Skocz do zawartości
Nikaz

Zestaw za 3200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jako że mój piec jest juz leciwy to na zime trzeba złożyc nowy. Oto co wyskrobałem:

 

http://www.morele.net/inventory/info/GTNHdx/

 

Z czym zastanawiam sie nad zasilaczami:

 

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-550w-80plus-120mm-fan-cp-9020097-eu-649048/

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-ts-550w-p1-550s-gren-747191/

 

Dysk WD Blue mam nowy także w zestawie nie dodawałem już HDD.

 

Przy czym dylemat z kartą, r9 390 czy gtx970?

Co myślicie o takim zestawie?

Edytowane przez Nikaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmienił bym ramy na te: http://www.morele.net/pamiec-geil-gel38gb1600c9dc-498329/

zaoszczędzona kasa, i dołożył i brał ten zasilacz: http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-ts-550w-p1-550s-gren-747191/

 

co do grafika, ciężki orzech do zgryzienia. 

Sa gry gdzie wypadnie lepiej AMD sa gdzie GTX.

Patrząc na inny aspekt na DX12 to narazie jak by można zauważyć że z nim lepiej radzi sobie AMD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślac przyszlosciowo o grach ktore dopiero wyjda:

AMD 8gb vram vs 4gb vram Nvidia

Szyna                                                   512vs256

Przepustowosc                              384gb/s vs 224gb/s

Jednostki cienujace                             2560 vs 1664

Prędkość wypełniania pikseli     64.6 Gpix/s vs 35.6 Gpix/s

Nowszy open gl od amd 4.4 vs 4.1 nvidia

 

W grach ktore teraz sa na rynku wypadaja niemal tak samo, ale co z nowymi? Czy niemal kazdy wiekszy parametr amd nie przemawia za ta karta?

Nie ma znaczenia glosnosc i pobor pradu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nvidia tak posmaruje że gry bedą chodzić na ich kartach bez problemu, a te dodatkowe technologie poczekają az w nowej generacji kart nvidia je wprowadzi  ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nvidia tak posmaruje że gry bedą chodzić na ich kartach bez problemu, a te dodatkowe technologie poczekają az w nowej generacji kart nvidia je wprowadzi  ;)

Tak, ale pytanie jak długo można na tym zajechać. W najbliższych miesiącach na pewno będą mocno próbować wpłynąć na twórców gier, ale za 1-1,5 roku, jak wyjdą kolejne już w pełni przystosowane do dx12 generacje wg mnie może być większy problem(i sytuacja zacząć się zmieniać). Nvidia może machnąć już ręką na stare grafiki, bo trudno oczekiwać, aby np za 3lata maglowali producentów, aby ci znajdowali idealny kompromis między ustawieniami pod najnowsze układy, a te "dwunastkowo" ułomne. Dopóki obecne karty będą na świeczniku dramatu pewno nie będzie, ale pytanie, kiedy autor planuje ponownie wymienić gpu na nowe. Zieloni wydadzą nowe gpu i raczej nie będą dramatyzować, że kilkuletni 970 ma te kilka klatek mniej od konkurenta. Ot, kup grafikę w 100% wspierającą najnowsze biblioteki i nie zawracaj 4-ech liter.

 

Oczywiście obecnie trudno popadać w paranoję ze względu na 1 benchmark, plotki, domysły itp - jest na to za wcześnie. Wszystko wyżej to dywagacje, nie wiemy jak w rzeczywistości wypadnie 970 i 390 w przyszłych tytułach. Zresztą Nvidia już szykuje zmiany w sterownikach, w czym pomóc mają jej twórcy pierwszej gry na dx12. Pytanie, co może dać same grzebanie w sterowniku, wg mnie nie za wiele, wiec pewnie skończy się na tym, że to Nvidia będzie "pomagać" przy tworzeniu gry. :)

Mimo wszystko, na dzień dzisiejszy, wydaje się, że to 390 jest opcją, która daje większy spokój, jest lepiej przygotowana na nadejście dx12, choć zapewne swoje mankamenty posiadać będzie także. Generalnie zgadzam się z tym, co napisał Nikaz, obecnie obie karty idą łeb w łeb, patrząc na testy np z PPC to 390 ma najczęściej przewagę(czego wielu nie chce zauważyć wciąż trzymając się wyników z czasów 290tki). Karta ma niezłe parametry, wydaje się mieć więcej atutów po stronie dx12 od konkurenta, no i może uwolnić dodatkową wydajność nie tylko ze względu na możliwość dopracowania sterownika (z czego słynie AMD, bo Nvidia raczej potrafi wycisnąć ostatnie soki już od dnia premiery), ale także zmniejszenie słynnego narzutu na procesor(dx12), co pozwoliłoby zwiększyć wydajność całego układu względem tego samego pc z kartą zielonych.

 

Generalnie, za pewien czas może stanę przed podobnym wyborem, bo chodzi mi po głowie zakup czegoś na s1551, nie wiem, czy już niedługo, czy poczekam, ale jak sobie tak czasami myślę, to rozsądek (na dzień dzisiejszy) podpowiada 390, choć jak większość wolałoby się bardziej prestiżową Nvidię. Lekkim plusem jest nawet to, że do sterownika dorzucili funkcję, frame rate targeting (czy jakoś tak), dzięki czemu i różnice w poborze mocy (w ogólnym rozrachunku) można zniwelować do minimum.

Wybór należy do kupującego, wiadomo, która kartę by nie wybrał, myślę, że nie będzie co żałować. ;) Jednak jakby rozpisał sobie matymatyczne równanie, za i przeciw, to minimalnie wygrałby u mnie na dziś dzień r9 390, konkretnie od Trix od Sapphire, bo to chyba najlepsza opcja dla tej karty.

 

Co do pytania o producenta, to osobiście wziąłbym Palita, a z wyżej wymienionych MSI, lub jeśli ktoś chce ominąć tego producenta przez hejt spowodowany "aferą cewkową" :) to Asus, na końcu Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale pytanie jak długo można na tym zajechać. W najbliższych miesiącach na pewno będą mocno próbować wpłynąć na twórców gier, ale za 1-1,5 roku, jak wyjdą kolejne już w pełni przystosowane do dx12 generacje wg mnie może być większy problem(i sytuacja zacząć się zmieniać). Nvidia może machnąć już ręką na stare grafiki, bo trudno oczekiwać, aby np za 3lata maglowali producentów, aby ci znajdowali idealny kompromis między ustawieniami pod najnowsze układy, a te "dwunastkowo" ułomne. Dopóki obecne karty będą na świeczniku dramatu pewno nie będzie, ale pytanie, kiedy autor planuje ponownie wymienić gpu na nowe. Zieloni wydadzą nowe gpu i raczej nie będą dramatyzować, że kilkuletni 970 ma te kilka klatek mniej od konkurenta. Ot, kup grafikę w 100% wspierającą najnowsze biblioteki i nie zawracaj 4-ech liter.

 

Oczywiście obecnie trudno popadać w paranoję ze względu na 1 benchmark, plotki, domysły itp - jest na to za wcześnie. Wszystko wyżej to dywagacje, nie wiemy jak w rzeczywistości wypadnie 970 i 390 w przyszłych tytułach. Zresztą Nvidia już szykuje zmiany w sterownikach, w czym pomóc mają jej twórcy pierwszej gry na dx12. Pytanie, co może dać same grzebanie w sterowniku, wg mnie nie za wiele, wiec pewnie skończy się na tym, że to Nvidia będzie "pomagać" przy tworzeniu gry. :)

Mimo wszystko, na dzień dzisiejszy, wydaje się, że to 390 jest opcją, która daje większy spokój, jest lepiej przygotowana na nadejście dx12, choć zapewne swoje mankamenty posiadać będzie także. Generalnie zgadzam się z tym, co napisał Nikaz, obecnie obie karty idą łeb w łeb, patrząc na testy np z PPC to 390 ma najczęściej przewagę(czego wielu nie chce zauważyć wciąż trzymając się wyników z czasów 290tki). Karta ma niezłe parametry, wydaje się mieć więcej atutów po stronie dx12 od konkurenta, no i może uwolnić dodatkową wydajność nie tylko ze względu na możliwość dopracowania sterownika (z czego słynie AMD, bo Nvidia raczej potrafi wycisnąć ostatnie soki już od dnia premiery), ale także zmniejszenie słynnego narzutu na procesor(dx12), co pozwoliłoby zwiększyć wydajność całego układu względem tego samego pc z kartą zielonych.

 

Generalnie, za pewien czas może stanę przed podobnym wyborem, bo chodzi mi po głowie zakup czegoś na s1551, nie wiem, czy już niedługo, czy poczekam, ale jak sobie tak czasami myślę, to rozsądek (na dzień dzisiejszy) podpowiada 390, choć jak większość wolałoby się bardziej prestiżową Nvidię. Lekkim plusem jest nawet to, że do sterownika dorzucili funkcję, frame rate targeting (czy jakoś tak), dzięki czemu i różnice w poborze mocy (w ogólnym rozrachunku) można zniwelować do minimum.

Wybór należy do kupującego, wiadomo, która kartę by nie wybrał, myślę, że nie będzie co żałować. ;) Jednak jakby rozpisał sobie matymatyczne równanie, za i przeciw, to minimalnie wygrałby u mnie na dziś dzień r9 390, konkretnie od Trix od Sapphire, bo to chyba najlepsza opcja dla tej karty.

 

Co do pytania o producenta, to osobiście wziąłbym Palita, a z wyżej wymienionych MSI, lub jeśli ktoś chce ominąć tego producenta przez hejt spowodowany "aferą cewkową" :) to Asus, na końcu Gigabyte.

 

No własnie nie chce wymieniać karty za rok czy dwa, chce żeby troche pochodziła. Mój aktualny radek 4850hd służył mi 7 lat i nawet w co nowsze tytuły mogłem pograć. Karty nie będe raczej kręcił wiec nie zależy mi na gtxie.

 

Czy na prawde warto wydać 200zł wiecej na samego producenta? Ten gigabyte by nie starczył?

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-r9-390-8gb-gddr5-512-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-gv-r939wf2-8gd-765605/

ew ten:

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-390-gaming-g1-8192-mb-gddr5-512-bit-dvi-d-hdmi-3xdp-gv-r939g1-gaming-8gd-751573/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Gigabyte może być.

 

co do DX12 z tym to spokojnie, zanim wejdą gry w pełni korzystające  z DX12, to będzie poło 2016 roku albo nawet i dalej. 

Po 1 benchmarku nie ma co odrazu tez panikować, dobrze ze jest bo daje do myślenia.

Inna sprawa za rok może okazać się że producenci gier podniosą tak poprzeczkę ze karta pokroju GTX 970 może okazać się średnia. Zamiast postawić na sterowniki, co można zrobić i nimi poprawić wydajność, to mogą stwierdzić po co, nowa niech ludzie kupują jak chcą grać, a DX12 może jeszcze nie być przez dany tytuł obsługiwany. 

Ale to tylko spekulacje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fable, Gears of War w tym roku, Mirrors Edge bodajże w lutym. Tomb Raider też wkrótce. DX12 to nie taka odległa przyszłość, jak fanom Nvidii się wydaje. Ponoć wszystkie gry EA w 2016 mają być tylko pod DX12.

Jak ktoś kupuje co roku topowe karty za 2k zł, to nie ma problemu. Za pól roku dokupi Pascala i po problemie.

Ale jak ktoś kupuje kompa raz na 5 lat, to w obecnej sytuacji tylko AMD.

Wysłano z Nokia Lumia 920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w tym roku tylko w pełni DX12, twórcy gier nie biorą pod uwagę starszych wersji systemów jak W7 ?? 

Przecież na W7 siedzi bardzo dużo osób i rynek jest pod jego władaniem.

 

Po jednym Benchmarku odrazu twierdzimy ze Nividia sobie nie poradzi w grach. Jak widać psychologia całkiem dobrze działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...