Jump to content
Sign in to follow this  
Dart9

PC używany, 500zł, prace biurowe

Recommended Posts

Możesz poszukać też w okolicy sklepu z poleasingowymi kompami.

Mi też ostatnio w pracy padł desktop. W tym sklepie:

http://www.shoplet.pl/pl/p/DELL-390-DESKTOP-DUAL-2X2700-SANDYB-4GB-250-7-HP/4297

za 510 zł dostałem własnie wspomnianego wyżej g630 (sandy bridge!) i zamienili w nim jeszcze zwykłe hdd na ssd na życzenie! Do tego 4 gb ddr3 i win 7 prof! Na miejscu można się jeszcze targować i mają większy wybór niż na swojej stronie.

W sumie ten sprzęt za grosze w zastosowaniu biurowym jest tak samo efektywny jak mój domowy i5 - praktycznie nie widzę różnicy.

Jak trafisz na ogarniętnego pracownika tak jak ja, to można dużo zrobić. Te zestawy są do modyfikacji, więc masz spore możliwości, a windowsa instalują na miejscu, więc jest świeżutki. 

Ja brałem u nich 3 kompy i dwa monitory, także dostałem fajną zniżkę.

Mają też tanie, nowe klawiatury od geniusa i myszki.

Nie ma sensu, pamiętaj, że to ma jakoś chodzić rozsądnie. Nawet jak to nie dla Ciebie, to pomyśl o komforcie innych. Ja bym jeszcze SSD do tego dokupił. W AMSO możesz popytać co i za ile, ja kupowałem u nich SSD za 130zł i przedłużyłem sobie gware o kolejne 12 miesięcy.

Nie ma sensu, pamiętaj, że to ma jakoś chodzić rozsądnie. Nawet jak to nie dla Ciebie, to pomyśl o komforcie innych. Ja bym jeszcze SSD do tego dokupił. W AMSO możesz popytać co i za ile, ja kupowałem u nich SSD za 130zł i przedłużyłem sobie gware o kolejne 12 miesięcy.

Aktualnie pracuje tam P4 ~3,0. Największym problemem jest stary system (XP). 

Edited by kszychooo

Aktualnie pracuje tam P4 ~3,0. Największym problemem jest stary system (XP). 

To ten Dell 390 będzie fajny, później zawsze możesz procka zmienić na jakąś fajną I5 i nic więcej nie trzeba do typowych zastosowań. W miarę możliwości spróbuj SSD-ka jeszcze kupić, to naprawdę daje duuuży kop komfortu.

Mocno jestem zdecydowany na tego Dell 390, ale chciałbym zapytać jak wypada procesor G630 do G2020 (mam taki po prostu i może warto spróbować kupić bez procesora) ?