Skocz do zawartości
NemerF

celeron 633@.......... ???? Pomóżcie

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie opisów było full jak podkrecic tego procka jednak u mnie niebedzie tak łatwo :(. Gdyz ja mam płytke główna Intela D815EEA do której ściagnołem najnowszego BIOs-a(Version EA81510A.86.0051.P11), ale ten Biosik ma tylko i wyłącznie ze 30 funkcji i to podstawowcyh czyli Boot, passwordzik, data, AGp i obsługa portów (AMIBIOS). I teraz sie zastanawiam czy można by dorwać normalnego Biosika dla mojej płyty głównej(niebiesko-żółty, full funkcji :D ) i potem podkrecic lub jakiś programik dzieki któremu ze środowiska windowsa mógł bym grzebać w Biosiku i zobaczyć troche wiecej funkcji(potrzebnych to podkrecenia). + opis jak mam to pozmieniac!! żeby jakies 800 mhz z tego zrobić

 

HELP!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu moze byc problem, jesli masz taka plyte.

Sprawdz, czy w opisie czy w BIOSie nie ma ukrytych opcji.

Mialem tak na ACERze, po wcisnieciu F8 pojawialo sie dodatkowe menu.

 

Ale nie wiem czy Intel daje w swoich plytach mozliwosc OC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziek za odpowiedz, ale żadnych dodatkowych funkcji mi niepokazał chociaż wypróbowałem wszystkie F 1...12, jedyna mozliwościa było by sie pozbycie AmiBiosa i znalezienie jakiegoś zastepce który by z moim intelem pracował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm pierwsza sprawa to ten bios jesli mowisz ze nie masz teraz funkcji OC to musisz sobie Update szczelic na ten stary biosik co mial opcje OC.

Jesli chodzi o podkrecanie w windzie to nie polecam, winda nie jest zbyt stabilnym system a zwlaszcza jesli z jego poziomu robi sie jakies modyfikacje dotyczace szybkosci taktowania proca. Rzecza jasna jest ze krecenie w biosie jest najlepsze.

Jesli chodzi o krecenie celeronka to jedziemy z FSB. Najpierw ustawiasz sobie fsb 75Mhz. Co nam daje jakies 712 Mhz. Jesli wszystko jest stabilne to jedziemy jesli nie to zwieksz napiecie na procku zadbaj op dobre chlodzenie procka. No jesli jest nadal OK to walimy scieme na 83 Mhz. Daje nam to 788 Mhz czyli jestesmy na granicy takiej jakiej chciales uzyskac. No jak cos jest nie tak to odrbinke zaznaczam odrobinke podnies napiecie. Sprawdzamy stabilnosc.

Wiec zycze powodzenia.. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm pierwsza sprawa to ten bios jesli mowisz ze nie masz teraz funkcji OC to musisz sobie Update szczelic na ten stary biosik co mial opcje OC.

................................................................................

......................... 

Wiec zycze powodzenia.. 8)

Dokładnie pierwsza i ostatnia sprawa to ten bios, bo ani ten nowszy ani ten starszy niema funkcji do OC :(, jakiś pachyk albo update który umożliwi mi zobaczenie funkcji napiecia oraz FBS tego najpierw potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm pierwsza sprawa to ten bios jesli mowisz ze nie masz teraz funkcji OC to musisz sobie Update szczelic na ten stary biosik co mial opcje OC.

................................................................................

......................... 

Wiec zycze powodzenia.. 8)

Dokładnie pierwsza i ostatnia sprawa to ten bios, bo ani ten nowszy ani ten starszy niema funkcji do OC :(, jakiś pachyk albo update który umożliwi mi zobaczenie funkcji napiecia oraz FBS tego najpierw potrzebuje.

Na płytach Intela raczej nie ujrzysz możliwości OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jesli polii ma racje a pewnie ma bo ma rowniez Intela (ja za dlugo wnim nie siedzialem jedynie mialem slynnego celeronka 300A i celerona 433) to masz niestety ale pecha NemerF. trudno sie mowi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...