Skocz do zawartości
pdpiotrek2

Modernizacja PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kompa :

Intel Core 2 duo e8400

płyta główna EVGA 780i SLI (1 bank ddr uszkodzony)

2gb RAM DDR2 800mhz Elixir

Grafika GT220 1gb

dysk 2x500gb + 120 ssd

zasilacz corsair vs650

 

Chciałbym dorzucić mu lepszą grafe, ramu i chlodzenie CPU

Procesor bedzie kręcony na 4.4 - 4.5GHz

Jakie chłodzenie pod to kupić?

 

Ramy najlepiej 1066MHz 2x2GB

 

A grafika coś w stylu gtx 470/570

 

Co polecacie? Budżet na chłodzenie to 200zł, grafa 250 i ram 150

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie to i fortis by wystarczył  Ram to już w/g uznania kup ale na grafę 250 to za mało trochę moim zdaniem 550Ti-650Ti z 2GB ramu było by chyba lepsze - warto wydać więcej na grafikę bo podkręcony procek przy lichej grafie to się będzie nudził a 650 jest jednak mniej watożerna i zimniejsza

 

Sam kiedyś myślałem o karcie z serii 4xx ale ze względu na pobór prądu wybrałem nowszą konstrukcję :)

Edytowane przez d_j_siwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx470 w grach slabsza od 650?

 

Chodziło mi o 650Ti ... 1GB w 470 to trochę  mało w dodatku pobór prądu... jeśli inwestować to tak żeby na dłużej starczyło W dodatku Pci-ex 2.0 vs 3.0

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/geforce-gtx-650-ti-vs-nvidia-geforce-gtx-470

Edytowane przez d_j_siwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem powyżej 7770 nie ma sensu sie pakować, gry pod 4 rdzenie i tak nie będą działać, a reszta całkiem znośnie aż do wymiany na 1155\1150 lub nowsze

 

Jeśli ktoś ma zamiar modernizować stopniowo to jest sens - sam podzespoły modernizuję naprzemiennie i np z 9800GT na GTX650OC zmieniłem a teraz wysłużonego mobaska zC2D na 1150 z i3 (w przyszłości i5k) - jest to jakiś sposób by nie wydawać na raz dużej kwoty a cieszyć się w miarę wydajnym sprzętem. Dart słusznie wybrał tańsze pamięci i coolera żeby jak najwięcej środków poszło na kartę bo "zapas" się wykorzysta po wymianie procka - oczywiście pod warunkiem że zmiana nie nastąpi za rok lub dłużej bo wtedy to faktycznie nie ma sensu bo lepsze grafy będą dużo tańsze a grom wie jakie rozwiązania jeszcze wejdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...