Skocz do zawartości
keppel123

problem z nasyceniem/ cyfrową poświatą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj zaopatrzyłem się w nowiutkiego gigabyte gtx 750 ti, przedtem miałem kartę "czerwonych" czyli radeona. Teraz po włączeniu komputera nasycenie monitora tak jakby się obniża kolory są wyblakłe itp. Po odpaleniu panelu sterowania nvidii przesuwam suwak "cyfrowej poświaty" i nasycenie i kolory wracają do normy po ustawieniu suwaka na 50%. Czego to wina? Muszę robić formata ? Monitor to Benq GL2250 podpięty po HDMI. Na radeonie nie było takiego problemu


problem rozwiązany

Edytowane przez keppel123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko troche nie do tematu, pod tym linkiem http://pclab.pl/art56521-39.htmlsą podkręcane gtx 750 ti, i w większości widzę że taktowanie pamięci wykręcili o około 1600mhz. A mój gigabyte gtx 750 ti ( GV-N75TOC2-2GI to ta wersja z nowszym chłodzeniem) taktowanie pamięci maksymalnie jest w stanie uciągnąć 1500mhz .  Czy muszę podnieść napięcie karty w afterburnerze żeby wycisnąć jeszcze lepsze taktowanie pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ten dział (topic)

http://forum.purepc.pl/topic/357953-geforce-gtx-750-750-ti-maxwell/page-8

 

Piszesz o rdzeniu, czy pamięciach, bo chyba mylisz.

Nie każda karta da się tak samo kręcić. Daj max Power limit.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie jest na limited? lol.

O ile niemal wszystko da się zrozumieć to czemu nvidia domyślnie ustawia kolory pulpitu i zakres kolorów video na limited zamiast full to jest poza ludzkim pojęciem. Keppel kolory wideo też sobie od razu ustaw na pełne

 

usLnEUA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Novice Ale ta opcja -z ustawieniami NVIDIA/pełny zakres... na podłączeniu monitora z kartą typu DVI działa tylko jak oglądasz filmy na YT, na pulpicie ani w grach ona nie działa. Ja mam opcję -z ustawieniami odtwarzacza bo to chodzi o ustawienia monitora i mam dobre nasycenie na podłączeniu DVI, ale mówię ci że jak masz kartę podłączoną do monitora DVI-DVI to ta opcja pełny zakres kolorów działa tylko na YT, w żadnej grze to nie działa ani na pulpicie też nie. Na połączeniu DVI-DVI tylko pełny zakres kolorów jest na YT. Nie wiem jak jest podczas podłączenie HDMI czy DP ale na DVI-DVI jest tak jak mówię. Bo właśnie dzisiaj w tym siedzę żeby nasycić kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...