

 

Reset biosu na płycie poprzez ten mały przycisk nic nie dał jak również reset za pomocą zworki. 

 

Konfiguracja komputera :

PŁYTA GŁÓWNA: ASROCK Z87 EXTREME4 Z87 LGA 1150
 PROCESOR: CORE I7 4770K 3.4GHz LGA 1150 BOX
 KARTA GRAFICZNA: ASUS GTX650TI 1GB DDR5/128Bit/H/DP PCI-E
PAMIĘĆ: KINGSTON HYPERX FURY DDR3 HX316C10FK2/16
 NAPĘD OPTYCZNY: DVD-REC ASUS DRW-24F1ST SATA
 ZASILACZ: CHIEFTEC GPS-700A8 700W

 

 

Czego objawem może być takie krótkie przekręcenie się wiatraków i ich nagły stop? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewałem że to cos z kartą graficzną - przy jej włożeniu w slotu cos sie mogło wygiąc jakis styk w gnieździe - no ale komputer tak samo zachowuje sie na karcie zintegrowanej. 

 

W ten sposób poszerza się obszar poszukiwań.

Jeszcze szczęście w nieszczęściu w obudowie wszystko jest połapane opaskami aby nic sie nie walało po metalowch częściach podzespołów. 

 

Wiem że to gdybanie ale czy w przypadku zwarcia tak jak piszesz moze to być ze cos czegoś przypadkiem dotknęło na płycie/do obudowy czy bardziej cos wewnetrznie w płycie głownej i to na stale sie uszkodziło?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie raczej nie jest wysoce prawdopodobne aby coś się na stałe uszkodziło, a jeżeli nawet to będzie to najprawdopodobniej jakiś wentylator. Wygląda na to, że działa któreś z zabezpieczeń zasilacza i odcina zasilanie. Karta graficzna jak najbardziej była podejrzana, bo gdyby dawała zwarcie już gdzieś na jej na laminacie, efekt byłby taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...