Jump to content
Kyle

Problemy z Linux

Recommended Posts

Mam następujące problemy:

 

w Ubuntu 14 LTS i Linux Mint 17.1

1) Po podłączeniu dysku USB, w pionowym panelu po lewej stronie pulpitu pojawia się ikona dysku wymiennego. Klikając na nią wybieram opcję "Usuń bezpiecznie" by odłączyć bezpiecznie dysk, ale niestety system nie wiem po co, od razu zachowuje się tak jakbym ponownie, w ułamku sekundy podłączył znowu dysk (!) - bez sensu. Czy da się zrobić tak, by to pracowało poprawnie? (tak jak w każdym Windows, gdzie po wybraniu bezpiecznego odłączenia, można w cywilizowany sposób odłączyć urządzenie, bo zostaje one odłączone/odmontowane z systemu)

 

w Ubuntu 14 LTS i Mint 17.1

2) Kiedy zaznaczam kilka folderów i daję na "Właściwości" by poznać ich rozmiar, to Ubuntu wyświetla rozmiar z bardzo małą dokładnością (jak pliki mają kilkanaście GB, to mam podany rozmiar z dokładnością do 1/10 GB) - czy jest możliwość tak dokładnego wyświetlania rozmiaru katalogów po wybraniu myszką właściwości, jak w Microsoft Windows (czyli co do bajta)?

 

w Ubuntu i Mint

3) Mam typową, popularną, zintegrowaną kartę dźwiękową Realtek HD. Czy jest możliwość wygodnej zmiany częstotliwości próbkowania wyjścia SPDIF z panelu ustawiania audio (jak w Windowsach)? Czy jedyny sposób to grzebanie w linii poleceń/modyfikacja plików konfiguracyjnych PulseAudio? Czy można zainstalować łatwo jakiś panel GUI do obsługi audio, gdzie będzie opcja wyboru częstotliwości próbkowania i ilości bitów?

 

4) Czy znacie jakiś program do odtwarzania Video na Linux, z systemem zarządzania barwą? (na Windows jest MPC-HC, gdzie ładnie działa profilowanie barw/system cms, jednak nie znam odpowiednika/zamiennika dla Linux)

 

5) Mam drukarkę Ricoh Aficio SP C240DN (kolor, laser, duplex)  podłączoną na USB i nie mogę nic wydrukować na standardowym sterowniku ( Ubuntu czy Mint - to samo). Na drukarce świeci się tylko kontrolka "Data IN", ale nic nie drukuje.

Na stronie ricoh ( http://www.ricoh.pl/downloads/office-product-downloads.aspx) jest przy tym modelu ze sterowników tylko pełno systemów M$ i Mac do wyboru, a z Linux nie ma nic, poza Unix->Unix Filter (to chyba nawet driver nie jest). Macie może drukarkę Ricoh i Linux ?

 

6) Czułość myszy pomimo, że ustawiona na minimalną (tam gdzie jest suwak czułości w panelu sterowania), nadal jest za duża (pewnie przez to, że minimalna prędkosć to "1 impuls  myszy=1 pix ruchu na ekranie monitora"), czy da się ustawić tak jak w Windows niższą czułość (np. 2 impulsy myszy = 1 pix ruchu na ekranie) ??

Edited by Kyle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


×
×
  • Create New...