Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się nad zakupem laptopa, który będzie mi służył na studiach(zapewne informatyka). Aktualnie jestem w 3 klasie liceum, planuję zdawać maturę z informatyki. Na zakup laptopa mam jeszcze prawie rok, jednak zastanawiam się czy nie zrobić tego wcześniej. Obserwując rynek doszedłem do wniosku, że producenci coraz częściej stawiają na procesory nisko napięciowe oraz plastikowe wykonanie obudowy a z biegiem czasu w danej cenie otrzymujemy coraz gorsze jednostki(np. thinkpad e450 vs e550). Obecnie pracuję na PC z Pentium 4, który jest mniej wydajny niż mój telefon :/. Tak, więc jeżeli moje obawy są bezpodstawne, i za kilka miesięcy będę mógł kupić lepszy sprzęt w podobnej cenie, wrócę do Was za rok.

 

Moje wymagania:

-ekran 14-15.6 matowy, najlepiej FHD.

-dysk SSD (mogę dokupić, jeżeli zmieści się w budżecie a nie będzie fabryczny)

-min 8GB RAM

-laptop powinien wytrzymać przynajmniej 5-6 lat: solidne wykonanie, wysoka kultura pracy.

-brak systemu

 

Co do grafiki, wydaje mi się, że grafika dedykowana jest zbędna. Nie gram w gry a do pracy na studiach nie będzie mi potrzebna(poprawcie mnie, jeśli się mylę). Tak, więc nie widzę sensu, aby niepotrzebnie zwiększać zużycie prądu i temperatury.

 

Wymagania dodatkowe:

-podświetlana klawiatura

-metalowa obudowa

 

Mam kilka swoich typów, ale na razie nie chcę nic sugerować. Wolałbym bliżej dolnej granicy niż górnej. 4 tyś to absolutny max.

 

z góry dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wydając taką kwotę chciałbym nowy laptop. Podane powyżej mają grafikę do zadań profesjonalnych, wątpie abym z niej korzystał.

 

Może ktoś coś więcej powiedzieć o asusie b451ja? Nie znalazłem ani jednego jego testu czy recenzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na te dwa kompy to to polecałbym bardziej asusa:

+ mocniejszy procek

+ złącze tacji dokującej - przy laptopie o takich gabarytach to wielka zaleta.

Idziesz na uczelnie odpinasz i bierzesz do torby. Na biurku klaw, mysz, głośniki do stacji (wedle uznania) + monitor i masz zestaw roboczy z dodatkowymi portami. ( takie stacje można wychaczy na portalach aukcyjnych) za śmieszne pieniądze - ja do swojego dela za stacje zapłaciłem 15zł + 5 za przesyłkę)

Jeżeli będziesz kodził na studiach to nie patrz na ulv ze względu na mała ilość pamięci podręcznej. I7 ulv ma 2 rdzenie i 4 wątki - i5/i3 (nie ulv) może go skopać. Ekran co prawda 14'' ale przy pisaniu kodów zewnętrzny monitor w orientacji pionowej to raczej norma ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stacja dokująca to koszt rzędu tysiąca złotych :/ niestety odpada. W zewnętrzny monitor zapewne się wyposaze.

 

Czy znajdzie się ktoś kto posiada ten model? Nie znalazłem żadnych testów a w ciemno wolał bym nie kupować.

 

Czy podmiana napędu na dysk ingeruje w gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 

Dell M2800 tak dla Twojego info, to jakościówka poza zakresem ASUSa, dodaj gwarancję NBD (zepsuje się coś, na następny dzień masz naprawione - serwisant pojawia się u Ciebie w domu, zazwyczaj). Aluminium, klawiatura numeryczna, podświetlana, ja mam M6500, 3 lata - 0 awarii. Obecnie na Win 10 (darmowy update z 7 pro), wszystko lata jak trzeba.

 

Sam rozważałem wtedy ASUSa G73JH - to jest kompletnie inna półka jakościowa dla mnie.

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell 7537 z i7ulv + gt750 fhd

laptop ma bardzo solidną aluminiową obudowe

podświetlana klawiature

bardzo dobry serwis- u sługa Domowa naprawa Dell

 

Lenovo yoga 3 z i7ulv  + ssd

Ultrabook konwertowalny

ma matryce dotykową Full hd

porządna obudowa z masywnymi zawiasami ( obracany ekran)

ma fabryczny dysk ssd 256gb,

 

Lenovo Thinkpad e450 z i7ulv + radeon r7 FHD

laptop z serii biznesowej

ma nieźle wykonaną obudowę

matryca Full hd jest

dysk ssd jest

dobre przebiegi na baterii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką informację: https://asuspromotions.com/pl/pl/reliability/

Czy dobrze rozumię, że jeżeli w ciągu roku laptop się zepsuje, to zostanie on naprawiony, dostanę zwrot całych kosztów i jeszcze będę mógł sobie go zostawić?

Edytowane przez dida1007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informatyka to nie tylko programowanie. Wiele osób idzie na informatykę z myślą, że zostanie programistą, a potem kończy jako systemowiec, czy grafik. Dedykowana grafika przydaje się przy poważniejszych zadaniach związanych z programowaniem, ale do samej nauki nie jest zbyt istotna. Co do komputerów, to najlepiej weź sobie jakiegoś DELLa. Asus to też niezły wybór, ale z Lenovo (poza Thinkpadami) bym uważał, bo to zazwyczaj sprzęt, który dobrze wygląda tylko na papierze, a jeżeli coś się zepsuje, to będzie trzeba wysyłać go do Niemiec. Co do pytania na temat, czy warto kupować teraz ... jak znajdziesz laptop, który będzie Ci odpowiadał, to tak. Czekając rok niewiele zyskasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na thinkpada 15,6", choćby ze względu na klawiaturę - te od lenovo są najwygodniejsze ze wszystkich, no i numeryczna klawiatura jest nieoceniona np. przy arkuszach kalkulacyjnych, czy w programach handlowych. No i jest też oprogramowanie do sterowania ładowaniem baterii (można trzymać cały dzień na kablu, a aku i tak pozostanie naładowany tylko do np. 60%, przez co w ogóle się nie zużywa/starzeje). Nie wiem, czy asusy z serii B to mają, ale wszystkie lenovo na 100% tak. Możnaby się przyczepić do tandetnej matrycy, ale każdy laptop z TN tak ma.

 

Z tą dodatkową gwarancją u asusa to uważaj - wystarczy, że stwierdzą, że usterka była z Twojej winy i możesz zapomnieć o tej kasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym asusie niby da się przełączyć tak ze prawa cześć klawiatury zamienia się w numeryczną, nie wiem czy wygodnie się z tego korzysta. Najchętniej kupił bym ThinkPada ale w tej cenie mam tylko niskonapięciową i7 vs wysokotaktowane 4 rdzenie + ht w asusie. Tą gwarancję traktuje jako zabezpieczenie przed jakimiś wadami fabrycznymi, wiem że jak uszkodzą się zawiasy to pewnie mi tego nie uznają.

Edytowane przez dida1007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...