Skocz do zawartości
NightClubber

PentiumG 3420 na AsrockH81M. Na co mocniejszego warto wymenić (i3, i5) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, koledzy na co warto by było wymienić PentiumG 3420 (3,2GHz)?

 

Konfiguracja jak w sygnaturze czyli Asrock H81M + GTX750Ti. Na co warto byłoby wymienić pentiuma na coś mocniejszego w tej konfiguracji. Nie mam pojęcia jak wygląda zapotrzebowanie na energię w mocniejszych procesorach, do płyty z zasilacza mam podpięty wtyk 4pin 12V, złącze jest 8pin 12V.

Chcę wsadzić coś optymalnego do tej konfiguracji, w zasadzie pozostał mi do wymiany jedynie procesor i ram, na razie myślę o CPU. Myślałem o jakimś i5. Teraz pytanie czy sugerować się TDP przy wyborze procesora (co pewnie też przekłada się na zapotrzebowanie na prąd) i wybierać z przedziału 65W, czy można wybierać wsród najmocniejszych z TDP 84W. Chcę wybrać coś wydajniejszego, co będzie w stanie udźwignąć stosunkowo słaby zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie interesowałem się jeszcze 6gen procesorów. Nie mam jakiegoś ciśnienia na natychmiastowy zakup. Jeśli płyta obsłuży to czemu nie kupić nowszych, jak już jakieś ciekawe propozycje się pojawią. Póki co muszę ożenić poprzednią grafikę.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez NightClubber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważasz chyba, że płyta H81 obsłuży gen6?

 

Trzeba będzie zakupić płytę H110 / B150.

Właśnie sprawdziłem że Skylake to podstawka 1151. Sugerowałem się Twoją wcześniejszą odpowiedzią o upgrade że to tylko nowsze procki, a to nowa platforma (inna podstawka). To musiałbym zmienić całość jeśli już iść w tą stronę. To jednak podziękuję i wezmę Haswell pod 1150 ;-)

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...