Skocz do zawartości
querke

Monitor 27", 2560x1440 , do 2k , do grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 

 

Potrzebuję monitora 27" o rozdzielczości 2560x1440, mam na ten cel maksymalnie 2k, oczywiście jeśli będzie mniej nikt się nie obrazi ;). 

Większość czasu pracuję w programie 3ds Max i photoshop. 

 

Prosił bym was o kilka linków z waszymi propozycjami. Zwracam się do was z prośba o pomoc bo po przeszukanie sklepów internetowych tylko zgłupiałem bardziej i już nie wiem na co patrzec i czym kierowac się przy wyborze :). 

 

Grafika w kompie to : GIGABYTE GeForce GTX 970 4GB WindForce OC. 

 

Z góry dziękuję za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cienie to brałbym albo Della U2715, albo Benq GW2765. Ten drugi o tyle lepszy, że tańszy o kilkaset złociszy, a na dodatek ma odrobinę poszerzony gamut (80% NTSC). Dell natomiast, wg. testów, niżej schodzi z jasnością, co może się przydać przy pracy w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie nie kupi i tak monitora do grafiki przynajmniej profesjonalnego. Monitor szczególnie 1440p za ~2kpln to jest dobry monitor dla gracza lub osoby zajmującej się amatorsko grafiką. Jest opcja szukania jakiejś używki, ale to raczej coś w stylu 24" FullHd jeśli ma mieć w miarę dobre odwzorowanie kolorów. Przeżyj mva tam coś doradzą może.

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukadev, można powiedzieć, ze zajmuje się grafiką amatorsko. Zacząłem niedawno i właśnie dorosłem do zmiany sprzętu. Nie musi to być super profesjonalny monitor. 

 

Pracowałem już na Dellu 27" z taką rozdzielczością i byłem zadowolony. Niedługo będę wiedział jaki to model, bo aktualnie nie pamiętam. 

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem, popatrzyłem i niestety wybór jest bardzo ograniczony przy moich wymaganiach. 

Model który wybrałem to : Dell U2715H  ( http://www.morele.net/monitor-dell-u2715h-210-adso-705494/). 

 

Wiadomo, ze nie jest to profesjonalny monitor do grafiki, jednak i ilość PLN też jest nie "profesjonalna" ;)

 

Czy widzicie jakiś powód dla czego nie powinno się kupować tego monitora ? 

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez querke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy szybkich zmianach kolorow z jasnych na ciemne, widac nierównomierne podswietlenie, ktore po 2s sie wyrownuje...

Wiecej bledow moje amatorskie oko nie wypatrzylo

 

A jaki z monitorów nie-profesjonalnych nie ma wad? Słabo spasowane obudowy powodujące backlight bleed, kiepskie fabryczne kalibracje, wysoka minimalna jasność... Dell u2715 to dobry all-rounder, tak jak i zresztą jego poprzednik u2713HM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to ci pomoże http://www.prad.de/new/monitore/test/2015/test-dell-u2715h.html#Einleitung

po niemiecku, ale jak nie znasz to translator i do dzieła.

Ja osobiście na twoim miejscu wolał bym dołożyć ~400pln i wziąć Eizo EV 2736 WFS tyle, że musiałbyś go kupić w Niemczech bo tam kosztuje 2400-2500, a w Polsce ~2900.

http://www.prad.de/new/monitore/test/2013/test-eizo-ev2736wfs-bk.html#Einleitung

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Na pewno trochę rozjaśniło mi to w głowie. 

 

Jak na razie zostaje Dell u2715. Niedługo w nowym wątku wrzucę specyfikację komputera do tego monitora. 

 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...