Skocz do zawartości
kubikkkk

PC do Gier za 6500 zł? Propozycja zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję zakupić w najbliższym czasie nowy komputer ( całą "skrzynkę" bez peryferii ). Komputer będzie służył do wymagających gier i mam nadzieje posłuży dobre pare lat.

Czytając to forum i korzystając z artykułów na gotowe zestawy złożyłem coś takiego:

 

http://www.morele.net/inventory/info/BNu6mB/

 

Cena niestety nie może być wyższa. Do dyspozycji mam około 6500zł a zestaw nieznacznie przekroczył tą kwotę a trochę szkoda bo musiałem na przykład zrezygnować z silniejszego skylaka czy zainwestować póki co w pamięci 2 x 4 GB.

 

Proszę o ewentualne korekty, uwagi czy tańsze a równie dobre zamienniki. Jak oceniacie ten zestaw?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Wasze odpowiedzi. Sugestie na pewno wezmę pod uwagę.

 

A odnośnie grafiki to zainteresował mnie ten GTX 980 ti od EVGA.

Czy ktoś może się wypowiedzieć w jeszcze w tym temacie ponieważ obie grafiki mają podobne parametry i cenę a na purepc nie ma testu tej karty od EVGA. Gigabyte był za to bardzo dobrze oceniony.

 

Która karta byłaby lepsza?

1. Gigabyte GeForce CUDA GTX980Ti,(GV-N98TG1 GAMING-6GD)

2. EVGA GeForce GTX 980 Ti Superclocked+ ACX 2.0+, (06G-P4-4995-KR)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M6V Plextora zaczął kosztować normalne pieniądze, więc podmieniłbym SSD na ten: http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-ssd-m6v-256gb-px-256m6v-760446/

 

+tańszy

+PlexTurbo 3.0

 

Grafika - zdecydowanie EVGA ze względu na gwarancję. Za 3k brałbym firmę, która oferuje po rejestracji dużo lepsze warunki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jeżeli kogoś to interesuje to podaje kompa, którego zakupiłem. 

 

 

http://www.morele.net/inventory/info/GWGjm5/

 

 

Za cały zestaw zapłaciłem 6965zł pomimo, że w linku powyżej jest prawie tysiak więcej. Ceny skaczą i tak np. skylaka kupiłem za 1589 a teraz jest za 2232 zł ( pewnie niedługo znów spadnie) a składanie kompa i wysyłkę miałem w cenie 1zł.

 

Zdecydowałem się kupić jednak mocniejszy procesor a kartę zmieniłem na palita sjs 980ti, dlaczego? Otóż gigabyte jest głośny i ma często piszczące cewki. Palit jest cichy i chłodny a przy tym niewiele mniej wydajny, ma długą gwarancję i grę gratis. Budżet, który zakładałem wzrósł tak naprawdę tylko przez procesor tak, że polecam ten zestaw w przedziale cenowym 6500-7000zł w zależności od wyboru procesora. Niedługo będę testował ten sprzęt. Muszę tylko znaleźć trochę wolnego czasu - praca :( 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...