Skocz do zawartości
Rosomak94

Smartphone ~1400 -1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, stoję przed zakupem nowego telefonu w budżecie jak w nazwie tematu.

Czego wymagam od telefonu: przede wszystkim stabilne działanie i brak zamulania - obecnie użytkuję Galaxy S3 i bywa z tym różnie. Oczekuję 5- 5,5 cala - zdarza mi się przeglądać na telefonie pdf w drodze na uczelnię, gram w grę od Google - Ingress - więc w miarę solidna bateria byłaby wskazana, ale nie ma aż tak wysokiego priorytetu, bo i tak posiadam powerbanka. Oprócz tego standardowo - dzwonienie, pisanie, surfowanie po sieci. Byłoby miło, gdyby miał jeszcze przez jakiś czas wsparcie producenta i upgrade do Andka 6.0 jak już go wydadzą. Windows jako system odpada ze względu na niezadowalającą mnie liczbę aplikacji.

Upatrzyłem sobie Asusa Zenfone 2 - to dobry wybór, czy znajdę coś lepszego w tym budżecie ? Nie jestem pewny, czy chcę się pakować nadal w Samsungi, ale nie wykluczam tego. W grę wchodzą tylko nowe egzemplarze.

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Note i nexus wykraczają poza budżet dosyć znacznie, więc odpadają od razu. LG G2 miałem wielokrotnie w rekach i po prostu mi nie leży, a Moto X jest faktycznie warty zastanowienia. Te 5,5 cala to raczej max jeśli chodzi o przekątną. A co z tym Asusem ? Przez ten weekend jest promocja w X-Kom i można go dostać już za 1300 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Note 3 kupisz nowego z palcem w... za 1300zł, np

http://allegro.pl/oryginalny-samsung-galaxy-note-3-32gb-nowy-gw24-i5464673450.html

 

Co do ASUSa.. hmm... hmm... niech koledzy wypowiedzą się.

Podobno intel źle współgra z andkiem (gry). Podobno szybko "wcina" baterię.

Generalnie, odczucia są mieszane. 

 

Za 2 miesiące będę brał coś nowego i będę miał tego samego zgryza.

 

Sam obecnie waham się nad LG G2, SG Note 3 i 4 lub Motorola Nexus 6.

 

Z dużym prawdopodobieństwem padnie na wypróbowanie w końcu czystego andka, czyli Nexusa.

 

Będę jeszcze rozważał takie twory:

http://allegro.pl/meizu-smatfon-mx4-32gb-flyme-4-lte-20-7-mpix-gps-i5631432041.html

http://allegro.pl/oryginalny-meizu-mx4-pro-lte-3g-16gb-pl-menu-i5278992899.html

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem się wynikami z ceneo. A jak będzie ewentualną naprawą urządzenia sprowadzonego prosto z kraju żółtych rączek ? To główny powód, dlaczego chcę uniknąć kupna przez allegro i preferowałbym polskie sklepy internetowe. Co do Asusa - po przeczytaniu testów sam sam mieszane uczucia, chociaż specyfikacja wygląda solidnie. :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu na te refuby z Azji. Jeszcze jak trafisz na cło, to za składaka zapłacisz więcej niż za nówke z ceneo.

Wysłano z Nokia Lumia 920

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/meizu-mx4-dostepny-w-polsce-oficjalnie-z-gwarancja.html

http://www.komputronik.pl/product/256396/Elektronika/Telefony_Smartwatche/Meizu_MX4_16GB_Srebrno_bia%C5%82y.html?st=mt_23122013&referer=1&hash=ad381aec30929b071b0239ca1abe5b0a&u=ODEuMTYzLjIwNC4xNDY=

Dlatego rozważam... ale przyjrzę się lepiej, jak będę kupować.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam go już od miesiąca, to mogę coś tam o nim powiedzieć :)
Ogólnie swój wybór oceniam jako dobry, to znaczy że nie trafiłem na nic, co by mnie jakoś mocniej zdenerwowało. Telefon chodzi stabilnie, nie łapie zamuł (tak, wiem że mam go dopiero miesiąc). Mimo, że spotkałem się z info, że nie wszystkie apki na nim działają, to ja osobiście do tej pory nie miałem problemów z żadną. Telefon wykorzystuję dosyć intensywnie, więc ładowanie codzienne musi być. Czasami w nocy potrafi zjeść całkiem sporo prądu będąc zablokowanym, ale jeszcze nie rozgryzłem tego dlaczego. Nawet jeśli tak się stanie dzięki trybowi szybkiego ładowania jestem w stanie w ciągu pół godziny naładować go do poziomu, który mi starczy na cały dzień zwykłego użytkowania bez szaleństw. Ta opcja zdecydowanie in plus. Na wykładzie byłem w stanie bez jakiś większych problemów prowadzić notatki w Wordzie, przeglądać pdf - wiadomo, to nie to samo co na laptopie, ale spokojnie dało się to robić.

Przechodząc do tego, czego mi trochę brakuje - ekran jednak mógłby być troszkę jaśniejszy, w pełnym słońcu trzeba się trochę zasłaniać, żeby zobaczyć zawartość ekranu, głównie tyczy się to momentów, gdy wyświetlane obrazy są ciemne. Mam wrażenie, że aparat mógłby by być trochę lepszy, ale chyba po prostu go jeszcze nie wyczułem, ma też całkiem sporo opcji i chwilę pewnie mi zejdzie zanim je wszystkie ogarnę xD. Ciężko jest też kupić dedykowane etui na niego w sklepach stacjonarnych - chyba po prostu jest za mało popularny.

Tak pokrótce to chyba tyle, jak chcecie jeszcze coś wiedzieć, to dajcie znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było szukać używek Z3  lub kupić nówke Z3 Compact. Mają dobry wyświetlacz gdzie widać wszystko w słońcu. Bateria mocna, bebechy mocne i porządny aparat. Troszkę gorzej z audio bo po słuchawkach graja troszkę cicho. Na prawdę nie można mieć większych zastrzeżeń do telefonów od Sony. No chyba że kwestia wyglądu bo nie każdemu podpasuje.  Co do bateri to poszukaj na Google Play apki do monitorowani jej zużycia to będziesz wiedział co Ci tak zżera. Ogólnie sieć 3g jak jest włączona to lubi zabierać procenty. Tym bardziej jak jest włączona Data.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dane pakietowe wyłączam jak nie potrzebuję, bo mam świadomość jak szybko przez nie bateria pada. Poszukam tej apki w sklepie. Muzyki słucham dużo i często więc w soniaczu pewnie irytowało by mnie to :D  Zawsze się coś znajdzie co mogło by być lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy ViperFX wspiera twoj tel. i zainstaluj. Znacznie poprawia to jakosc dzwieku, ale chyba wymaga root'a. Ile tel. trzyma Ci na baterii?

Do sprawdzenia zuzycia energii na andku 5+ wymagany root, apke znajdziesz na xda za free - better battery stats.

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viper (a w sumie biblioteki których używa) wymagają roota, więc na razie nie będe się w to bawił. Wczoraj przy normalnym użytkowaniu (trochę na wifi, trochę dane pakietowe, kilka min rozmowy, kilkanaście sms miałem 65% baterii wieczorem, a odłączyłem od ładowarki rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...