Skocz do zawartości
qhash

WDC WD10JPVX znikająca partycja

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dysk WD10JPVX już od jakiegoś czasu. Został wyciągnięty z laptopa i pracuje w obudowie USB jako backup. Kilkanaście dni temu chciałem zsynchronizować pliki, włozyłem wtyczkę USB do laptopa i wyskoczył bluescreen - chyba pierwszy w historii mojego obecnego systemu i konfiguracji sprzętowej. Odłączyłem dysk. Po restarcie i podłączeniu dysku na nowo dysk widać ale partycji nie. Przejechałem Active Recovery, efekt jak poniżej (po 5 sekund full scan). 

 

Pierwsza próba przywrócenia nie udała się, bo jest ta partycja not ready [3]. Skasowałem ją i po 1 sekundzie miałem moją partycję widoczną i w pełni działającą. Sprawdziłem wyrywkowo 50 plików, wszystkie całe. Zapomniałbym pewnie o całej sprawie, gdyby nie to, że ta partycja znika co chwilę.

 

Podejrzewałem na początku, że to F-Secure Security Client mi to robi, bo miałem jeszcze 3 dni temu bluescreen fsgk.sys. Odinstalowałem, ale dalej to samo.

 

Jakieś pomysły czym sprawdzić i co to może być?

 

Leci właśnie extended skan z WD, jak skończy, od razu wkleję wynik.

 

 

 

 

image.png

 

update:

soft WD mówi, że dysk jest OK:

image.png

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwazor, jest tak jak mówisz. Do tego kilka razy odłączałem go, kiedy laptop był uśpiony, bez wcześniejszego "bezpiecznego usuwania".

Dziękuję za te konstruktywne komentarze.

edit:

jakiś czas temu odinstalowałem F-Secure, podejrzewałem ten program. Przez kilka dni był spokój. Postanowiłem dysk podpiąć do innego PC. Udało mi się nagrać 5GB na dysk ale juz podczas próby zgrywania 10GB pliku z tego dysku, on nagle "zniknął" i sytuacja się powtarza. Znowu mam partycje jakaś dziwną not ready, którą mogę skasować i przywrócić właściwą. 

 

Czy myślicie, że to może być błąd logiki dysku i zerowanie mogłoby pomóc?

 

edit2:

chyba mam jakiś poważny problem po stronie OS/laptopa, bo wyciągnąłem z szafki drugi dysk z backupami, na którym robię co jakiś czas synchronizację plików, i mam ten sam efekt - dysk widać, brak partycji.

 

ma ktoś pojęcie co to może być i jak się za to zabrać?

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam na szczescie G3258 do testów na B85, to sobie podłącze. Niemniej uważam na obecnym etapie, że to problem albo OS (win8.1), albo sterownika, albo mam jakiś syf, bo sytuacja pojawiła się po bluescreenie i dwa dyski w dwa tygodnie w ten sam sposób się zachowują - to nie może być przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...