Skocz do zawartości
querke

PC do 3ds max i PS, za ok. 11500 zł, coś zmieniać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

W ciągu najbliższego miesiąca chciał bym zakupić zestaw do pracy w programach takich jak : 3ds Max + Vray, photoshop, autocad.
Zakres prac : modelowanie, teksturowanie, renderowanie.

Sprzętu chciał bym raczej używać przez najbliższe kilka lat i nie musieć go modyfikować.
Jeśli chodzi o gry, to nie musimy poruszać tego tematu, 95% - praca, 5 % - Diablo 3 
.
 
Poniżej zestaw, który złożyłem.

http://zapodaj.net/images/fe24c14ecd64c.jpg

 

Chciałbym zapytać o wasza oponie, na temat w/w zestawu, co byście zmienili i dla czego, może coś do siebie nie pasuje? 

 

Czy sądzicie, ze gdybym wymienił chodzenie na delikatnie większe tj. NH-U14S to zmieści się chodzenie ramu ?

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie i opinię. 

 

Pozdrawiam 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to przesada - dobre 550W/650W wystarczy np. XFX XTR 550W/650W czy EVGA SuperNova G2 550W .

 

Chłodzenie ramu zbędne .

 

Procka zmień na I7 5820K - tylko 200 mhz niżej taktowany a prawie 800 zł tańszy .

 

Reszta może być .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, 

 

zaszła mała zmiana w zestawie, gdyż poprzedni ram został wycofany ze sprzedaży w sklepie w którym muszę zrobić zakupy. 

 

Teraz chciał bym do płyty głównej Asrock X99 Extreme6  zakupić ram HyperX DDR4 8x 8GB 2133MHz Cl14 Fury Black

 

Czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć czy te dwie części będą do siebie pasować w 100%, czy na pewno będę mógł używać 64 gb ramu i czy będzie on pracował z częstotliwością 2133 MHz. 

 

Słyszałem o przypadkach gdzie ram nie był w pełni kompatybilny z płytą główną i powodowało to w/w problemy. 

 

Jeśli się mylę, bardzo proszę o rozjaśnienie mi tej sytuacji. 

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam 

Edytowane przez querke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...