Skocz do zawartości
Kailara

Odzyskanie danych z bufora drukarki

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy czy chodzi ci o systemowy bufor wydruku czy o pamięć samej drukarki .

 

W pierwszym przypadku sprawdź :

C:\windows\system32\spool\printers\

Przynajmniej tak jest w XP i Win 7 .

 

Jak nie ma tam żadnych plików to w zasadzie możesz zapomnieć o odzyskaniu tych plików .

 

Gorzej jak chcesz odzyskać dane z bufora samej drukarki - na 99% będzie to nie możliwe , to pamięć typu RAM a ta jest ulotna i to bardzo , po zaniku napięcia dane z ramu znikają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm sprawdzę ten folder jak wrócę z pracy. Myślałem ze w drukarce jest dysk na którym zapisują się dane druku z którego można odzyskać dane:( Ale jeśli drukarka nie została wyłączona to dane na pamięci ram powinny się znajdować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko nie ma za bardzo wojska, żeby je odesłać z powrotem.

 

To że dane są w pamięci drukarki poznasz po tym, że po restarcie systemu operacyjnego będzie próbowała rozpocząć drukowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest w ogóle drukarka która ma wbudowany dysk i na nim przechowuje dane które są potem drukowane .

 

Do tego używa się pamięci RAM - poczytaj sobie o tego typu pamięch to się dowiesz czy jest szansa odzyskania danych czy nie .

 

Jak drukarka była wyłączana przynajmniej raz to w zasadzie możesz zapomnieć , a jak w tym czasie drukowane było jeszcze coś innego i bufor drukarki został zapełniony to już w ogóle nie odzyskasz tych danych - przynajmniej nie tą drogą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest w ogóle drukarka która ma wbudowany dysk i na nim przechowuje dane które są potem drukowane .

 

 

 

Tak są takie drukarki tylko nie są to drukareczki a często niezłe "meble" ... mam 2 dyski z takich maszyn.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...