Skocz do zawartości
Kwiecień

Głośniki i wzmacniacz samochodowy do kompa.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić 2 głośniki samochodowe trójdrożne + wzmacniacz i podłączyć to do komputera (kiedyś planowałem kupić tubę ale cierpiałem na brak $$$). Tylko jest mały problem - jak przerobić wzmacniacz na prąd stały z gniazdka???? Mam jeszcze taką prośbę - wejdźcie sobie na allegro i wybierzcie dla mnie głośniki i wzmacniacz samochodowy do 400zł, najważniejsze żeby miały pożądny bass. (możliwe że będe miał 600zł jeśli tylko sprzedam moje obecne głośniki). Na głośniki oczywiście zrobie porządną półkę z otworem basowym.

 

Właśnie wylukałem fajne głośniczki na allegro:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14547013

Jaki byłby do tego potrzebny wzmacniacz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :/ Altusy są 8ohm a wzmachol 4ohm :/ Chyba jednak kupie komplet Boschmann'a za 210zł, ładnie je obuduje i podłącze do wzmachola. Czy ten wzmacniacz nie jest za mocny do tych głośników???

 

GŁOSNIKI http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14777025

 

WZMACHOL http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14646612

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast głośników 4ohm można spokojnie podłączyc 8 ohm jednak będą one grały ciszej natomiast nie wolno podlączać 4ohm do wzmacniacza 8 ohm gdyż można go spalić

Do takiego wzmacniacza samochodowego będziesz musiał zrobić konkretne zasilanie a to może wynieść ok 200zł bez obudowy

proponuje transformator toroidalny przynajmniej 250 W dla głośników 8 ohm i 350-400 dla 4 ohm

pożądny mostek prostowniczy 50A z radiatorem

kondensatory stabilizujące im większu tym lepiej szczegulnie jeżeli chcesz mieć konkretny subwofer do tego podlączony polecam minimum 20000uF

możesz połączyć np. 4x4700uF 25V

a co do głośników to wolałbym altusy bo napewno lepiej zagrają w domu niż głośniki samochodowe w samodzielnie wykonanych obudowach

samemu to można zrobić sobie subwofer jak się zna przewidywaną objętość obudowy do danego głośnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w tej chwili radio samocoodowe podpiete, wczesniej byl wzmacniaczyk. Poprostu poszedelm do sklepu elektroniczenego, "transformator 220->12v prosze" do tego podlaczasz 4 diody coby wystabilizowac napiecie i dziala. wazne tylko zeby transformator dawal odpowiednio duzo Amperow ...

Albo najlepiej, jak mowiels, podlacz do prostownika :) tak tez mialem i bylo lepiej niz na transformatorku, ale stary mi prostownik zabrał :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmachol puszcze przez prostownik na 220V. Koszt takiego prostownika 40zł.

Obawiam się że za 40 zł to nie kupisz dobrego zasilacza do wzmacniacza dużej mocy. Poza tym chyba nie mówisz o prostowniku do ładowania akumulatorów bo taki nie ma stabilizacji i filtrowania napięcia. Efekt będzie niestety taki że w głosnikach będzie słychać składową zmienna 50 Hz i to tym mocniej im głośniej będziesz grał. Wydaje mi się że najtaniej będzie wykorzystać do zasilania wzmacniacza zasilacz AT około 300W. Przy słabym zasilaczu możesz nie wykorzystywać pełnej mocy swojego wzmacniacza szczególnie przy silnym podbiciu basów. Po prostu zacznie brakować wydajności prądowej zasilacza a napiecie na jego wyjściu siądzie. Ten temat mam przećwiczony praktycznie bo swego czasu budowało się samemu wzmacniacze i wiem że dobre zasilanie było jednym z najważniejszych elementów wzmacniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pokręce wam troche głowę: skrzynia o jakiej pojemności potrzebna jest do tekiego głośnika http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14718166 ??? Najlepiej podajcie wymiar skrzyni i rozmiar portu basowego a także w którym miejscu ma być umieszczony. BTW - te boschmanny mają o 100W na kanał w RMS'sie!!!!! Wzmachol ma 400W w RMS'sie więc z tym głośnikiem bassowym Alpharda wyjdzie dokładnie 400W mocy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pokręce wam troche głowę: skrzynia o jakiej pojemności potrzebna jest do tekiego głośnika http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14718166??? Najlepiej podajcie wymiar skrzyni i rozmiar portu basowego a także w którym miejscu ma być umieszczony. BTW - te boschmanny mają o 100W na kanał w RMS'sie!!!!! Wzmachol ma 400W w RMS'sie więc z tym głośnikiem bassowym Alpharda wyjdzie dokładnie 400W mocy!!

"Przepraszamy - aukcja nie została znaleziona." :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dziala ja mam z tej serii do sprzedania glosniki :) tzk 2 kolumnuy w ktorej w kadej sa po 2 glosniki - jedna para jest wlasnie z tego typu :) - oczywiscie nie tej mocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pokręce wam troche głowę: skrzynia o jakiej pojemności potrzebna jest do tekiego głośnika http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14718166 ??? Najlepiej podajcie wymiar skrzyni i rozmiar portu basowego a także w którym miejscu ma być umieszczony. BTW - te boschmanny mają o 100W na kanał w RMS'sie!!!!! Wzmachol ma 400W w RMS'sie więc z tym głośnikiem bassowym Alpharda wyjdzie dokładnie 400W mocy!!

Na zdjeciu wyglada calkiem calkiem ale w te 100W to troszeczke watpie. Altusy 200 maja teoretycznie 110 W a na moim wzmacniaczu 2*45W przy 8 Ohm juz przy ponad 1/3 regulatora zaczalem sie o nie obawiac. Nie znam akurat tej firmy bo na sprzecie samochodowym sie mniej znam - ale kto wie ? Moze nie sa zle ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pokręce wam troche głowę: skrzynia o jakiej pojemności potrzebna jest do tekiego głośnika http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14718166 ??? Najlepiej podajcie wymiar skrzyni i rozmiar portu basowego a także w którym miejscu ma być umieszczony. BTW - te boschmanny mają o 100W na kanał w RMS'sie!!!!! Wzmachol ma 400W w RMS'sie

 

Sorry Kwiecień, ale jesteś tak naiwny, żeby wierzyć, że wzmacniacz za niecałe 300 zł firmy Alphard ma 400W RMS ???? 8O 8O 8O To tak jakbyś dał sobie wmówić, że ECS K7S5A ma regulację vcore do 2,5V, FSB stabilne do 270MHz itd.

 

Wzmacniacz samochodowy naprawdę średni , który ma realne np. 4x50W to koszt minimum 600-700 zł. A co dopiero 4x100W 8O Firmy, które nie ściemniają z mocą nie piszą na obudowie/pudełku 1000W/800W itd.

 

Ogólnie pomysł na zrobienie muzyki do kompa bardzo dobry. Na pewno wyjdzie Ci parę razy taniej niż jakieś tam komputerowe głośniki, a będzie sto razy lepiej (i głośniej ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiecień, ja nie chciałem Cię zniechęcać do tego pomysłu. To jest naprawdę dobra sprawa. Niech ten wzmacniacz ma powiedzmy max "stabilną" ;) pracę przy 4x35W (takie bez zakłóceń, żeby było słychać muzykę a nie jakieś pierdy i szumy) to i tak po zmostkowaniu wzmacniacza na dwa kanały (no bo z tego co czytam robisz chyba zestaw dwukolumnowy) i po odpowiednim zabudowaniu głosników rozwalisz mieszkanie :)

 

Aha, lepiej kup jakiś wzmacniacz dwukanałowy, używany. Poszukaj ogłoszeń na jakichś forach o Car Audio.

 

Czasem można coś super kupić tutaj:

http://www.extreme-ca.home.pl/Wyprzedaz/wyprzedaz.htm

 

Teraz akurat najtańszy (ale za to naprawdę dobry) jest za 490 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak BTW to co poza głośnikiem i zwrotnicą i wygłuszeniem jest w takim subie potrzebne??? Słyszałem że jakieś filtry??? Sub będzie miał 70x100x40 i 2 porty 10cm średnica i 24cm długość. Wszystko wyliczyłem WinISD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za 2 posta ale tamtego nie chce mi sie zmieniac altusy 140 mają bodajrze 40 W mocy ja kwyciągniesz głośnik to zalezy na co trafiles ale w czesci pisze 70 a w czesci 40 , i te 40 jest raczej prawidlowe, powiedzialbym wiecej jestem tego pewny. zajze tu jeszcze bo poki co wychodze jakbys mial pytania wal na priva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli robisz jednak dwa głośniki + suba. To najlepiej tak jak chciałeś wzmacniacz 4 kanałowy i zmostkować dwa kanały (to będzie tryb trimoidalny jeśli dobrze pamiętam).

 

Zwrotnice są do głośników (odcięcie zbyt niskich tonów i rozdzielenie średnich i wysokich tonów). Do suba filtry masz we wzmacniaczu (oczywiście jeśli takowe posiada). Ja w aucie mam suba podłączonego bezpośrednio pod wzmacniacz.

 

Ja jakoś nie mam przekonania do bass-reflexów. Preferuję krootki, twardy bas z zamkniętej skrzyni. W sumie to zależy od tego co się słucha.

 

Gud lak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...