Skocz do zawartości
Immothep

Opłaca sie czy nie - pomocy...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwość kupna Athlona 2000+ (JIUHB 0.13 T-Bread 1.6V) za 300zł, opłaca się czy nie, zaznaczam że chciałbym go troche podkręcić (np do 2600+) - pytanie do posiadaczy takowego procka lub osób orientujących się - Czy dobrze kręci sie ten procek, czy są z nim jakieś problemy przy "dużym" przetaktowaniu ?? chciałem kupic wczesniej 1700+ JIUHB 1.5V (tez ok 300zł) ale jezeli ten 2000 da sie spokojnie przejechać na np 2600 to zrezygnowałbym z tego niższego

 

Za jakiekolwiek rady i uwagi będę wdzięczny...

 

POZDRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten link moze byc dla ciebie pomocny :

http:\\www.cpudatabase.com

 

Porownaj wyniki O/C 1700+ oraz 2000+

 

IMO lepiej wziac 1700+,z takim prockiem jest wieksza pewnosc,

ze podkrecisz na 2600+,jakie problemy beda, zalezy od tego

jakie masz mobo,ramy itp. no i od seri procka (na cpudatabase

sa podane nazwy serii)

 

A co do ceny, 1700+ jest chyba tanszy od 2000+ o 50-80 zl..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takiego proca i zobacz na podpis, nawet sie kreci, tylko mobo nie to co trzeba bo fsb 166 nie moge na nie uzyskac :cry: , no i zasilka tez do d... :) , teraz mam vcore na 1,75, dzieki drut modowi mam 2133 mhz i narazie styknie, krecilem na 137 x 16 = 2200 mhz i nawet demo w q3 przeszedl ale potem restart przez zasilke, co do 1,7 + to u mnie ciezko bylo znalesc wiec wziolem 2+ i jestem happy :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja znalazłem 1700 0.13 1.6V ("zwykły") 250zł i 1700+ JIUHB 0.13 1.5V i juz kosztował 295zł

 

i teraz jestem w kropce bo tego 1700 może już nie być tam gdzie chciałem kupić a ten 2000 jest na wyciągnięcie ręki (czyt. 5min drogi piechotą :P ) zastanawiam się czy go nie pożyczyć na 2 dni (qmpel kupił tydzień temu 2000 i 2400 ale coś mu sie odwidziało i chce 2x2400) i nie potestowac, tylko qrde mam narazie zwykłe AC Tytana i nie wiem czy dam rady nawet na 1700 coś ok 2200 wyciagnąc na tym coolerku :P

 

POZDRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem jeszcze :oops: laikiem w sprawach overclockingu i mam jedno pytanie, widze ze piszecie "mobo" i qrde nie bardzo czaje o co biega :roll: chodzi o płyte główną czy konkretny egzemplarz

NIe linczujcie za tak błache pytanie :)

 

Co do tego 2000 to jedynie co mnie "martwi" to napiecie 1.6V bo przy podkrecaniu troszke więcej będzie sie pocił :|, nie wiecie czy może są serie 2000 z Vcore 1.5 ??

 

PS.przeglądajć wątki znalazłem Pana Imć Jakac z podpisem 2000@3000 :) zapowiada sie ciekawi, zeby jeszcze mógł coś napisac o swoim procku ...

 

POZDRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze myslisz, chodzi o plyte :D , co do porca to sa 2.0+ dlt3c tylko trudno je dostac :x , ale jak jest dobra zasilka i cooler to podstawa, a jeszcze lepiej wodne :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem database cpu i 1700 bije na głowe 2000 :( jedyne wyjscie to chyba przetestowac tego procka osobiście

 

Ciekawy jestem z jakiej serii ma procka Jakac (2000@3000)

 

POZDRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ze to 2000+@3000+ to 1666mhz@2333mhz, cos takiego powinno pujsc umnie jak bede mial nowa obodowe z nowa zasilka, na vcore 1,80 wiec :wink: , ale i tak najlpiej jakbys mial te proce u siebie i potestowalbys sam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem database cpu i 1700 bije na głowe 2000  :(  jedyne wyjscie to chyba przetestowac tego procka osobiście

 

Ciekawy jestem z jakiej serii ma procka Jakac (2000@3000)

 

POZDRo

Wyslij mu prywatna wiadomosc (jest taki button PW) i zapytaj

go jaka ma serie

 

Juz idziesz do sklepu nie wiedzac jaka serie wziac?

Kupisz kota w worku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po krótce przetestowałem i nie jestem zadowolonyna fsb 155 jeszcze chodzi ale np na 158 windows sie juz nie wyrabia, wyskakuje ze nie moze znaleś jakiegoś tam pliku lub blue screen na starcie :|

przestawiłem mu vcore na 1.65, wiecej sie tyćke boje na tym coolerku :)

temp w stresie na 150fsb było ~45C

Czyja to wina?? procek? za małe napięcie?? czy płyta :| (mam nadzieje że nie)

 

Tonic2 --> nie kupiłem procka tylko go pożyczyłem na testy...

2000+ JIUHB 1.6V 0.13um

zapomniałem z jakiego tygodnia jest ale z nr na nim wyczytałem ze zrobiony jest z 2500+

 

POZDRo

 

 

PS. jak u licha wlaczyć w opcjach HTML :| sprawdzałem w cfg konta ale nie znalazłem, wiecie ślepota nie boli :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dziwne i niepokojące objawy (dla mnie) a mianowicie za radą icem@n'a przestawiłem Vcore na 1.7V i i 158 poszło bez problemu, więc przeskoczyłem na 166 i tu duuup komp wogóle sie nie odpalił a z głosniczka sys zaczął lecieć dzwięk na przeminian niższy i wyższy :| miałem identycznie z 1600+ na FSB166 i tak samo na starym K7S5A z z flashowanym BIOS'e na FSB166 :| jestem w kropce bo nie wiem o co biega :| co jest nie tak? bo to chyba nie płyta, z tego co czytałem to mozna na niej z palcem w d... na dobrym chłodzeniu puścić 200MHz

Może trzeba przestawić w biose coś o czym nie mam pojęcia (ehh a myślałem ze overclocking to bułka z masłem :P)

 

POZDRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisalem ci zebys zwiekszyl na 1.75 jak nie wstanie na 1.7, powinno pujsc, jak pojdzie to potem delikatnie fsb co 1 od 166 i zobaczysz na czym stanie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

icem@n - takie pytanko tbe normalnie poszedl na mnozniku 13??? bo u mnie odpaala sie jako 1250 gdy mu zapodam mnoznik wiekszy niz 12.5 :( nie wiem czy nie kupilem zablokowanego mnoznika :(

 

a co do tego jak chodzi to wstal mi lacznie z systemem na 2900+ :) ale nei amm czqsu na testy a pozatym moj ram to 333 wiec co mi z tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh normalnie ide lookanc czy wstanie bo na mobo mam do 24 chyba mnozniki :) ale do glowy mi nie przyszlo ze na 13 nie wstanie a na wyzszych moze :/ czlowiek sie caly czas "óczy" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raport z pola boju :)

 

Vcore 1.75

FSB 166 x12.5 odpala sie ale windows mówi PAPA :)

FSB 166 x12.0 chodzi ale potrafi sie resetnąć lub wysypac gre/benchmark do windosa

 

a wieksze napiecie to juz nie na tym coolerku bo w stresie jest ~51C wiecej ryzykować juz nie chce :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestey na wszystkich powyzej startuje na 12.5 x 100 :( chyba jednak blokowany :/ no ale zalozylem blok wodny na mostek polnocny to moze poprawi mu stabilnosc bo cholera lubi sie restartnac na podniesionym FSB a wyczytalem ze to przez mostek a ja mialem caly czas ponad 40C na nim :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już chybą wszystko wiadomo...

 

Po dłuższej zabawie doszedlem do wniosku że ten procek jest bardzo łapczywy na volty, zmiana fsb powodowała restarty ale podniesienie napiecia usuwalo ten problem, pusciłem procka jako 10.0x200MHz i chodziło co prawda był reset ale działało co świadczy że moje pamięci defacto 333 działąją jako 400 :)

teraz działa jako 10.5 na 190 i jak narazie spoxik do wiekszego podkręcania lepszy cooler :|

 

icem@n twój egzemplarz jest bardziej przyjazdny do podkręcania :P

 

POZDRo

 

 

 

PS jak właczyć u licha ten HTML w postach :P u mnie wygląda

Opcje

HTML: NIE

BBCode: TAK

Uśmieszki: TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto?? Ja na ile jade??? :D

 

teraz na 1.75 ale musiałem zjechać na FSB 185 bo po ok godz miałem przymusowy reset :| a nadodatek na NB mam radiator z orginalną taśma termoprzewodzącą co by tez wypadało zmienic na paste przy OC :D

 

POZDRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja walcze na razie z trybem 12.5x166 - 1.75V jak skoncze upload to zapuszczam prime - wczesniej sie walilo ale zalozylem wode na mostek polnocny - ciekawe czy uda mi sie wyciagnac 2300MHz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...