Skocz do zawartości
St.Anger

Office 2013 a dysk sieciowy - problem z dostępem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam sieć złożoną z dwóch komputerów, laptopa i dysku sieciowego Synology DS215j. Dysk sieciowy jest udostępniony dla całej sieci. Dotychczas wszystkie komputery korzystały z Windows 8.1 i nie było problemów z dostępem do dysku. Ale postanowiłem powoli migrować do Windows 10 no i domek z kart się posypał :) . Zainstalowałem na jednym kompie Windows 10 i zaczęły się problemy z dostępem do dysku. Wyłączyłem SMB i to pomogło na problemy z kopiowaniem / zapisywaniem / usuwaniem plików z eksploratora Windows. Wtedy zainstalowałem Office 2013 i znowu zaczęły się problemy. O ile z odczytem pliki przez Office nie ma problemu, o tyle zapis jest niemożliwy - przy każdorazowej próbie zapisania pliku na dysku sieciowym dostaję błąd: "Nie można zapisać dokumentu w tej lokalizacji, ponieważ miejsce docelowe nie odpowiada. Zapisz dokument w innej lokalizacji lub spróbuj ponownie później". Problem jest na pewno z Officem, bo żaden inny program nie ma problemów z dostępem do plików, nawet Libre Office otwiera i zapisuje bez problemów pliki, których Office 2013 nie jest w stanie. 

 

Co może być przyczyną?

 

EDIT: Windows 10 jest dziwny :) . Włączyłem kreator zgodności dla każdego programu z Office (Excel, Word itp.), potem wybrałem użyj ustawień zalecanych. Po kilku sekundach narzędzie wyświetliło komunikat "tryb zgodności systemu Windows: brak", ale programy zaczęły zapisywać na dysk sieciowy bez problemów.

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...