Skocz do zawartości
PC_Master

Jak zwiększyć ilość wolnego miejsca na partycji ?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję 10x tyle miejsca ile mam teraz.

 

Przeniosłem wszystkie pliki, które domyślnie zapisywały się na C na drugą partycję, użyłem CCLeanera i zwolniłem "cały gigabajt" i mam je teraz wolne aż 3...

 

Nie mogę rozszerzyć partycji. Zabrania mi po prostu menedżer (Windows 7).

Nie mam pendrive'a, żeby pobawić się GParted czy jakimś innym Linuxem.

 

Wszystkie (dosłownie) niepotrzebne programy fabrycznie wywaliłem.

 

Macie jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Format?

 

Zakładam, że mowa tu o HDD. Jeśli tak, to można powiększyć partycję tylko do momentu, aż natrafisz na inną partycję (mowa o fizycznym zapisie na talerzu). W skrócie - jedna partycja nie może być fizycznie rozdzielona przez inną, dlatego też menadżer Ci na to nie pozwala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Format odpada, laptop ma być sprzedany, a ja nie mam zbyt dużo internetu (limit) i co za tym idzie - instalki. z systemem i sterowników.

Co do HDD to źle założyłeś - to SSD, a problem z rozszerzeniem wynika to najprawdopodobniej z tego, że fabrycznie C było partycją "Podstawową", a D dyskiem "Logicznym". Wszystko zostało przeniesione z HDD na SSD dokładnie jak było fabrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...

Na "prawy klik" jest tylko "Pomoc"...

 

Zapomniałem wspomnieć, że ta partycja jest zablokowana.

Prawdopodobnie jest to "Q" do instalacji Office'a (do którego i tak nie można się dostać - w eksploratorze tak pokazuje)...

Edytowane przez PC_Master

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...