Skocz do zawartości
Folxs

Jaki SSD do 300zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję kupić sobie niezadrogi SSD.

Planowałem GOODRAM CX100 120GB, ale odpada ze względu na złe osiągi.

Później postanowiłem że kupię Samsung EVO 850 120GB ale różne są opinie o nim.

 

Proszę o pomoc w wyborze - jakie są za jakie przeciw i jakie inne opcje?

Co z firmami typu Plextor albo Crucial? Do tych 300zł coś się uda kupić?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi w tym jakże burzliwym temacie o SSD, pozdrawiam!

 

P.S. Docelowo ma to chodzić w Dell Vostro 470

http://www.dell.com/pl/firmiinstytucji/p/vostro-470/pd

Edytowane przez Folxs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evo jest ok, najlepsza opcja to dołożyć do http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-bx100-250gb-2-5-7mm-sataiii-ct250bx100ssd1-707617/

 żaden dysk  128Gb nawet najlepszy nie będzie miał takich osiągów jak bx100  250Gb ze względu na to, że niska pojemność dość drastycznie obniża parametry szczególnie zapisu.

Edytowane przez lukadev
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, tylko byłem skłonny wydać raczej 200zł+ niż prawie 400.

Czy parametry odczytu również spadają?

Ja planuję na tym mieć tylko system + przeglądarkę internetową i inne narzędzia pracy CADowskiej

 

Czy np. BX100 120GB się opłaca bardziej niż EVO? Czy te oprogramowanie samsunga wykorzystujące RAM jako bufor się sprawdza, czy nie warto?

Edytowane przez Folxs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczyt nie spada,  tak bardzo jak zapis, raczej minimalnie. Więc do Windowsa będziesz w zupełności zadowolony z 120Gb. W tym wypadku bierz tańszy, różnicy w wydajności nie będzie prawie żadnej pomiędzy bx100 a evo. Stawiam na BX100  nie ma sensu dopłacać dla 2 czy 5% wydajności. Jedyna sensowna opcja poza to 250Gb.

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bx nie ma sensu brać bo różnica żadna w stosunku do plextora, te 30zł w kontekście wydatku na kilka sezonów bym odżałował ewentualnie polował na allegro na używkę z gwarą

 

mógłbyś rozwinąć myśl? do jakiego plextora?

 

A co do EVO - to nie opłaca się go brać dla tego oprogramowania od Samsunga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla oprogramowania, raczej nie. Jak wyżej pisałem Evo 120Gb kosztuje 309, a za 359 masz 2x pojemniejszy i wydajniejszy bx100 250Gb więc lepiej dozbierać. Ja sam miałem na początku 120Gb ssd (mx100) i po 6 miesiącach dokupiłem 250Gb (evo), a dziś się dalej zastanawiam czy nie kupić jeszcze 500Gb ssd. SSD uzależnia.

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

850 Evo 120GB kosztuje 260zł na allegro - także takie ramy cenowe raczej mam na myśli

w podobnej cenie mogę kupić tego BX100 120GB lub jakąś inną propozycję

No to jak jesteś pewien sprzedawcy to przy takiej cenie bez zastanowienia EVO. Do tego pięć lat gwarancji na evo jest.

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Goodramy C100 nie są słabsze od CX100? - mimo wszystko obydwa mają podobno słabe parametry.

 

Co do FAQ na forum, to byłem i widziałem - i dużo popularnych SSD, polecanych przez innych jest pominięte.

 

A teraz porównując 850 EVO do BX100 - zakładając że są w tej samej cenie, który prowadzi parametrami? (co do gwarancji na 5 lat, to EVO ma ograniczenie do 75TBW)

Patrząc na wieloletnią pracę, któy może się okazać mniej awaryjny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielisz się z nami jakich to czempionów brakuje? A może brakuje ich z jakiegoś powodu?

Może nie czempionów, ale np. czemu zamiast GoodRam C100 nie widnieje CX100?

Nie ma np. marki OCZ - ale racja, pomijając ten fakt chciałbym zapytać o zestawienie Samsunga 850 EVO 120 do Plextora M6S - jaki wypada lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pojemności 120/128GB plextor ma przewagę bardzo dużą. W wypadku 250/256 są zbliżone i w zależności od zadania wygrywa jeden bądź drugi. A w 500/512 Samsung dominuje wydajnością. To tak dla pełnego obrazu.

 

Brak OCZ - za syf jaki narobili padającymi dyskami mało kto o nie teraz nawet pyta. Potem problemy z egzekwowaniem gwarancji kiedy przejmowała ich Toshiba tez swoje dorzuciło. Nie wrzucamy w polecane czegoś czego nie można z czystym sumieniem polecić. Być może znalazłyby się pojedyncze modele warte uwagi ale brak masowego klienta potwierdzającego jakość.

 

CX100 - chyba żartujesz. To nędza, odpad, badziewie. Dlatego jest lepszy i sprawdzony C100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem - nie znam się na tym dlatego pytam, i dziękuję za odpowiedzi.

 

Mnie chodzi o pojemności 120/128.

Teraz już wiem, że albo Evo 850 120GB albo Plextor M6S 128GB.

 

Jeśli Plextor jest wydajniejszy i w dodatku większy o te 8GB to może faktycznie warto.

Jeśli chodzi o gwarancję to 5 lat Samsunga jest przekonujące (pomimo ograniczenia do 75TBW).

 

Na który się zdecydować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch ja bym obstawiał Plextora.

 

Ale tak jak koledzy wcześniej pisali, obecnie zakup dysku 120GB jest w ogóle wybitnie nieopłacalny (zarówno w parametrze cena/pojemność jak i cena/szybkość). Jedyna naprawdę sensowna opcja to dyski 240+GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu akurat Plextor? Wydajność? Trwałość?

 

Co do opłacalności to może faktycznie, tylko jak to zwykle jest - chciałem wydać 200zł, później uznałem że dołożę do 270zł  teraz opłaca się dołożyć do 350zł. Także prawie 2x tyle, co zamierzałem na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność na plus i wielkość na plus. Trwałość to trudno powiedzieć, obie firmy miały swoje słabe momenty. Jeżeli już to raczej na minus, no i krótsza gwara. Ja tam pechowcem nie jestem, mało rzeczy mi się psuje, brałbym Plextora. Dyskami SSD rotuję z okresem około rocznym, tak że 3 lata gwary to dla mnie wystarczająco dużo. Zależy jakie masz podejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złamałem się, biorę jednak 250GB...

Tyle zamieszania, ehh...

BX100 250GB brać czy może coś jeszcze innego?! Co jest lepsze wydajniejsze i warto dołożyć?

BX100 vs GoodRam vs MX200?

Edytowane przez Folxs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wydajność to MX200 ale w tej pojemności to nawet BX100 jest całkiem dobry.

 

Ale to dobra decyzja z większym. Ma więcej sensu bo daje dużo więcej korzyści niż wzrost ceny w stosunku do 120GB.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...