Skocz do zawartości
johny91

Komputer pod Fifa, Tekla, Cad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, złożyłem komputer na podstawie zestawów z września (http://www.morele.net/inventory/info/tHrnWf/). Potrzebuję maszyny do Tekli, do rysowania w CAD 2d, 3d oraz do grania w fifę 15/16... 

Wymagania:

 

TEKLA:  Zalecane wymagania sprzętowe: system Windows 7/8/8.1 (32- i 64-bit), procesor Intel Core™ i5 CPU 2+ GHz, od 6 GB RAM, dysk twardy 7200 rpm, karta graficzna 256-512 MB zgodna z OpenGL (np. NVIDIA GeForce GTX 770/780)

 

FIFA: Karta grafiki: z Direct X 11.0 (ATI Radeon HD 6870 / Nvidia GTX 460) Procesor: Intel i5-2550K 3.4Ghz Pamięć RAM: 8 GB System operacyjny: Windows 8/8.1/10 64-bit Miejsce na dysku: 15 GB

 

Mam pytanie, czy zestaw który złożyłem spełni oczekiwania? Jest to zestaw w granicach 2000 złotych.

Czy macie jakieś zastrzeżenia i lepiej jest coś zamienić? Czekam na Wasze porady i z góry za nie dziękuję.

 

Pozdrawiam,

Mateusz.

Edytowane przez johny91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten ram jest bez sensu

budżet? bo może starczy na intela

 

fifa lubi mocny procek z tego co widzę tekla też 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten ram jest bez sensu

budżet? bo może starczy na intela

 

fifa lubi mocny procek z tego co widzę tekla też 

Chciałbym się zamknąć w kwocie 2200 złotych. Jeśli chodzi o intela, jest różnica pomiędzy tym procesorem a np i5 4460? Różnica w cenie to ok 300 złotych, natomiast patrząc na test 

 

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=intel+core+i5-4460+%40+3.20ghz&id=2230

 

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+FX-6300+Six-Core

 

Różnica jest znikoma. 

 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/procesory/jaki_procesor_kupic_wielki_test_100_procesorow_intel_i_amd

 

a szczególnie zobacz testy single core 

 

 

1 Zasilacz Antec VP 500 - 500W 159,00 zł
2 Dysk SSD Transcend SSD370 128GB, SATA3, 550/170MB/s (TS128GSSD370S) 229,00 zł 
3 Napęd Lite-On DVD RW 22x SATA gen. bulk (iHAS122-14)  51,99 zł

4 Obudowa SilentiumPC Brutus S20 Pure Black (BT-S20) 99,00 zł 
5 Karta graficzna Gainward GeForce GTX 750Ti Golden Sample 2GB (128Bit) DVI miniHDMI VGA (426018336-3071 GTX 750Ti 2GB) 535,00 zł 
6 Płyta główna Asus H81M-K H81 (PCX/DZW/VGA/GLAN/SATA3/USB3/DDR3) 185,00 zł 
7 Procesor Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX BX80646I54460 - Haswell Refresh 799,00 zł 
8 Pamięć GeIL EVO Leggera DDR3-1600 CL9 - 8 GB GEL38GB1600C9SC 188,01 zł 
2246,00 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edytowalem swojego posta

 

 

ps

szybki coś za szybki jesteś z tym koślawym zestawem za te kase mozna coś lepszego sklecić

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edytowalem swojego posta

 

 

ps

szybki coś za szybki jesteś z tym koślawym zestawem za te kase mozna coś lepszego sklecić

Jeśli chodzi o płytę główną, to będzie okej? Troszeczkę wyleciałem z tematu dobierania podzespołów, ostatnie 5 lat studiów używałem laptopa. 

Jeśli chodzi o pamięć ram i właśnie płytę główną na co powinno zwracać się największą uwagę?

 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edytowalem swojego posta

 

 

ps

szybki coś za szybki jesteś z tym koślawym zestawem za te kase mozna coś lepszego sklecić

Skoro uważasz że, za te pieniądze możesz lepszy zestaw sklecić to, udowodnij. Zamiast używać chamskiej wypowiedzi podaj Twoją propozycję. Argumenty, a nie dziecinne docinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys barachła nie proponował to i krytyki by nie było

[zaczynając od tego że autor mówi o 2200zł a ty mu wyjeżdzasz z zestawem kosztującym o 150zł więcej w dodatku takim co nie ruszy :ploom: ]

 

ps

jak autor wątka powie że chce za taką kasę to się złoży - a dzieciom nie chce mi się tłumaczyc co i jak  :banana:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zamknąć w 2000, 2200 złotych to jest już naciągana kwota, ale jestem w stanie ją wyłożyć.

Jeśli chodzi o płytę główną, to będzie okej? Troszeczkę wyleciałem z tematu dobierania podzespołów, ostatnie 5 lat studiów używałem laptopa. 

Jeśli chodzi o pamięć ram i właśnie płytę główną na co powinno zwracać się największą uwagę?

 

Pozdrawiam. 

Mogę liczyć na odpowiedź na te pytania?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do płyty bo biezesz tania na h81 bo budżet nie pozwala na fanaberie - bedzie wystarczająca [zalezy też jakie wymagania masz wobec płyty - jak cos szczególnego niestety cena rośnie]

ram 1600cl9 najrozsądniejszy bo i tak chipset płyty nie pozwala na szybsze co najwyzej z nizszym cl - pod warunkiem że dopłata byłaby mała

 

ps

dysku na magazyn nie potrzebujesz? ssdek wystarczy? bo to tylko 128GB

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do płyty bo biezesz tania na h81 bo budżet nie pozwala na fanaberie - bedzie wystarczająca [zalezy też jakie wymagania masz wobec płyty - jak cos szczególnego niestety cena rośnie]

ram 1600cl9 najrozsądniejszy bo i tak chipset płyty nie pozwala na szybsze co najwyzej z nizszym cl - pod warunkiem że dopłata byłaby mała

 

ps

dysku na magazyn nie potrzebujesz? ssdek wystarczy? bo to tylko 128GB

Dysk wystarczy, mam przenośną 500.

 

Okej, dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys barachła nie proponował to i krytyki by nie było

[zaczynając od tego że autor mówi o 2200zł a ty mu wyjeżdzasz z zestawem kosztującym o 150zł więcej w dodatku takim co nie ruszy :ploom: ]

 

 
Jakbyś potrafił czytać ze zrozumieniem, to zauważyłbyś że, dopytałem o dodatkowe fundusze i podałem możliwą konfigurację za tą cene, jeżeli uważasz że jest słaba to nie wiem co o tobie myśleć...
 

 

 

ps

jak autor wątka powie że chce za taką kasę to się złoży - a dzieciom nie chce mi się tłumaczyc co i jak  :banana:

Nie mierz ludzi swoją miarą.

Edytowane przez Szybki27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co się odzywasz jak nic ciekawego autorowi wątka nie zaproponowałes

 

twoja konfiguracja jest żenujaca ale jak widać nie masz pojęcia dlaczego więc po co się meczysz i na siłe próbujesz kogos uszczęsliwiac

 

osoba dorosła po krytyce zastanowiłaby się co robi nie tak - Ty jednak brniesz dalej  :plum:

 

i jak słowo się rzekło to Twój zestaw nie ruszy  :banana:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...