Skocz do zawartości
adasiek

Pytania odnośnie składania komputera (i inne)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem czy to dobry dział, jeżeli nie proszę o przeniesienie. Mam parę pytań.

Potrzebuję PC do pracy klasy i5/8GB RAM. Mam już monitor i TV Samsung UE50JU6800. Do PC chcę podłączyć monitor i TV  na raz i używać ich zamiennie. I w tym temacie mam parę pytań bo chce wykorzystać TV 50 cali z Ultra HD.

 

1. Czy kable HDMI jakoś się od siebie różnią czy tylko jakością wykonania bo ich ceny są od 5zł do 300zł?

2. Czy przy długich kablach traci się jakość obrazu? Jak tak to ile metrów.

3. Czy kabel HDMI to najlepszy wybór do podłączania w celu używania Ultra HD?

4. Czy nowe gry mają możliwość grania w Ultra HD? Chodzi mi czy to już robi się standardem dla nowych gier czy to cały czas ciekawostka. I czy widać naprawdę różnicę czy po prostu Full HD jest skalowane i mało to daje

5. Jaki komputer jest potrzebny żeby grać w Ultra HD na dobrych FPS?

6. Czy PS4/Xbox One ma dla mnie sens? Chodzi mi o to że jak pisałem i tak muszę kupić komputer  i5/8GB RAM więc za te 1500-1700zł zamiast konsolę mogę dodać sobie po prostu silną kartę graficzną, która da mi o wiele więcej mocy. Tym bardziej że konsole są dość nowe a już nie obsługują Ultra HD i mają mniejszą moc od PCtów, więc PS5 to chyba za wiele lat wyjdzie.

7. Jeżeli tytuł gry jest i na konsolę i na PC, to jak użyję padów gry będą się od siebie czymś różnić? Czy wersje PC działają jakoś gorzej?

7. Mam też problem logistyczny. TV mam w dużym pokoju. Monitor mam w małym pokoju. Monitory są blisko siebie (w liinii prostej to pewnie ze 30 CM) tylko dzieli je ściana. Czy jest jakiś sposób na podłączenie PC do TV/Monitora Wireless czy muszę się wiercić w ścianie/walczyć z listwami.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez adasiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Jak mowa o rozdziałce 4K ( UHD to nic innego jak 4K tzn. 4096 x 2 160 lub 3840 x 2 160 ) to można sygnał puścić za pomocą HDMI czy nowszego złącza Displeyport .

 

DVI też teoretycznie powinno przepuścić sygnał 4K , specyfikacja mówi o max. rozdzielczości 3 840 x 2 400 px @33 hz i 2 560 x 1440 px @ 60 hz .

 

W twoim przypadku w grę wchodzi tylko złącze HDMI , bo twój TV nie ma ani DVI ani DP .

 

4. Sporo nowych gier obsługuje rozdziałkę 4K .

 

5. Zależy jaka gra , jaki poziom detali i jaką chcesz liczbę fps osiągnąć - taki Wiedźmin 3 na I7 4790K@4,5 Ghz + Titan X przy rozdzielczości 2 560 x 1440 , detale Ultra + HBAO+ + AA + HairWorks osiąga ~40 fps , GTX970 przy identycznym CPU i identyczych ustawieniach ma już 25 fps .

 

Przy 4K na takim poziome ustawień procek i karta mogą już przestać wyrabiać .

 

Tutaj masz testy w grach przy rodziałce 4K - w wielu tytułach nawet topowe karty jak GTX980Ti  czy Fury X notują 30-40 fps , GTX980 czy GTX970 często znajdują się za granicy płynności .

 

6. Jak wyżej - konsole sobie odpuść , nie dość że nie ma 4K to jeszcze w wiele tytułów nie trzyma 900p , do tego przycięte detale w stosunku do wersji PC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...