Skocz do zawartości
cripple

Laptop do około 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Osoba z rodziny potrzebuje nowy laptop, komputer będzie używany głównie do przeglądania Internetu, ewentualnie oglądanie filmów/youtube. Ważne by miał system, dysk SSD (nawet zaledwie 120GB, ale musi być bo zmienia to znacznie komfort pracy), kamerę, mikrofon i sensowną obudowę (w jednym Acerze w rodzinie już 2 razy zawiasy były wymieniane). Jako, że komputer nie będzie używany do gier nie są potrzebne żadne dodatkowe grafiki, ani wyświetlacz większy niż 15,6, matryca może być nie matowa. No i oczywiście chcieliby by laptop był na długie lata :)

 

Nie wiem jak obecnie stoją Lenovo, czy warto inwestować w Lenovo g50 albo g510 dość popularne na allegro. Obecnie znalazłem coś takiego, jednak jest bez systemu http://allegro.pl/srebrny-lenovo-g50-80-i5-5200-8gb-240ssd-hdmi-led-i5641536963.html

 

Będę wdzięczny za propozycje, a także rady jakich modeli unikać.

Edytowane przez cripple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast g50 lepiej jego brata czyli Lenovo B50 z i5ulv. Posiada matową matryce, która nie odbija otoczenia

 

Akurat ten co podałeś ma mniej ramu i zbędną dodatkową grafikę. Co do matrycy jak pisałem dla osoby, która będzie go wyłącznie w mieszkaniu używać to bez znaczenia. Ja dla siebie zawsze biorę matowe, ale tutaj szanuję zdanie docelowego użytkownika. Czy jest jakaś pozytywna różnica w budowie obu tych modeli ? B50 ma lepszą obudowę, zawiasy czy jedynie różnią się matrycą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie zobacz sobie jeszcze Lenovo g510 z i5M i SSD 240 gb. bardzo dobre rozmieszczenie portów, cicha praca układu chłodzenia, niskie temperatury, dobry dostęp do podzespołów, niezłe w tej klasie czasy pracy na akumulatorze.

 

Ewentualnie taniej Lenovo G510 z i3M i 8 gb ram + SSD 240 gb

 

Z tego co widzę w Internecie to i5 4 generacji z tego g510 - i5-4210M wg. testów jest szybszy od 5200U z G50-80. Ciekawe. Co do g510 są to ogólne zalety czy mam je rozumieć w porównaniu do g50, czyli że g510 ma cichszą pracę chłodzenia, niższe temperatury i lepszy czas na baterii niż g50-80 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz to samo LEnovo g50 z i5ulv broadwell tylko w srebrnej obudowie i 20 zł taniej

gratis w postaci kawałka szmaty polecam olać

taka rotba kosztuje w każdym markecie 20 zł ale nie jest tyle warta

uzywanie jej to najszybsza droga do uszkodzenia laptopa.

 

 

antywirus na 180 dni to śmiechu warte gratis...

Edytowane przez laprekuan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...