Skocz do zawartości
atento

Modernizacja 775 czy nowa płyta 775 :) budżet 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam płyte 775 asus p5q-e niestyty czesto wali fochy i 0 podkręcania :) po 7latach chyba czas na emeryture albo i rente :D

 

 

 

8Gb ram 4x2GB 800mhz

xeon 5460

ssd plextor m6s

na gry/programy wd black 500GB

gtx 580 asus direct cu2 strasznie głośne :D trzeszczy jak stara kataryna na targu ;/ ot przereklamowany shit  który niby w testach ma w idle 36c w zamknietej budzie :D on tyle ma jak jest wyłączony :)

coolermaster 650v gold

 

 

 

Sprawa stoi tak a nie inaczej co kupić do tej kwoty 1000zł by było wydajniejsze, nowsze, rozwojowe?

Płyta

procesor

ram

Nie odliczamy sprzedaży bo mam drugi zestaw i graty pójdą do niego czyli do płyty gigaszrot ds3 p35 gtx 570 ssd plextor

 

 

Więc mógł bym sprzedać

e8400  35zł

gigag.o.w.no 70zł

gtx 570pov 280zł swietne, super ciche chłodzenie :)

jedne chłodzenie z gtx 570 30-50zł z pov mam zasadniczo do sprzedania zostało z spalonej karty pasuje do innych modeli

 

 

 

Może jednak kupić jakąś topową płyte do 300zł 775 i jeszcze jakoś przeczekać, wszak musiał bym wydać sporo więcej by dało jakiś znaczący przyrost na nowszych podstawkach...

Nie mam mowy bym wymienił xeona na jakąś celine czy pentaka :D nawet generacje wyżej, cofać się nie mam zamiaru.

 

Gdyby nie kaprysy płyty która działa 24h na dobę to bym jeszcze przeczekał aż bedzie taniej pod ddr4...

 

 

 

Myslałem nad AMD z procesorem 6300 tylko jakoś tak słabo wywalić 1000zł i mieć niewiele niż się ma ;/

Edytowane przez atento

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie S775 i daj odejść staruszkowi na emeryturę .

 

Za ~1060 zł możesz mieć I5 non-K + płyta na H81 + 4GB ram DDR3 np. I5 4460 za 799 zł + MSI H81M-P33 za 159 zł  + Goodram 4GB DDR3 1 600 mhz CL9 PLAY za 99 zł .

 

Albo poczekać aż pojawi się Skywell non-K .

 

Ew. jak chcesz brać używki to np. I5 2400 / I5 3470 + płyta na H61 + 8GB ramu , I5 2400 to koszt ~400 zł na allegro , płyta kolejne 100 zł .

 

8GB ramu DDR3 to ~240 zł np. G.Skill Ares 2x4GB DDR3 1 600 mhz CL8 za 239 zł ew. 2x ww. Goodram za ~200 zł

 

Ceny z morele.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...